Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális egy 11 éves gyermeket...

Normális egy 11 éves gyermeket egész napra egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
A történetben én a kislány nővére vagyok. A szüleim reggel elmentek otthonról, ekkor kapott egy szendvicset enni. Én már nem otthon élek, este 6 körül mentem meglátogatni őket, húgom ekkor szólt, hogy ő aznap csak reggelit evett. Elkészített étel nem is volt, amit csak melegíteni kellett volna, sem olyan alapanyag, amiből tudott volna készíteni magának valamit. Jogosan vagyok felháborodva a történteken?
2018. júl. 3. 19:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

11 évesen már kicsit életre valóbbnak kéne lenni. Engem is hagytak egyedül a szüleim, akár egy egész hétvégére is, de még itt vagyok. Azt eleve nem hiszem el, hogy semmilyen étel, se egy szelet kenyér, se egy zacskó keksz, se valamilyen gyümölcs, zöldség, se müzli, se tej, se semmi nem volt otthon. De még ekkor is mondjuk ha már az éhhalál fenyegeti átmehetett volna a szomszédba kérni valamit.

Értem én, hogy most fel kéne hördülni, meg azonnal gyermekvédelemért sipákolni, de szerintem kicsit túlzol.

2018. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Szendvicset csak tud csinálni, nem?
2018. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%

Igen,jogos a felháborodás.

De nem csak az étel.

Hanem valaki nem tudott volna a kislányra ránézni?

Mi lett volna ha leesik a székről vagy valami történik?

Az ' ugyan mi történhet,el van a gyerek',

hát én aggódnék...

2018. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Főzelék volt otthon, de sajnos laktózérzékeny, így azt nem eheti meg.

Kenyér, zsemle, keksz sem volt, mivel anya fogyókúrázik, így nem is veszi meg.

De még csak alapanyag sem volt, szakács párom is alig tudott kitalálni valamit, mit főzzünk gyorsan neki

2018. júl. 3. 20:03
 5/31 anonim ***** válasza:
47%
engem 7 évesen is hagytak itthol egész napra nem hogy 11 évesen, ha van benne pici önállóság akkor nincs gond
2018. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
11 évesen én még nem hagynám egyedül. Ez gyerekfüggő is, de bármi étel nélkül, egész napra... Felelőtlenség.
2018. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
22%
Nem, nem az.
2018. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem lehet valami életképes példány szegénykém... Ha tényleg ott volt étlen-szomjan (már ha valaki ezt elhiszi), akkor legalább annyi esze lett volna, hogy felhív valakit, mondjuk téged. Bár gondolom most meg majd azt is leírod, hogy amúgy nincs telefonja, internet sincs, teljesen a világtól elszeparálva éheztetik otthon.
2018. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
52%
kamu egyre inkább.
2018. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy 11 évesen egyedül hagyták otthon, még nem jelentene gondot. Valóban gyerekfüggő ez is, de én 7 éves korom óta többet voltam egyedül mint a szüleimmel, és felnőttem, meg tudok állni a saját lábamon.


Ha tényleg nem volt otthon semmi kaja, az már valóban probléma. (Egyébként én is laktózérzékeny vagyok, de ha éppenséggel nem lenne otthon semmi más, én meg éhes lennék, megenném. Lehet, hogy utána minden bajom lenne, de legalább ettem valamit.)

2018. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!