Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti hogyan reagálnátok...

Szülők ti hogyan reagálnátok ha a 21 éves lányotok egy török férfival járna?

Figyelt kérdés
Elvileg ide jár az orvosi egyetemre a fiú. Nem vagyok rasszista csak nem tudom hogyan reagáljak arra hogy pont egy muzulmám fiúval van együtt miközben ő keresztény katolikus.

2018. júl. 14. 12:22
1 2 3
 21/26 Lux morulus ***** válasza:
47%

8#


"Van neked eszed?"


Úgy látom, hogy te azt kéred számon máson, ami neked sincs.


11#


"Azokkal értek egyet akik a lányod oldalán állnak."


Mi magyarázol félre?! Hol olvastad, hogy valaki a lánya ellen van?


"Ha szeretik egymást akkor csak az ilyen"


Látszik, hogy a romantikus könyveknél nem jutottál tovább. Egyedüli életképed a romantikus befejezés. Elsétálnak a naplementében. Ez mind szép és jó, ám úgy látom téged elvakított, a naplemente.



"agymosott képmutató szülők rettegnek akik ugyanúgy a valls mögé menekülnek"


Fent azt kérted számon, ami neked sincs, itt meg azt veted a szemükre, ami te is vagy.


Mókás.



"A magyarok egy része is megalázza a lányokat és megerőszakolja. Nem tudtad?

"


Csak most nem eről van szó....világesze, "hangulatkeltőbácsi"


16#


Egyetértek. Végre.


18#


Én elhiszem. Még a kommunizmusban voltak itt cserediákok. Mindenféle. Lehetett hallani történeteket, olyan magyar lányokról, akik nagy viszontagságok után kerültek haza, Törökországból, Albániából, Afrika egyes országaiból azután, hogy férjhez mentek az itt tanuló külföldiekhez. Itt elvoltak, de amikor visszamentek a fiú országába, akkor kezdődött a kálvária. Rabszolgaként tartás, kecskéért eladás stb.

Szóval igen van ilyen.


20#


Van ilyen is persze. Főleg az értelmiségi családban, és a szekularizált országokban.



Kérdező!


Mit lehet ehhez szólni. Egy 21 éves ember gyakorlatilag azt csinál amit akar.

Ez persze nem jelenti azt, hogy jól csinálja. Sőt.

Ebben a korban egó van, tudás ésntapasztalat meg semmi.


A felnőtt létbe való szárnyalás mámorító érzése, meggátolja őket abban, hogy átgondolják tetteik következményét.


Ismerd meg az iszlámot, és minnél többet tudj meg az emberről. Fontos, hogy megtudd, valóban az orvosin tanul-e például. A szülőkről, a kapcaolatairól, barátairól.


Ha gondolod segítek az iszlámmal kapcsolatban.


Köztudott, hogy én leírom az igazat az iszlámmal kapcsolatban, és ezért minden féle iszlamofóbnak elmondanak, aki valami dzsihádfigyelő oldalról szedi a mondandóját.


Az igazság az, hogy legalább 15, de inkább 20 könyvem van az iszlámról, és Koránom is van. Nem csak elektronikusan, hanem könyv formájában is.


Ha írsz privit válaszolok a kérdéseidre.


Nem kell megijedni, de ez elsülhet jól is és rosszul is. Ha rosszul sül el, az nem olyan lesz mint ha azonos kultúrában ,és itthon történik.

2018. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező írta, hogy nem keveri össze a bevándorlókkal, akik egy része megerőszakolja a lányokat. SZóval de, erről volt szó. A bevándorlókról ez az első, ami eszébe jut. De ezt magyarok is bőven elég sokszor csinálják, ezért hülyeség az erőszakot a bevándorlókhoz kötni.
2018. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ismerd meg előbb a fiút.

Az iszlámon belül is vannak irányzatok, ugyanúgy, ahogy a keresztényen belül.

Csak a vallása miatt nem kell elítélni, mert emellett nagyon emberfüggő.

Az orvosiról érdeklődhetsz (hogy megy, hogy sikerült a legutóbbi vizsga), amikor találkozol vele, bár nem hiszem, hogy bárki kamuzna ilyennel, mert ezzel hip-hop le lehet bukni.

