Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó sok szülőnek, hogy...

Miért jó sok szülőnek, hogy kitalálja mi legyen a gyerek és ráerőlteti milyen gimit válasszon stb? Csak én gondolom, hogy ebből semmi jó nem sül ki?

Figyelt kérdés

Vegyészmérnököt vagy gyógyszerészt akart belőlem. Teljsen bebolondult mikor gimiben, a kitűnő után, ezekből csak 4-est "produkáltam".


Figyelembe se vette, hogy töriből és nyelvekből voltam jó és vagy jogász, vagy nemzetközi gazdálkodás szakon tanultam volna tovább.


Matek és kémia fakultációra jártam és előbbi annyira kemény volt, hogy félévkor buktam, amibe majdnem beleőrült.


Ez mire jó, ha nem az ő élete? Ez annyira nonszensz, hogy léteznek ilyenek.


2018. júl. 16. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert rajtad keresztül akarja megvalósítani önmagát, az álmait, ami fiatalon nem sikerült neki. Ne hagyd, azzal foglalkozz, ami érdekel, amiben jó vagy, ami motivál arra, hogy újra és újra csináld. Nem mellesleg nem a szüleid fognak gyomorgörccsel bemenni dolgozni évtizedeken át. Azt válaszd, amit szeretnél, a te önálló döntésed, ne hagyd, hogy beleszóljanak. Majd beletörődnek. Vagy nem, de ez már nem a te bajod.
2018. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek! Majd beletörődnek a döntésedbe.
2018. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De ezt ők miért nem értik meg, hogy n egy vagyontárgy vagyok????


Nem is értem, hogyan lehet valaki ennyire korlátolt. Nem fogja fel, hogy valaki önálló lény.

2018. júl. 16. 17:22
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Mert kialakítottak egy jövőképet rólad hogy mi legyél, ami részükről sajnos ez egy rossz tulajdonság. Alapból a továbbtanulásról neked kell döntened és nem nekik. Vedd kezedbe a saját céljaidat és csak arra koncentrálj. Ha a szüleidnek ez nem tetszik akkor az az ő bajuk ne foglalkozz vele.
2018. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Muszáj lesz dönteniük, döntened, mivel a te jövődről van szó, ha hagyod, hogy gúzsba kössenek, akkor ennek a kérdésnek sose lesz vége! Nem fogsz tudni szociális életet élni miattuk, ha hagyod, hogy ők érvényesüljenek! ezt jobb ha mielőbb tisztázzátok.
2018. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Meg vannak olyan gyerekek/fiatalok, akik gimi után évekig otthon poshadnak, mert nem tudják eldönteni, hova menjenek tovább. Aztán választanak egy szakot, ami szerintük tök jó meg érdekes meg könnyű, persze hamar kiderül, hogy nem az, és még csak nem is jó semmire. Olyankor meg mennek vissza a szülőkhöz, és kiírják ide gyakorira, hogy nem értik, hogy miért nem akarnak kifizetni a szüleik egy újabb egyetemet, meg ők inkább elkezdenének dolgozni, ésatöbbi...


Nem mindenhol megy jól a kommunikáció, de nem mindig csak a szülők a hibásak. Egyébként pedig gyerekként is képesnek kell lenned érvényesíteni az akaratodat. Az pedig még fontosabb lenne, hogy meg tudd beszélni anyáddal/apáddal, hogy mi a problémád és mit szeretnél.

Ugyanannyira múlik ez a dolog rajtad is, mint rajtuk.

2018. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Azokat szokták igy egy pályára "kényszeríteni" akiknek semmi konkrét elképzelésük sincs a saját jövőjükről. Mond csak, nem te írtad ki a másik kérdést, ahol állítólag tömik a kérdezőt?
2018. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem én.


Nekem van más elképzelésem, még a nyelvszakok is érdekelnek.


Attól még, hogy valaki nem tudja eldönteni, akkor sem érdemes ráerőltetni... Ahhoz hogy végig küzd magad az egyetemen, nem elég anyuka, meg mi lesz, ha rossz jeyget kapsz.


Meg külföldön bevett szokás, hogy valaki halaszt, dolgozik, utazik, nyelvet tanul ilyen esetben.


A másik, hogy ami mondjuk a szüleidet érdekli, kémia, mérnöki szak, nem biztos, hogy a gyerekét ia.


Akkor már inkább ne járjon egyetemre szerintem, mert nem anyukám fog 4-5-6 évig szenvedni és utána benne dolgozni, aztán ott leszel 24-25 évesen egy keservesen megszerezett, utállott szakmával. És az éveket nem adja vissza senki.


Ezt próbáltam anyámnak elmagyarázni, de nem hatotta meg és kiabált.

2018. júl. 16. 18:06
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Tudod valami nagyon homályos nekem ebben a sztoriban. A szaktanárod , osztályfőnököd mit mondott anyudnak az eredményedről? Hogy lehet, hogy ilyen esetben meg se szólalnak. Nálunk a faktos tárgyból hármas eredményűeket is már piszkálták, hogy: gondolják meg jól, aki nem bír vele adja le, keressen mást.
2018. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezési lapot neked kell kitöltened, az ő aláírásuk sem kell, ha jól tudom, hiszen 18 év felett vagy. Oda iratkozol be ahova akarsz. Előtte persze normálisan meg kell beszélni, de ha nem látják be, akkor menj a saját fejed után, hiszen ez a te életed.
2018. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!