Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyot tévedtem es ha igen,...

Nagyot tévedtem es ha igen, hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Egyedul nevelem a gyerekem es az igazsag az, hogy egyedul en akartam ( az apja is de nem annyira mint en)a szuleteset, hogy legyen es úgy erzem hogy csak en szeretem igazan , en vagyok mellette nap mint nap , ram szamithat mindig

Erzem , hogy az apja nem szereti igazan , nincs úgy mellette, mint ahogy kéne egy apának, éli az életét , es nem hozna semmi aldozatot a gyerekert , eppenhogy tartja a kapcsolatot, de munkahleyen egy órát nem hianyzott a gyerek miatt , neki a munka az elsö en kinlódtam , hianyoztm csomót mikor kicsi volt , az apat nem erdekelte hogy engem kirúgnak , hogy van e mit egyen a gyerek , tehat ereztem hogy tartja a kapcsolatot szinte illemböl a gyerekkel , de nincs benne öszinte szeretet

Valamelyik nap el akart menni a gyerek az egyik osztalytarsaval es annak szuleivel az uszodaba, es tudtam hogy szeret ugralni a melyvizbe es en feltem , pedig tud úszni , de feltettem es mondtam hogy ne menjen, vagy csak úgy ha megigeri hogy nem ugrik a melyvizbe ( csak 11 eves )

Mondta felhivja az apjat es megkerdi ha mehet es az mondta hogy persze, mehet es ugralhat ahogy akar es en üljek csak otthon az óvatoskodó tök fejemmel

Nagyon ideges lettem, hogy a gyereket nem tudtam megakadalyozni vagy legalabb ravenni egy igeretre , hogy nem ugrik a melyvizbe es akkor mondtam egy dolgot , amit megbantam azóta , hogy persze, mert apadnak mindegy , ha meghalsz, ö ugyanúgy éli tovabb az eletet , nem fog szomorkodni ! ( ami sajnos igaz , úgy érzem) Nekem viszont nem mindegy es nem menne tovabb úgy az elet !

A gyerek elkezdett sirni es nagyon megsajnaltam, hogy apa nem lesz szomorú ha en meghalok stb

( arra gondoltam hogy lehet jobb ha az ember tudja az igazsagot hogy kire szamithat , megspòrol csomó fajdalmat es tevhitet, de utólag megis kegyetlennek tunik ) Vélemények ?



2018. júl. 29. 10:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%
Egy H.LY. P.CS. vagy. Egyrészt tudhattad, hogy az apja nem annyira akar gyereket, ahhoz képest teszi a dolgát. Másrészt egy 11 éves úszni tudó gyerek nem fog belefulladni a mély vízbe, van ott úszómester is vészhelyzetere, meg a másik gyerek szülei. Pont annyira valószínű, hogy belefullad, mint egy felnőtt embernél. én kb 7-8 évesen már elvoltam a mélyben szülői felügyelet nélkül. Harmadrészt borzalmas dolgot mondtál a gyereknek, amit nem tudsz visszacsinálni. Esetleg ha magadra vállalnád a felelősséget, pl. volt köztetek valami konfliktus, amiatt épp nagyon haragudtál az apjára, ezért mondtál ilyen csúnyát, de nem is igaz stb.
2018. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%

Nálad mélyebben kezdődnek a gondok. Teljesen rátelepszel a gyerekre, hogy egyedül rád számíthat, stb. A soraidból egyértelmű, hogy ez neked fontos is, hogy egyedül rád számíthasson. Valószínűleg a te csalódásaidtól akarod megvédeni, de ezzel nem megvéded, hanem ártasz neki. Betegesen félted. Miért ne ugrálhatna mély vízbe egy úszni tudó 11 éves az osztálytársának szülei felügyelete alatt?


Az amit mondtál a gyereknek mindennek csak a tünete.


Azt kéne végiggondolnod, hogy pár év és a gyerek teljesen önálló lesz. Fontosabbak lesznek a barátai, barátnője lesz, elköltözik, egy csomó emberben meg kell még bíznia az élete során, nem csak benned. Értem, hogy rengeteg mindent feláldoztál érte és nagyon szereted, de itt az idő, hogy elkezdj egyre nagyobb szabadságot adni neki (mert természetes, hogy hamarosan igénye lesz rá) és te is elkezdj talpra állni.

2018. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
23%

Mindenki mond néha dühében dolgokat, amiket később esetleg megbán. Főleg ha még igaz is. Ezen nem kéne emészteni magadat.

Ellenben az apját megkérdezném, milyen jogon dönti el, hogy mit szabad a gyereknek és mit nem, amikor nincs is vele, nem is ő neveli???

Nem nagyon értem azt sem, hogy a gyerek felhívja az apját, hogy az megengedi-e neki???

