Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám rám erőltet...

Miért akarja anyám rám erőltetni ezt a vallásos izét? 17/f

Figyelt kérdés

Folyton azt akarja, hogy vasárnap reggel a család többi tagjával én is menjek szépen misére, és legyek ott vagy másfél órát.

Persze én nem akarok menni, és nem is megyek, de mindig ezt hallgatom, hogy szégyelljem magam, meg hogy megbánom még ezt... A másik meg hogy szerinte ki kéne mennem a temetőbe "meglátogatni a halott rokonainkat...".


Vasárnap reggel fél8-tól van a mise, ha szombaton elmegyünk valahová bulizni, és hajnalban jövünk csak haza akkor miért kéne nekem olyan korán felkelni? Miért akarja rám erőltetni ezt az egészet?



2018. júl. 28. 16:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
33%

Én is ilyen voltam 17 évesen, a különbség annyi volt, hogy nem erőltette rám anyám a templomot. (nemúgy az iskolába, nekünk kötelező volt a vasárnapi mise)

aztán 25 évesen megtértem, most magamtól járok gyülekezetbe vasárnaponként.

Szóval ennyi, felesleges ráerőltetni bárkire is a vallást, mindenki eldönti a szívében saját maga, hogy szüksége van-e rá, vagy nincs.

2018. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
21%
Mert ő ebben hisz, és csak az lehet a jó, de lehet még benne némi féltés is ; vagy akár képmutatás. Mind a 3 variáció lehet. Sőt, ez már 4. Őszintén hisz, egós, féltés, hogy megbüntetnek téged az égiek; képmutatás. Vagy pedig akár nem tiszta a lelkiismerete, és nem lát beléd, nem tudja, hogy a tiéd az -e, és félt téged is, nem akarja, hogy elkárhozzál.
2018. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Addig örülhetünk mig nem lesz kötelező hinni és gyakorolni is..
2018. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
75%
A vallás magánügy. 17 évesen bőven el tudod dönteni, hogy akarsz e templomba járni vagy sem. Pl én a csecsemő korban való keresztelést se értem. Minek ráerőltetni egy magatehetetlen babára valamit, amit lehet, hogy soha nem is fogja érdekelni. Annak a híve vagyok, hogy tapasztaljon, tanuljon többféle vallásról,aztán eldönti. Egyedül a szcientológiától, meg a Jehova tanúi féle szektáktól óvnám.
2018. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
24%
Erőltetni tényleg hülyeség, de anyud gondolom csak jót akar neked. Engem is erőltettek, nagyon nem is szerettem, aztán érdekes módon, amint elköltöztem otthonról és anyum leállt az erőltetéssel, magamtól kezdtem járni mert hiányérzetem volt. Az az igaz, nem az, amikor fenyegetnek és lelkiismeretfurdalást okoznak neked :D 26/N
2018. júl. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értem, miért kell ezt erőltetni. Ha nekik igényünk van rá menjenek, de neked miért lenne kötelező.

A temető dolog nálunk is necces. Én felnőtt nő létemre nagyon ritkán megyek, egyszerűen olyan rossz hatással van rám a temető hangulata, hogy az borzasztó. Ennek ellenére halottak napján, plusz évente 1x, 2x ráveszem magam, de ennyi. Van is ebből konfliktus a nagynénémmel, ezért nem beszél velem egy éve.

Szóval, ne menj, ha nem akarsz, sem a templom, sem a temető nem kötelező.

2018. júl. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
70%

"az emberek nem a vallás miatt háborúznak"


Látom az utóbbi években te is aludtál.

Szerinted mi folyik itt már évek óta?

2018. júl. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
20%

"Mégis én miért ne mehetnék bulizni szombat esténként mint más korombeliek?

Amúgy falun lakunk, itt csak heti egy mise van, az is vasárnap reggel."

Én is szoktam bulizni menni, és utána vasárnap misére is. Tudod, az ember arra szán időt, ami neki kedves. Meg aki éjjel legény, az legyen nappal is az. :))

2018. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#28


És miért baj az, ha ő SEM buli után NEM akar misére menni, SEM semmikor? Ő ettől miért rossz ember?

2018. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%
Mikor én megmondtam anyámnak, hogy én nem hiszek abban, amiben ők(nem szóltak le a hitüket, csupán meg akartam vele értetni, hogy rám ezt nem erőltetheti rám) akkor egyszerűen azt mondta, hogy én hazudok, és amúgy hiszek ezekben a dolgokban, csak most próbálok „menő lenni”...
2018. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!