Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan hogy nem képes úgy...

Van olyan hogy nem képes úgy istenigazán szeretni a saját gyerekét? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
(Akár mindkét/egyik szülői oldalt nézve)
2018. júl. 30. 12:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van ilyen. Nem várt gyerek, rosszkor jött, inkább "élne" még, nem szereti akitől született stb. Simán el tudom képzelni. De az is lehet, hogy egyszerűen csak nem alakul ki valakinél az "anyai/apai ösztön". Állatoknál jócskán előfordul, embernél is simán előfordulhat.
2018. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként azt gondolom, hogy a szülők 3/4 -e alkalmatlan jó szülőnek...

Az en anyám szerintem azért nem bir elfogadni mert szerinte "tiszta apám" vagyok de persze az a része amelyiket utálja benne. Még egy pozitiv dolgot se tudotg mondani rólam. A saját sz*r elcseszett életet valahogy rajtam vezeti le, amikor 42 évesen végre megtaláltam a párom aki imád, átment irigykedésbe féltékenykedésbe....irritálta hogy boldog vagyok. Az is szar neki hogy mig neki nagyon nehez volt velem kamaszkent (nem csoda), addig az en kamaszommal nagyon jo a kapcsolatom es egy-egy napot leszamitva amikor rossz napja van, de problemamentesen zajlik a kamaszkor....pont ahogy akarta volna nálam. 20 évig kivánta azt hogy én is úgy szivjam meg a lanyommal ahogy ő velem....

2018. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

igen, van, oka a szülő éretlensége, korábbi traumái, ami miatt alkalmatlan szülőnek. Általában társadalmi elvárás miatt vagy státuszszimbólumként, netán energiaforrásként kell nekik a gyerek.

Amiket itt olvasok, meg amit az ismerősi körömben látok/hallok, az alapján a szülők elég nagy része ilyen.

2018. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem terveztem, hogy írok de valami kimaradt. Sajnos az is előfordul, hogy a gyerek viselkedése annyira extrém, hogy a szülő nehezen tud szeretettel fordulni felé. Sokszor hallani, hogy komoly viselkedési problémákkal (akár pszichés betegséggel) küzdő gyerekek szülei arról számolnak be, hogy mielőtt megtalálták a megfelelő kezelést a gyerekek számára, kifejezetten ellenséges érzésekkel viseltetnek a gyerekek iránt. Nem tudták igazán szeretni őket. Szomorú dolog, de sajnos létező jelenség.
2018. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!