Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? (Részletek lent)

Mit tegyek? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár hónapban nagyon megromlott a kapcsolatom a szüleimmel. Inkább anyukámmal. Nos, én mindig is egy csendes és zárkózott ember voltam, talán érettebb is a korosztályomnál, ezért nem túl sok igazi barátom volt eddig. A szüleim nagyon sokat dolgoznak és veszekednek egymással. Sajnos anyukámnak borzalmas egy személyisége van. Folytonos hangulatingadozása van, állandóan stresszes, és a dühét folyton rajtam tölti ki. Alapvetően mivel nincsenek barátaim, sosem megyek el itthonról, kitűnő tanuló vagyok és semmi probléma nincs velem, de ő folyton valamiért, akárcsak egy apróságért is leszid, de ordibál, és a fejemhez vág olyan dolgokat, amik nagyon de nagyon rosszul esnek. Aztán egy másnap, mintha mi se történt volna, jópofizik, csak az a gond, hogy teljesen elvesztette a bizalmamat, és egyszerűen már nem igénylem. Nem igénylem a társaságát, a közös programokat, nem tudom jól érezni vele magamat. Tudom, hogy ő az édesanyám, és nagyon szeretem is, de ha kedves próbál velem lenni, mindig az jut eszem be, hogy egy pár órával ezelőtt még a lelkembe tiport. Talán ez az oka a zárkózottságomnak is, nagyon ritka, ha egy emberben megbízok, és ha valakivel tudok műmosolyok nélkül beszélni, akkor azzal a személlyel tényleg jóban vagyok. Szóval a lényeg, hogy én helyre szeretném a dolgokat rakni anyukámmal, csak nagyon nehéz ez nekem. Már azon is gondolkoztam, hogy jobb lenne, ha látná egy orvos. De én sem vagyok túl jól lelkileg, csak ezt senkinek nem tudom elmondani, úgy érzem csak szorongok és mindjárt felrobbanok belül. Mér tényleg senkire sem számíthatok. Nem azért írom le ezt, mert sajnáltatnám magam, csak ötleteket szeretnék kérni, tanácsokat, hogy mit csináljak.
2018. júl. 30. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Valószínűleg anyukád skizofrén, vagy személyiség zavaros. Nem normális ez a dolog. De ha azzal állnál elébe, hogy "anya, szerintem el kellene menned orvoshoz", tuti kitörne a balhé.

Ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni, anyukád beteg ember.

Elfog marni maga mellől, és amikor betöltöd a 18-at, lefogsz lépni otthonról.

Légyszi amúgy, ezzel az érettebb vagyok a koromnál szöveggel ne dobálózzatok már. Nem bántásból.

2018. júl. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Hany eves anyukad? Lehet klimax tipikus jelei....

Meg talan oda kene allni melle mikor foz vagy nem tudom es mondani neki egyenesen hogy mi bant teged hogy lelkedbe tipor..

Amugy jo tanacskent regebben en is zarkozott voltam es mindent a lelkemre vettem ha barmi rosszat mondtak, megkell tanulni hogy leperegjen rolad es szelektiv hallasod legyen ilyen teren...

Mert belebetegedhetsz ha bevagy fordulva magadban oldod meg a gondokat.

2018. júl. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Na már vártam mikor jön egy önjelölt pszichológus.. Anyukád nem elmebeteg, csak ugyanabban az ördögi körben van mint sok más szülő. Feszült, a gyereken vezeti le, utána elszégyenli magát,. próbál normálisan viselkedni, majd megint nem bírja a feszültséget... Mond meg neki egyenesen hogy belefáradtál a hangulatváltozásaiba, nem tudsz benne bízni. Arra azonban készülj hogy eleinte nem fogja beismerni amit csinál, nem fogja belátni hogy baj van.
2018. júl. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szólj neki vissza, hallgasd végig, ahogy ordít, aztán ha befejezte, többet ne szólj hozzá! Ha másnap elkezd veled jópofizni, ezt ne engedd! Mert szerintem ő már elkönyvelte magában, hogy bármikor ordibál veled, te úgyis megbocsátasz. Elhiszem, hogy az anyukád, kijár neki a tisztelet, de azért ne essünk át a ló túloldalára! Mi vagy te, hogy rajtad tölti ki a dühét?? Boxzsák? Igenis mutasd meg neki, hogy eleged van ebből! Ne veszekedj vele! Ne szólj vissza neki, ne hergeld! Mutasd meg, hogy te is ember vagy, nem boxzsák! Ha dühös, akkor se a gyerekével ordibáljon! Én biztosan nem szólnék addig hozzá, amíg nem kér bocsánatot vagy legalább vallja be, hogy nem normális, amit csinál.
2018. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit, ignorálni kell, mert ebbe bele lehet bolondulni (tapasztalat). Szard le ha ordít, ha kedves.
2018. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a helyzet az anyukámmal. Folyamatosan kritizál, mindenért, és mindent ő akar irányítani, hogy hogy rendezzem az életemet, a házat is csak az ő engedélyével hagyhatom el( így él ez az ő fejébe). Az életemet akarja irányítani, mivel szerinte ő ismer engem a legjobban, jobban, mint én magamat, ő tudja, mi a jó nekem, én 18 évesen naiv és hülye vagyok. Sokszor kiabál, elhord mindennek, szóval tudom miről beszélsz. Én már megtanultam viszonylag a sértéseit elengedni, de azért hiába, tudat alatt bennem van, hogy ez mennyire eltipor, hogy neki nem tudok megfelelni, semmi sem jó, pedig nyugodt az életem, nem lázadok felvettek egy jó egyetemre tök jó érettségivel...Ha sokat vagyok itthon, én is egy idő után tiszta letargikus leszek, mert tudat alatt nem bírom lelkileg elviselni a sértéseit. Én azt tanácsolom, hogy igyekezz mások felé nyitni, mert egy jó barátnő vagy adott esetben barát(mint nekem) sokat segít, megért, támogat. Ha nem tudtam a szüleimhez fordulni, jó volt tudni, hogy mások ott vannak nekem, számíthatok rájuk. Sajnos csak azt tudom mondani, hogy tűrnöd kell, ha nem tudsz vele beszélni. Rohadt nehéz tudom, de igyekezz minél kevesebbet lenni a közelében, ne ülj otthon, pl én amikor kolis voltam és nem voltam itthon, tök jó volt a kapcsolatunk, mert nem voltam szem előtt, nem tudta rajtam levezeni a feszültségét. Most itt vagyunk nyáron, szem előtt, minden fájdalmának kitéve. Alig várom már a szeptembert, mert elegem van az ennyi itthonlétből, csak az egész családnak rosszabb, pedig én is szeretek a szüleim, és hálás vagyok nekik. Szerintem mielőtt döntenél, próbálj meg vele beszélni, de ha nem megy nincs baj, az nem a te hibád, hanem egyszerűen nem tudod magad vele megérteni, sajnos van ilyen. Tudnod kell, meddig érdemes a kapcsolatotokért küzdeni, mert ha nem tud változni, akkor magadat teszed tönkre lelkileg. Ha szerintem kicsit elkerülsz otthonról( nem drasztikusan, akár kollégium, ilyesmi), biztos könnyebb lesz. Nyugodtan írj ha gondolod, ha van kérdésed, bármi.:)
2018. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!