Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyot tévedtem es ha igen,...

Nagyot tévedtem es ha igen, hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Egyedul nevelem a gyerekem es az igazsag az, hogy egyedul en akartam ( az apja is de nem annyira mint en)a szuleteset, hogy legyen es úgy erzem hogy csak en szeretem igazan , en vagyok mellette nap mint nap , ram szamithat mindig

Erzem , hogy az apja nem szereti igazan , nincs úgy mellette, mint ahogy kéne egy apának, éli az életét , es nem hozna semmi aldozatot a gyerekert , eppenhogy tartja a kapcsolatot, de munkahleyen egy órát nem hianyzott a gyerek miatt , neki a munka az elsö en kinlódtam , hianyoztm csomót mikor kicsi volt , az apat nem erdekelte hogy engem kirúgnak , hogy van e mit egyen a gyerek , tehat ereztem hogy tartja a kapcsolatot szinte illemböl a gyerekkel , de nincs benne öszinte szeretet

Valamelyik nap el akart menni a gyerek az egyik osztalytarsaval es annak szuleivel az uszodaba, es tudtam hogy szeret ugralni a melyvizbe es en feltem , pedig tud úszni , de feltettem es mondtam hogy ne menjen, vagy csak úgy ha megigeri hogy nem ugrik a melyvizbe ( csak 11 eves )

Mondta felhivja az apjat es megkerdi ha mehet es az mondta hogy persze, mehet es ugralhat ahogy akar es en üljek csak otthon az óvatoskodó tök fejemmel

Nagyon ideges lettem, hogy a gyereket nem tudtam megakadalyozni vagy legalabb ravenni egy igeretre , hogy nem ugrik a melyvizbe es akkor mondtam egy dolgot , amit megbantam azóta , hogy persze, mert apadnak mindegy , ha meghalsz, ö ugyanúgy éli tovabb az eletet , nem fog szomorkodni ! ( ami sajnos igaz , úgy érzem) Nekem viszont nem mindegy es nem menne tovabb úgy az elet !

A gyerek elkezdett sirni es nagyon megsajnaltam, hogy apa nem lesz szomorú ha en meghalok stb

( arra gondoltam hogy lehet jobb ha az ember tudja az igazsagot hogy kire szamithat , megspòrol csomó fajdalmat es tevhitet, de utólag megis kegyetlennek tunik ) Vélemények ?



2018. júl. 29. 10:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
És a másik gyerek szüleiben sem bízol ennyire? A saját gyereküket figyelni fogják, de a tiédet simán hagyják megfulladni?
2018. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Kegyetlen volt, amit mondtál. Ne kritizáld a gyerek előtt az apját, és ne telepedj rá. Annak a fajta szülőnek tűnsz, aki a válás után a gyerekben látja az élete értelmét, de ez hosszú távon se neked nem jó, se neki.


Megértem, hogy félted, de normális esetben a két szülőnek eltérő szerepe van, általában az anya az, aki félti a gyereket, az apa meg az, aki önállóságra neveli, és a kettő kiegyensúlyozza egymást. Viszont normális esetben zajlik némi kommunikáció a két szülő közt, egységes álláspontra jutnak és a gyerek felé már csak ez az egységes álláspont jut el. Nekem is fura, hogy ha te nem engedsz valamit, akkor a gyerek tudja, hogy az apja majd megengedi, ezt nem kéne hagyni, mert mesterien fog kijátszani titeket egymás ellen (pláne, ha az apja ebben a tökfejezős stílusban válaszol).


A lényeg a kommunikáció lenne köztetek, a gyerek érdekében meg kellene próbálni. Ő nem enged meg dolgokat a hátad mögött, te elhiszed neki, hogy nem kell agyondédelgetni a gyereket, és egyikőtök se mond csúnyákat a másikról.

2018. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
egyébként itt neki volt igaza, egy úszni tudó gyereknek kontrollált környezetben (uszoda, van úszómester, vannak mások) nem lesz semmi baja, de ettől függetlenül ha te neveled a gyereket egyedül, akkor nem volt szép dolog tőle, hogy így a hátad mögött elengedte (más lenne a helyzet, ha ő ment volna vele úszni).
2018. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!