Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok segíteni ezügyben?

Tudnátok segíteni ezügyben?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni, hogy a családom egészen kicsi korom óta lenéz engem és azt hiszik, hogy képtelen vagyok az életre, mert vannak hibáim.

Viszont egy pár éve olyan lett a kapcsolatunk, hogy nagyon bezárkózott voltam és kb két szót beszéltem velük meg egész nap zenét hallgattam, mert nem tudtam hová menni és nagyon utáltam a családommal lenni, mert mindig csak piszkáltak.

Nagyon sokszor volt, hogy csak leültünk vacsorázni és én jöttem elő témának meg a hibáim és ezt kellett hallgatnom.

Én tűrtem...

A bátyám is mikor kiengedte a kutyát kihívott focizni és én kimentem vele, de mindig azt hallgattam, hogy nekem mi a hibám, stb...

Nem foglalkoztam vele...

Nagyon sok éven át tartott ez és találtam valakit aki nagyon jól kijön a családjával és jó volt látni, hogy tényleg összetartóak és szeretik egymást.

Na én emiatt akartam megváltozni, hátha jobb lesz a viszonyunk.

Nagyon sok tanácsot kaptam és ötletet ami sokat segített, hogy nyíltabb legyek, stb... De a családom sajnos velem szemben ugyan olyan maradt.

Már lassan három éve próbálkozom ezzel a változásos dologgal és még mindig nincs eredménye.

A családom még mindig kinevet és lenéz engem.

Mostanában lett egy barátom aki a szüleim számára szimpatikus is volt.

Aztán átjött megbeszélni a dolgokat és a szüleim nyaltak neki aztán meg mikor elment akkor nekem beszéltek róla, hogy mit okoskodik, közben csak elmondta, hogy például én nagyon szeretnék dolgozni és hogy saját magamnak keresek munkahelyet és ennek ne csak a negatív oldalát nézzék, hanem a pozitívat is.

A szüleim a munkahely miatt kötekedtek és mivel vidéken van (tőlünk egy órára) és rádaásul céges busszal mentem volna elkezik mondogatni, hogy ez biztosan kamu meg elvisznek, eladják a szerveimet, stb...

Na de lemondtam a munkát...

A lényeg az igazából az, hogy a barátomat nem igazán akarják elfogadni, minden percben mást mondanak róla, engem meg még mindig lenéznek.

A saját apám olyat mondott nekem csak így mindenféle ok nélkül, hogy én nem fogok leérettségizni.

Mai nap folyamán apa elkezdett viccelődni a barátomról csak úgy és nyílván nem néztem jó szemmel.

Majd elvonultam és odajött, hogy elnézést kérjen, de utána anya jött beszélgetni, mert látta hogy van valami baj.

Aztán nagy nehezen elmondtam, hogy senki nem támogat engem, meg csak lenéznek.

Aztán később apa visszajött és kérdezte, hogy még haragszom-e és én haragszom rá, mert tényleg már annyi minden gyűlt bennem össze úgy, hogy nem beszéltem róla és csak hallgattam.

Aztán mondta, hogy örüljek, hogy a barátommal elenged és azt mondta ha továbbra is így viselkedek akkor pedig nem mehet el sehová.

Nos, én nagyon sokat gondolkodtam, sok tanácsot kértem és kaptam is, de már tényleg nem tudom mit lehetne tenni ilyen esetben.

Egyszerűen utálok itthon lenni és én már nagyon sokat küzdöttem azért hogy jobb legyen a kapcsolatunk de kezdem unni, hogy semmit nem változnak és ha meg még én haragszom rájuk akkor pedig én leszek megbüntetve? Vagy ez most így micsoda?

Nemsokára 17 éves leszek és még mindig emiatt nem tudok boldog lenni.

Amit nem értek, az az, hogy a bátyám egy évvel idősebb nálam, de őt mindenben támogatják...

Pl: Jogsi, barátnő, stb...

Tehát őt tényleg mindenben támogatják meg minden, de engem már nem tudom utoljára mikor támogattak.

Azért fordultam ide, mert hátha tud valaki nekem segíteni.

16/L


2018. júl. 17. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
hát pedig ebben senki nem tud segíteni. a bátyádat jobban szeretik ennyi az egész. két év múlva elköltözöl és ennyi az egész.
2018. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Csak az elköltözés fog segíteni. Utána újra kell építened magadat. Ez nem kevés a családtól való távolságtartást fog igényelni.

Elképzelhető, hogy majd hàlátlanságot fognak emlegetni. Azt a legnagyobb ívben szard le.

2018. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már megint egy szülőpáros, aki szerint a gyerek örüljön, hogy megszülték, kussoljon, nem lehetnek gondjai, mert csak egy gyerek

Szerintem ne erőltesd tovább ezt a viszonyt, senkiből nem lehet szeretetet kipréselni. Meg kell tanulnod a családod támogatása nélkül boldognak lenned.

2018. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Adj bele mindent a tanulásba, ez az egy kitörési lehetőséged van.
2018. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt irhattam volna en is.


Az enyemek is sokszor viccelodtek a karomra, gunyolodtak, kinevettek mindenert. En miert vagyok ilyen, velem beszelgetni se lehet meg semmit. Buvalb***ott, rossz tarsasag es hasonlok, napi szintu megalazasok, degradalasok stb..

igen en se beszeltem veluk, inkabb elvonultam, kerultem oket, gyuloltem a “csaladom”, reggelenkent mar reg ebren voltam de meg huztam az idot hogy ne kellhen veluk talakozni olyan hamar hetvegente stb..en mondjuk sokat is jartam el hogy ne legyek otthon, de volt hogy valamiert nem volt alkamam ra akkor csak a szobamba voltam, persze ott is megtalatak sokszor.

Az onbizalmam, onbecsulesem a kepem magamrol es a tobbi katasztrofalis volt, mar annyi idosen en is eljutottam arra hogy bar okkal alakultak ki a viselkedesek nalam, de masokkal szemben sem voltam jobb es tudtam azon valtoztatnom kell, igy en is elkezdtem magamat valtoztatni. Vettem konyveket, olvasgattam, probaltam onismeretet szerezni, sikerult is valtoznom eleg sokat, de nem iranyukba. Az nem is erdekel. Ok meg mindig szerencsetlennek latnak kb akiben nincs elet es hasonlok, nem is nekik akartam bizonyitani hanem magamnak. Idegenekkel ismerosokkel tok mas vagyok, ok meg nem erdekelnek. Ezek ugyse valtoznak, csak a masik rombolasa a cel, es a sajat nagysaguk kiemelese.

En mar hala a jo egnek nem lakok otthon, es mar 1,5-2 eve ignoralom oket. Sokkal jobb es nyugodtabb az eletem! Egyeduli megoldas amit irtak a kulon elet!


Sajnos te meg kiskoru vagy, igy tartsd fenn az elhatarolodast, kozben epitsd magad, szerezz onismeretet mert az nagyon fontos, es hatarolodh el attol is miket mondanak. Egyenlore sajnos mast nem tudsz tenni. Nekik nem kell megmutatni az uj oldalad, folosleges es csak gunyolodnanak rajta ami szinten visszavetne a fejlodesed. Tarsd meg magadba es orizd toluk! Masoknak mutasd meg de nekik ne!


Sok sikert es sok kitartast kivanok!

2018. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!