Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy tragédia,...

Miért olyan nagy tragédia, hogyha a gyerek meleg vagy legalább is azonos nemű partnere van?

Figyelt kérdés
2018. júl. 15. 14:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
92%

Nem tudom.Én bi vagyok, és nem értek egyet azzal, hogy Magyarországon több lassan a nem hetero pár, mint ezt páran állítják.

Nem szeretem a pride-ot aminek egyszerű oka van : pont azt szeretném megértetni, hogy ugyanolyan ember vagyok mint gy hetero. Akkor meg minek csináljak hulyét magamból ? Ráadásul sose fognak elfogadni ha körübelül mesztelenül kimész felvonulni.

Ezt mondom űgy, hogy lgbtq tag vagyok.

A probléma az, hogy az emberek többsége azt vallja,hogy elfogadja a másságot, de ha az utcán mondjuk két srác fogják egymás kezét vagy csókolóznak akkor máris nem olyan elfogadó az ember hiába mondja azt.



Szerintem semmi probléma nincs vele csak a pride ot teljesen átkéne alakítani, mert azt kéne elérni, hogy a heterok beszélgethessenek egy nem hetero párral és megtudják milyenek a hétköznapjaik, hogy aztán rájöhessenek, hogy jé mi nem is különbözünk annyira.



Én kimondottan szeretem magamban, hogy biszex vagyok, soha nem volt vele gondom.

Attól még hogy bele tudok szeretni egy lányba nem leszek más ember mert a személyiségem megmarad.

Pl.: Mielőtt tudtam volna,hogy bi vagyok ugyanúgy szerettem a rockzenét, ugyanúgy imádtam az állatokat (van egy nyuszim), rajongtam a horrorért mint ma, utáltam a matekot akárcsak ma, sőt még a Trónok harca könyv/sorozat imádatom se múlt el.

Ugyan az az ember lennék ha hetero lennék.

Szerintem ez egyszerűen csak nem számít.

(Mert nem hiszem, hogy mondjuk nincs olyan hetero ember aki szereri az emoquartet et . )

Remélem átjött a lényeg.

Teljesen megértem azokat a heterokat akik nem kedvelik a pride ot és emiatt ítélkezőbbek,DE kérlek szépen ne ebből indulj ki !

2018. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:
26%
Azért mert természetellenes.. persze nem tehet róla az illető.
2018. júl. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
11%

Megjelenik előtted egy angyal. Egy igazi. Azt kérdezi: na, jó napom van, ma kérhetsz valamit. Mégpedig azt, a gyereked meleg legyen vagy heteró? Itt és most eldöntheted. Senki sem fogja tudni mit választasz, csak te meg én. Nos?


Mit választasz? Őszintén! Azzal ne gyere: "mindegy csak boldog legyen", meg ilyenek. Tételezzük fel, hogy a boldogság mindkét esetben alapáron jár.


Mit választasz?

2018. júl. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
69%
Az választom h boldog legyen az meg h az alanyi jogon jár hagyjuk itthon még a Heterokaat ia szetfurnáák..
2018. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
78%
Engem melegként marhára nem érdekel, hogy Angliában a munkavállalók torkán nyomják le a melegséget, akinek nem tetszik, nem kell olyan helyen dolgozni. Itthon kb. emiatt kirúgják az embert. Örülnék, ha egy munkahelyen ez nem jelentene problémát, persze nem is a szexualitásommal foglalkozom a munkahelyen, hanem a munkámmal.
2018. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
mert úton-útfélen hátrányos megkülönböztetés éri.
2018. júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:
100%

Néhány dologra szeretnék reagálni, amelyek itt az egész folyamban eddig elhangzottak.


1. "A melegség nem természetes" -- érdekes, hogy mégis a természet produkálja.


2. "Azért nem akar a szülő meleg gyereket, mert megkülönböztetés éri majd" -- ja, és ha meleg lesz a gyerek, az egyik legnagyobb megkülönböztető, sőt, sokszor kitagadó és (lelki + anyagi) nyomorba döntő a szülő lesz. Logikus.


3. "Még a csapból is a melegek folynak, itt, a Gyakorikérdésen is, és már több a meleg, mint a heteró..." -- azért látunk több ilyen kérdést itt és anyagot a médiában a témáról, mert egy heteró minek panaszkodna, hogy jaj, fiú esetén a lányokat szereti vagy fordítva? Egy heterónak nem kérdés a nemi identitása, mert az egész társadalomban azt tartja igazoltnak, elfogadottnak. Most értek be olyan társadalmi folyamatok, amelyek bizonyos (többségében nagyon elvetendő normákat) megkérdőjelezhetők.


