Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen szülőkről? Mit tennétek a kislány helyében, ha nagykorú lenne\lennétek?

Figyelt kérdés
Pár hete költözött a szomszéd házba egy család. Egy kislánya van a párnak, aki ovis korú. Hallom, hogy sokat szidja az anyukája és fenyegetőzik. Nem úgy, hogy akkor ma nem fog kapni fagyit, hanem ilyen számomra maradandó dolgokat mond neki (például azt, hogy senki nem fog emlékezni az ő szülinapjára). Jó módú családnak tűnik kívülről, nem is akarok tudni a pénzügyi dolgaikról és az életükbe sem fogok beleavatkozni. Csupán nézek nagyokat, hogy ezalatt a pár hét alatt több üvöltést hallhatott bárki a környéken, mint eddig bármikor máskor. Mindent meg tudnak venni, amit csak szeretnének és nem csak a kislánynak, hanem maguknak is! És egyszerűen sajnálom, hogy kap tárgyakat, de szeretetet és normális szülői viselkedést nem! A szülei bunkók finoman szólva!

2018. júl. 29. 23:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet, hogy amikor 20x szépen kéri azt nem hallod, csak amikor már kiabál?

Nálunk is alap dolgokon megy a vita és bizony egy idő után már én is kiabálok. Kézmosás, ugrálás a kanapén, kutya cipelése jobbra-balra, menjen pisilni stb.

A büntibe meg úgy üvölt, mint akit nyúznak. Múltkor nem kapott csokit ebéd után a tükör előtt üvöltötte (mert nézni kell az előadást), hogy ő nagyon éhes, adjak neki enni, miért nem kaphat kaját. Ha kívülről hallják azt gondolják éheztetem. Pedig csak csokit nem kapott ebéd után.

Szóval óvatosan a feljelentgetéssel.

2018. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
35%

ROLAD van vmnyem, hogy beleugatsz más dolgába, és a neten beszéled ki öket.


Amugy ha van meleg kaja, meleg viz, fűtés és nincs fizikai bántalmazás "csak" orditás, a gyámügy telibeszarja a gyereket, ezért ki nem emelik onnan.

2018. júl. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!


A 10. válaszolónak annyit tudok mondani, hogy pár percet beszéltem velük, akkor is beképzelten mondták a dolgokat. 3 drága kocsi biztos, hogy van nekik, egy motor, két hatalmas tévé, az egyik a biliárdasztaluk előtt van. Mielőtt ebbe is belekötnétek vagy megszólnátok, hogy honnan tudom, még egyszer leírom, ezzel kezdték az ismerkedést.


Írtátok, hogy az üvöltözés nem feltétlen úgy van, ahogyan gondolom. Akkor az afféle fenyegetőzéseket vagy szövegeket én érthetem félre, amiket fentebb leírtam? Lehet, hogy azért reagáltam így magamban, mert valamennyire hasonló helyzeteket éltem át? Vagy szerintetek ennek a félreértésnek a hátterében más állhat a részemről?

2018. júl. 30. 10:00
 14/32 anonim ***** válasza:
82%
A gyámügy azzal nem fog foglalkozni, hogy valaki néha kiabál a gyerekével. Igazából én sem értem, hogy te miért foglalkozol vele. Ha zavar, első körben én beszélnék velük, hogy zavaró a kiabálásuk.
2018. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyon gáz az ilyen szülő, de nem nagyon tudsz vele csinálni semmit. Ha bejelented, lehet, hogy még szemetebb lesz a gyerekkel, mert úgy fogja majd fel, hogy a gyerek miatt jelentették fel. A magam részéről nem tudom elképzelni, hogy egy óvodás korú gyerekkel van miért így bánni. NINCS. Nekem 3,5 éves gyerekem van, tudom, miről beszélek. Mindent meg lehet oldani türelemmel és higgadtsággal. Nem állítom, hogy néha nálam nem szakad el a cérna, de akkor is nagyon figyelek arra, hogy véletlenül se mondjak a gyerekemre nézve olyasmit, ami az önbecsülését rombolhatná. (Pl. hogy te ilyen vagy olyan vagy, illetve amiket írtál.) Fenyegetőzni meg ultragáz, még egy fagyival is. El lehet mondani mindent szépen, úgy, hogy nem fenyegetünk, hanem egyszerűen csak felvázoljuk a következményeket, tárgyilagosan, és normális stílusban. Nálunk legalábbis működik így. Azt meg egy szülő nyilván felismeri a gyerekénél, hogy mikor totál kezelhetetlen, mert pl. fáradt vagy éhes. Akkor meg azért felesleges vele fenyegetőzni vagy kiabálni, mert olyankor hasztalan. Meg kell etetni, és vinni pihenni. De tényleg nem mindenki azért és akkor szül, mert gyereket nevelni volt kedve, vagy amikor időszerű lett volna. Olyankor sajnos sokan frusztráltak, és a gyereken vezetik le, amit úgy éreznek, hogy félresiklott. Hacsak nem vagy jó terapeuta, aki összebarátkozna a családdal, és egy idő után finoman terelgetni tudná őket, akkor nem nagyon tudsz mit tenni. A gyerek meg pláne nem, ezért a kérdésednek ezt a részét nem is értem.

