Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám rám erőltet...

Miért akarja anyám rám erőltetni ezt a vallásos izét? 17/f

Figyelt kérdés

Folyton azt akarja, hogy vasárnap reggel a család többi tagjával én is menjek szépen misére, és legyek ott vagy másfél órát.

Persze én nem akarok menni, és nem is megyek, de mindig ezt hallgatom, hogy szégyelljem magam, meg hogy megbánom még ezt... A másik meg hogy szerinte ki kéne mennem a temetőbe "meglátogatni a halott rokonainkat...".


Vasárnap reggel fél8-tól van a mise, ha szombaton elmegyünk valahová bulizni, és hajnalban jövünk csak haza akkor miért kéne nekem olyan korán felkelni? Miért akarja rám erőltetni ezt az egészet?



2018. júl. 28. 16:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%
# 10 Pont, mind Kambodzsában, Mao Kínájában, vagy a sztálini Szovjetunióban, igaz?
2018. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg maradian gondolkodik az anyád, az ilyesmit nem lenne szabad erőltetni. Ha te nem szólsz be nekik és nem tartod kevesebbre őket azért, mert templomba járnak, akkor nekik sem kellene téged ezzel zsarolniuk. Rázd le anyádat valami frappáns válasszal.
2018. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
48%
Mert biztos hitesek es fideszek is... gaz ez az eroltetes... en ha vallas vagy hinnj kell valamiben es agnoszticizmusban hiszek olvass utana ez szerintem egy aranykozeput. A szuleidnek lehet elkene mondani azt amit az egyik valaszolo is leirt hogy tiszteletben kene tartani mas vallasi nezetet ha ok igazi keresztenyek. A temetos dolog rokonaidhoz hat... nov 1jen persze megemlekezunk. De minden heten?! Hat ezt ha szerencsed van minel kesobb megtapasztalod, hogy milyen maszkalni hetente nem kene rad eroltetnie ezt sem ultra gaz
2018. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%
Azok tényleg jobbak akik isten nevében ölnek, vagy megszentelik a fegyvereket és isten áldásával küldik halálba a katonákat.
2018. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
72%

Eddig nem "erőltette rád"? Mert a keresztény nevelés nem itt kezdődik, hogy a 17 éves kamasz fiamat hirtelen el akarom rángatni a templomba...

"a szombaton elmegyünk valahová bulizni, és hajnalban jövünk csak haza akkor miért kéne nekem olyan korán felkelni?"

Általában mindenhol van vasárnap este is mise. :))

Kérdezd meg tőle, hogy miért erőlteti? De én inkább azt kérdezném tőle, hogy ha eddig nem foglalkozott semmit a hitbeli neveléseddel, akkor miért lett most ez hirtelen ilyen fontos?

"A másik meg hogy szerinte ki kéne mennem a temetőbe "meglátogatni a halott rokonainkat...".

Ez vallás nélkül is egy teljesen normális dolog (mármint annak kéne lennie).

2018. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
9%
Azért kötelez erre téged, mert egyrészt még ő tart el, másrészt hátha ragad rád valami normális dolog is a buli helyett, bár ahogy elnézem nem fog menni.
2018. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

Ne foglalkozz vele.

Én sem jártam és a mai napig sem járok, holott anyám is próbálkozott vele, a testvérem is szokott menni néha. Engem viszont kiborít ez a képmutatás, nem vagyok kíváncsi az ájtatoskodó emberekre, akik nem mellesleg sokszor bűnösebb életet élnek, mint én, holott engem nem is érdekel a vallás, csak szimplán igyekszem morális szempontból (is) helyes döntéseket hozni.

Nem attól leszel jó vagy rossz ember, hogy eljársz-e egy emberek által épített helyre, ahol emberek által írt könyvekből olvasnak fel éneklő emberek klisés, kiszámítható ,,tanulságos" sztorikat. :D (Csak viccelek nyilván, mert van, amelyiknek van tanulsága..a mondanivalóm csak annyi, hogy hogy az ember elég erőssé tud válni ahhoz magától is, hogy egyedül hozzon meg döntéseket és ne legyen szüksége egy mások által felállított, elavult szabályrendszerre.)

Ettől még lehetsz jólelkű, kedves ember, aki odafigyel másokra és nem csak magára..ennyi a lényeg.

2018. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
82%

Minek menjen misére. Egy órában csak azt nyomja a pap, hogy esendő lelkek vagyunk akik mindig vétkeznek és bocsánatért kell fohászkodni.

Én nem érzem magam esendő léleknek és a 10 parancsolatból az általános érvényű erkölcsi parancsokat betartom. Nem lopok, nem ölök, tisztelem fele barátaimat. De nem járok isten házába. Akkor én rossz ember vagyok ?

2018. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
75%
Mert azt hiszi, ezzel neked jót tesz. Miközben nem.
2018. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Mégis én miért ne mehetnék bulizni szombat esténként mint más korombeliek?

Amúgy falun lakunk, itt csak heti egy mise van, az is vasárnap reggel.

2018. júl. 28. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!