3. "A Pride magamutogatás." Ezt azok mondják, akik a büdös életben nem vettek még részt vagy nem látták kívülről sem a Budapest Pride-ot. Abban mi a magamutogatás, hogy kimegy az ember az utcára - többnyire átlagos ruhában, max egy szivárványos napernyővel a 40 fokban? Mert hogy ez a valóság. A médiareprezentációval van hatalmas gond, nagyon sokszor más országok vágóképeit teszik be "élő" közvetítésként. Erről írtam pár éve egy cikket a HVG-be, ajánlom magamat: [link]


Plusz, ha nem lenne Pride, akkor a melegek a mai napig nézhetnék magukat, élhetnének titkos életet vécékben.


4. Munkahelyi diszkrimináció kérdése (főleg külföldön): igen, létező probléma, hogy alkalomadtán vissza lehet élni a PC-séggel. De ez ugyanannak a fonákja, hogy nálunk Magyarországon meg azért rúgnak ki, ha meleg vagy. Az arany középút lenne a megoldás. És amúgy meg mindig sokkal jobb, ha vannak jogaid, mert ha a meleg munkatársadnak van, akkor neked is van. Téged sem lehet kirúgni, mert nő vagy, gyengén látsz, akármi...

2018. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
92%

Szeretem, amikor mindenki a Pride-ot hozza fel. A felvonulás egy dolog... de a Pride nem csak a felvonulásból áll! Idén volt közös piknik, futás, bográcsozás, könyvbemutató, sőt, beszélgetésre is nyílt alkalom. Több olyan beszélgetős alkalom is volt, ahol konkrétan melegek és keresztények voltak együtt - békében -, és még egy zsidó istentisztelet is előfordult a "pride hónapban". Igen, Pride hónap volt, de erről nem hiszem hogy olyan sokan hallottak volna, én is a végén értesültem róla véletlenül. Talán mégse nyomják le annyira a torkunkon ezt a dolgot. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy vannak azért nem polgárpukkasztó dolgok is (pl mi lenne az egy piknikben?) ahova heterók is kimehetnek, és szerezhetnek első kézből benyomást az lmbt közösségről.


A kérdésre egyenesen válaszolva, ez nem tragédia. Van, aki annak kezeli - de az ilyen szülő úgyis találhat valamit a gyerekében, amit ha nem is tragédiaként, de legalább rosszként kezelhet.

2018. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Ez a kérdés egy nyilvánvaló propaganda, a kérdező hozzáfűzéseiből egyértelmű.


Először is hazugság, hogy genetikai eredetű; bár súlyos pénzekből megpróbálták bizonyítani, de nem sikerült.


Aztán, gondolkodjunk csak el azon, hogy az emésztőrendszer végét használják a nemi aktusra, mielőtt "természetes"-nek nyilvánítaná akárki.


Az állatoknál is van zavart viselkedés; igen, pl. kutyák is meghágják a gazdájuk lábát, vagy úgy csinálnak. Unalomból, nem eléggé elfoglaltságból. Amikor nem futtatják eleget őket, nem foglalkoznak velük eleget, vagy csak egyszerűen rosszul tenyésztették őket, selejtesek. Attól még aranyosak, semmi baj.


Mondjuk, én nem értem a kérdés két részét. Hogy a gyerek homoszexuális VAGY azonos nemű partnere van.


Azért olyan nagy tragédia, mert akkor az ember gyereke nincs tisztában avval, hogy fiú vagy lány. (Nézzük el azt a szuper ritka esetet, amikor valami fejlődési rendellenesség van. De a kromoszómavizsgálat ott is rendet tesz.) Ami azért elég nagy probléma, de akinek olyanra sikeredett a gyereke, nem üti agyon. Mint ahogy akkor se, ha cukorbeteg lesz, vagy más súlyos betegsége lesz. Persze keresheti a szülő magában a hibát, hogy mivel idézhette elő.

Mint ahogy ismert híres emberek homoszexuális gyerekeinél általában jól látszik, hogy hol kell az okot keresni.

2018. aug. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Utolso tudod hány pasi tolja a nöjét hátulról és a nö még élvezi is,mert jo élmény nyujt, ezt nöként irom mert élek vele, sok nö ezt ingyen fogamzásgátlónak használja, ez nem csak melegeknél van ám.. De náluk jaj fuj a heteroknál nem..
2018. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!