Én is láttam már olyan anyukát, aki a 3-4 év körüli gyerekét lecseszte, amiért a cipőjével összekoszolta az autó ülését (ennyi idősen még nem tudnak erre figyelni, amúgy meg a felnőtt dolga vigyázni rá, mondjuk egy ülésvédővel, ha már ennyire fontos a kocsi), aztán a boltba menet végig hangoztatta, hogy most majd megvesznek mindenféle gyümölcsöt és zöldséget (ezzel bizonygatva a közönségnek, h ő milyen jó szülő), a zöldségespultnál fikázta fennhangon a mangót, hogy milyen túlérett, már a múlt héten is ott volt, majd válogatni kezdett a "középső soron", miközben a kislány a bevásárló kocsiban ült, és marhára megnézegetett volna pár dolgot, amíg anyuci kotorászott, de anyuci csak ráförmedt, hogy csend legyen, és egyéb kedves szavakkal illette. A kocsijából, öltözködésből ítélve nem éppen szegény családról van szó. Nekem egyszerűen fájt ezt látni, hallani, mert sosem beszélnék így a gyerekemmel, és ugyan már miért ne nézegethetne meg bármit, vehetné a kezébe ő is a dolgokat? Így pl. elkerülhető a veddmegnekemeztis játszma, mert pl. amíg a boltban vagyunk, magához vehet bármit. Aztán a végén visszatesszük, ha nem akarjuk megvenni. Így egy kicsit birtokolhatta azt a valamit, nekem meg nem került pénzbe, de nyafogás sem volt.

2018. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
90%
Leírnád hogy pontosan miket szoktak mondani, mivel fenyegetőznek meg ordibálnak? Oké, leírtad hogy az anyja azt mondta a kicsinek hogy senkit nem érdekel majd a szülinapja. Tény hogy elég bunkó ilyet mondani, főleg egy ovis korú gyereknek aki még sok mindent a szívére vesz. Ezen kívül nem írtál példákat, csak hogy ordítanak és fenyegetőznek, de szó szerint mivel?
2018. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
"ugyan már miért ne nézegethetne meg bármit, vehetné a kezébe ő is a dolgokat? Így pl. elkerülhető a veddmegnekemeztis játszma, mert pl. amíg a boltban vagyunk, magához vehet bármit. Aztán a végén visszatesszük, ha nem akarjuk megvenni. " Ezt te sem gondolod komolyan. Ebből szokott lenni csak az oltári nagy hiszti. Amúgy meg: miért is kellne mindent összefogdosni a gyerekednek? én például utálom ha mások összetaperolják az árut előttem. Vagy összenyálazzák... -mint ahogy volt szerencsém hozzád hasonló anyuka csemetéjétől látnom. Aztán ők is szépen visszatették a cuccot, hisz megvenni nem akarták. Igaz, a gyerek visított egy sort, hogy az már az övé...
2018. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%

#15 kicsit magas lóról beszélsz.

Nem tudhatod, hogy a bolti esetnél előtte mik történtek.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki állítása szerint soha fel sem emeli a hangját. Csak a játszótéren 1,5 órát könyörög a gyereknek, hogy induljanak haza. De nem gond, majd ha lefekszik aludni megfőz...

Míg én szólok, hogy mindjárt indulunk amivel még játszani akar azt most csinálja. Aztán 10 percet hagyok neki, hogy lezárja magában is a játékot.

Nem állok le vele vitatkozni. Előre megbeszéljük, ha szólok indulás van mert még főzni kell.

És van olyan, hogy előre megbeszéljük, hogy csak akkor van fagyi, ha jól viselkedik az üzletben. Ha nem akkor nem kap, hiába hisztizik. Lehet, hogy kegyetlen dolog, de csak mert a rosszalkodás után cukin megölel és bocsánatot kér, attól még rossz volt.

Szóval ha írnál Nekem egy két példát, hogy hogy kéne megoldani kíváncsi lennék.

És fontos kiemelni, ne vedd magadra. Az is csak egy példa amit írtam. Nem biztos, hogy nálad is a gyerek uralkodik.

2018. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%
#17 Azért azt nem engedtem sose, hogy kárt tegyen, akár nyálazás formájában is a termékekben. Nyilván én is utálnám, ha valami trutymákos lenne. De szerintem attól egy zacskó gumicukornak se lesz baja, ha a gyerekem eljátssza, hogy megveszi, azaz megfogja, és beleteszi a kiskocsiba, amíg a boltban vásárolunk. Vagy éppen megfogja a plüssállatot. Ne legyenek illúzióid, hogy amit megveszel, ahhoz soha senki nem ért hozzá. :) Plüssöket egyébként is érdemes első használat előtt otthon kimosni, mert ugyanúgy vegyszerekkel kezelik, mint a ruhaneműket, amiket azért szerintem ismert, hogy érdemes mosni az első viselés előtt. És nem, nálunk ebből sose volt még nyafogás, sőt, volt, hogy az eladó meg is dicsért minket, hogy milyen jó, hogy nem kezd el hisztizni, hogy vegyük meg. OK, bocs, még eleinte, amikor csak 10-12 éves volt, előfordult, hogy szerette volna hazavinni a plüsst, de megbeszéltük, hogy az az áruházban lakik, és vigyük vissza a barátaihoz.
2018. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%
Javítom, 10-12 hónapos, bocsánat!
2018. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!