Ha nem találod szimpatikusnak a fiút, akkor esetleg finoman megemlítheted az aggájaidat a lányodnak, de nem kell ajtóstul rátörni a dologgal, mert az egyrészt nem hatékony és csak összevesztek, másrészt a lányod már felnőtt, partnerként kell kezelned, nem pedig négyévesként a "kés, villa, olló, kisgyerek kezébe nem való" mondóka szintjén.


Illetve halványan érdeklődhetsz, hogy mennyire komoly, mik a terveik a jövőre nézve, etc. DE! Ezt is csak akkor, ha már X hónapja együtt vannak.


Egy kicsit nézz utána az iszlám hagyományoknak mielőtt áthívod, mert ha szigorúan tartja, akkor kissé kellemetlen lesz, ha ebédre borban főtt sertéscsülökkel várod.

(Szemben ezzel, hallottam olyanról is (ismerős ismerőse), aki a ramadán előestéjén lazán itta meccs közben a sört.)


Ha pedig attól félsz, hogy esetleg a lányod áttér az iszlám vallásra... igen, meg van az esélye, de ez az ő döntése, te csak támogatni tudod, és remélni, hogy a számára legjobb döntéseket hozza meg. (Emellett persze ennek fordítottja is fenn állhat, hogy később a fiú tér át, erre szintén az előzőeket javaslom: NEM RÁJUK TÖRNI!

Nem kell rögtön téríteni, nem kell éreztetni vele folyamatosan, hogy "pogány"

Ennél rosszabb dolgot szerintem nem tehetsz, tehát a vallás témát, hacsak nem ő hozza fell, hanyagold, az mimdenkinek a személyes magánügye!)


Remélem segítettem :)


~szintén katolikus lány


PS: Újfenn: Nem rájuk törni, és bízz a lányodban!

2018. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Ma találkoztam a fiúval. Kellemeset csalodtam. Ide jár budapesten egyetemre és sebésznek tanul. Okos és nagyon jól beszéli a magyart és illedelmes is. Nagyon kedves is volt. Ajándékba hozott nekem egy csokor virágot is. Mondta h semmilyen érdek nem vezérli a lányommal kapcsolatban csak tényleg nagyon szereti ami látszott is rajtuk. Én teljesen áldásomat adtam a kapcsolatukra. Jó látni h a lányom ennyire boldog :)
2018. júl. 15. 22:34
 25/26 Szonjus válasza:
100%

A férjem török, a törökök nag része annyira muszlim, mint a magyarok nag része katolikus. A kapcsolatunk egyetlen sarkalatos pontja, hogy a Műzli reggelinek minősül-e, szerintem igen, szerinte nem és 'török' reggelit eszik és néha aggodalmát fejezi ki, hogy nem reggel ízek rendesen.

A családja szeret engem, az én családommal is kijönnek, ha fordítok. A jelenlegi helyzetben semmiféleképpe nem költöznék Törökországba, ő sem.

De ennek ellenére nem zárom ki, hogy oda költöztünk a jövőben.

Az én anyukám is elvált, de semmiképpen nem szólna bele, ha másik országba akarok költözni. Nem a szórakoztatására vagyok és ha én ott érzem magamat boldognak, akkor ez van. Vannak barátai, élete, nincs rám szorulva, van telefon, internet és Törökország nincs is olyan messze, pláne nem İstanbul. Mi évi 2-3× kimegyünk a férjem családjához. Ez nyílván fordítva is így lenne.

2018. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nanana. Ismerek egy párt. Egy magyar

Nőt (református keresztény vallású aki igenis szokott járni tempolmba,és vallásos is) és egy török muszlim férfit aki szintén valamilyen szinten vallásos. 20 éve házasok,van egy 17 éves lányuk és egy 13 éves fiúk,és minden rendben köztük. A vallásos emberek nem feltétlenül valláskárosultak (mert egyesek kommentjéböl ez jött le) én is valamilyen szinten vallásos mégse sose zavarna az ha más vallású férjem lenne,addig mig ő is elfogad engem .

Nem szólnék semmit ahhoz,hogy török barátja van addig míg boldogok. Inkább érdeklődnék és megakarnám ismerni.

2019. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!