Te neveled, nálad lakik, a te felelősséged ha valami történik vele. Azt a telefonhívást nem lett volna szabad megengedni.

2018. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Nem fontos , hogy egyedul ram szamithasson, nincs Napoleon komplexusom , de mindneki magából indul ki , amikor megitel masokat !

En lennek a legboldogabb , ha minél többen szeretnek a gyerekemet !

Mint minden anya, gondolom

2018. júl. 29. 11:14
 15/33 anonim ***** válasza:
97%

A baj az, hogy ezzel a mondattal nem az apát szóltad le, hanem a gyerek önértékelését rombolod vele.

A meggyőzés ezen érzelmi zsarolás témakörébe tartozó eszközeit a gyerek érdekében érdekében javasolt mellőzni.

Egyébiránt te nem féltél, hanem simán nem bízol a gyerekben, ráadásul annak életösztönében és képességeiben, ami elég nagy probléma.

2018. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Lássuk csak. Érzelmi zsarolással akartad rávenni a gyereket, hogy hallgasson rád. Hát gratulálok, kevés undorítóbb eszközt ismerek ennél...nekem nagyanyám ilyen, bármiben ellentmondok neki, rögtön elkezd nevetséges indokokat felsorolni, hogy ez meg ez fog történni és mindenki hülye, aki ezt nem hiszi el stb. A fiát (apámat) csak annyira üldözte el ezzel a mentalitással, hogy 2-3 havonta látogatja és akkor is veszekedés van. Te is ezt szeretnéd majd vagy netán azt, hogy a gyereked önbizalma teljesen leromoljon a hasonló kedvességeidtől?

A beteges túlféltésed meg a másik. Gondolom, te vagy az, aki vízicsúszdázni sem engedi a gyereket. Szerintem az utcára se menjen ki inkább. A túlféltéssel mellesleg csak azt éred el, hogy a kissrác életképtelen lesz, semmit nem fog a te támogatásod nélkül csinálni. Vagy a másik véglet, hogy lázadozni fog és titokban úgyis mindent megtesz, amit megtiltasz neki.

2018. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
74%

Nem most kell sajnálgatni a gyereket, hanem nem kellett volna kipottyantani.


És nem az apát kell fikázni. Nem akarta, te mégis megszülted, akarata ellenére. Milyen mocskos dolog ez már?

2018. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%

#16

"Bízok a gyerekemben és az életösztöneiben, de..."

Nem azért, de a "de" utáni rész, pont ellentmond ennek.


Már nem azért, de azt írtad, hogy tud úszni ...

Azaz számára nem új a víz, ráadásul nem azt írtad, hogy valamilyen felügyelet nélküli, kiszámíthatatlan helyre megy, hanem egy uszodába, ráadásul kísérettel.


Pánikot éppen úgy fog kapni, ha majd valamikor be kellene mennie, de benne lesz, amit mondtál, hogy aki beengedné, az meg akarja ölni ...

2018. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%
Túlságosan önzően viselkedsz a gyerekkel. Az úszodában van személyzet, aki felügyeli az úszokat. Nem kell paranoiásnak lenni mindenben. Anyám is ilyen volt, 25 évesen még féltem bedugni a konektorba a dugót, mert mindig kiabált, hogy nehogy megrázzon az áram. Ha szereted, akkor életre neveld. Tanítani kell, hogy gondolkodjon mielőtt cselekszik, ne csináljon butaságokat, de felesleges mindentől tiltani. A gyerek tudja érzi, hogy ki szereti, ki foglalkozik vele, felesleges hozzávágni, ilyen dolgokat.
2018. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Én egyetértek azzal , hogy ne adj ennek a dolognak több energiát. Kimondtad , így alakult , ha nem rendszeresen mondasz ilyet akkor ennyi.


Itt mással lesz sokkal nagyobb gondod.

Ha jól értelmezem, akkor a gyereked, tartja az apjával a kapcsolatot.

Akkor legyen vele többet, és te sokkal többet foglalkozz magaddal. Ha sokat rágódsz azon, hogy egyedül neveled stb....meg a múlton , akkor ez teszi ki az életed.


Engedd el egy kicsit magad, legyél lazább.


Ez a gyermek 10 év múlva lehet le fogja tojni a fejedet.

Mert te mindig ott vagy , irányítod. De az apa, aki sose foglalkozott vele, hirtelen nagyon jófej lesz. Mert te esetleg ideges leszel, rosszkedvű állandóan fáradt , ő meg nem.


Abban 100% ig biztos lehetsz, hogy a lányodat nem fogja érdekelni ha felnő, hogy te mennyit hiányoztál a munkahelyedről, hogy mennyit szenvedtél a párod miatt.

2018. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!