Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig födözzenek engem a...

Meddig födözzenek engem a szüleim?

Figyelt kérdés

20/F

Elnézést a helyesírási hibaimért, Felvidékről származom.

LECCIVES OLVASSATOK EL AZ EGÉSZET ÉS ADJATOK KÉRLEK TANÁCSOT.!

Középiskola végzetségem van adminisztráció szakmám. Most voltam 4.es megbuktam ebben az évben. Megyek pótvizsgára augusztus 30.-án. Azt mondják, hogy nem csinálom meg, mert hogy nem tanulok. Így volt a jogsival is 1 éve, hogy hadjam ott, nem csinálom meg mert nem tanulok, de tanultam rá, csak ők nem álltak fölöttem.



Nincs pénzem. Elkedtem járni munkába 12es műszakos a munka. Szerda és péntek járok. 200 € lesz a júliusi fizetés. Nem hogy nem akarok dolgozni, de nem vagyok rendben lelkileg sem, és akkor hogyan szokjak hozzá a munkához? Nem vagyok hozzá szokva a munkához, igazat megmondva.



Nem jó ez így nekem, hogy nincs pénzem, se barátaim, se senkim csak a szüleim akikre mindig számíthatok. “Ki akarnak rakni az utcára” ha nem megyek dolgozni. Minden áron azt szeretnék, hogy szokjam meg a munkát, és hogy járjak 3x az öt napból. Éjjeli műszak tart vissza amitől félek, hogy milyen lesz, hogy fogok-i tudni nappal aludni.


Aztán nem akarom, hogy mindent ők fizessenek, inkább nem megyek sehova de ne ők fizessék be mindent a fürdőhelyet, koncert stb vagy nem viszem el tőlük a pénzt inkább nehogy megint azt mondják nem-i szégyellem magam, hogy pénzt kérek tőlük és nem tudok menni dolgozni. Hogy legyek önálló, álljak a talpamra, de nagyon nehéz.



Már azt mondják, hogy vagy ők mennek el hazulról, vagy én. Mindig más mit mondanak. Itt van 2 szép ház, ahol mi lakunk feljebb, és a nagyszüleim lejjebb. Múltkor beszéltem a szüleimmel, mert kiváncsiak voltak arra, hogy hol szeretnék lakni. Mondom albérletben a jövőbeli barátnőmmel. Hogy miért, hogy mi lesz itt ezzel a kettő szép házzal.


Nekem ilyen az elképzelésem: találok magamnak állandó munkát, jó keresettel, előtte barátnőt szeretnék magamnak, és komolyra venni az egész kapcsolatot, hogy albérletbe költöznénk. Jó szüleim vannak szó se róla, de nem akarnák a nyakukon maradni, és hallgatni hogy mindig valamit akarok tőlük. Mennyibe kerülne egy albérlet + villany, gáz, víz? Csak barátnőmmel mennék oda lakni magam nem.



Kur*@ nehéz az élet már most érzem, hogy hamarosan beruccanok a nagyvilágba és elkezdek magamra dolgozni és mindent magam fog kelleni elintézni ami kur*@ nehéz lesz, mert mindig a szüleimre voltam rászorulva.



Tudhatók leccives tanácsot adni?

Nagyon megköszönöm a válaszokat.


2018. aug. 5. 22:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon buta ember vagy te 10-es!


Buta, és lekezelő! Mit érdekel az téged, hogy ki hogyan beszél, és cigánylányt akar-e? Mit érdekel ez téged, és miért bőszít így fel???


Elmondta a problémáját és próbálunk neki segíteni. Te meg idejössz hőbörögni. Eszednél vagy??


Ha nem tudsz valakinek segíteni, akkor legalább ne bántsd!

Nem tiszted megítélni, hogy kivel legyen, és hogy beszéljen. Értve?

2018. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

11es, itt csak egy valaki hőbörög, és az te vagy. Szintúgy a butaság: olvasd már el magad, te hogyan beszélsz.



Ott vannak az előzmények, amik fényében teljesen máshogy néz ki a sztori. De gondolom a nagy eszeddel fárasztó lett volna elolvasni.


A Kérdező hónapok óta nyafog a semmin, nem változtat, nem dolgozik, nem tanul, csak panaszkodik, hogy hogyan lehetne a sült galambhoz hozzájutni.


Segíteni effektíve pedig csak én segítettem, mivel konkrét, a Kérdezőnek hazai infót adtam.


Szóval gondolkodj, mielőtt az undorító stílusoddal megnyilvánulsz.

2018. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Mi a probléma? Tanulni luxus, melot nem ismered.


Ki kéne dobjanak, egykettö jo lenne a bármilyen melo ;)

2018. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%

Örülj neki, hogy a szüleid eddig is eltartottak, eltartanak.

A 200 euróddal ne nagyon büszkélkedj, nem elég semmire sem.

Kapd össze magad! Tanulj vagy dolgozz!

A szüleidnek van igaza, szokd meg a munkát.

2018. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

Ahhoz képest, hogy adminisztrációs "szakmát" végeztél, botrányos a helyesírásod. Én is Felvidékről származom, szintén adminisztratív munkával...

A munkát meg kell szokni. Ennyi. Ahogy előttem is írták, 7 napból minimum 5-öt le kéne dolgozni. Bár a többség szombaton (esetleg vasárnap) is bejár. Ha jól számolom, kb 25 €-t keresel 1 nap. Kezdésnek nem rossz! Ha naponta megkeresnéd ezt a 25 €-t, akkor kézbe kapnál kb 500 €-t. Albérletet lehet kapni 300-350 €-ért (persze határ a csillagos ég!). Ha lesz barátnőd, akkor ezt meg tudjátok felezni. Ilyen szülők mellett biztos, hogy nem maradnék otthon. Na, meg amúgy sem :D

Végezd el az iskolát, vállalj több munkát, majd költözz el otthonról!

2018. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Miért nem maradnal otthon az én helyemben? 3,30 €/órabér. Egy napra kijön 40 €.
2018. aug. 6. 11:11
 17/25 A kérdező kommentje:

10:24: nem bántom a szülőket, igazán minden szülő csak a legjobbat akarja a gyermekének. Jobb szülőket nem is kaphattam volna. Mindent megkapok amire vágyok.



Nagyszülőkkel lakunk, és látom, hogy néha mit csinálnak az apummal, ezt csinálja meg, ezt meg amazt. És ha megcsinálja úgy se jó, és reggel 6 kor megy és este 6 kor jön. Forró napon dolgozik. Már ebből a szempontból sem maradnék otthon, mert papucs alatt lennék és nyakunkon lenne az anyósom vagy az anyám. Igazán nem bántom sem a nagyszüleimet se a szüleimet, de látom mi itt zajlik, mindig belénk kötnek stb. Segítenek ameddig bírnak szó se róla, de azért hogy bele szóljanak a magánéletembe hogy kivel legyek kivel nem, mindenről beszámolni, baratnorol stb. Azért van határ mettől meddig. Egy büdös szót nem mondhatok, hogy nincs igazuk a munkával kapcsolatosan.

2018. aug. 6. 11:21
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
Mondj fel. Fsz se fog keves fizetesert dolgozni xd
2018. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Vártam normális választ
2018. aug. 6. 11:32
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

10-12es vagyok, örömmel látom, hogy időközben erőteljes javulás állt be a stílusodban, helyesírásodban egyaránt.


Gusztustalan troll vagy ezzel a felvidéki= paraszt vagyok erőltetett ökörségeiddel.

Ha tudsz normálisan is írni, akkor minek ez a szánalnas lejáratás?, senki nem fog sajnálni miatta!


Nem kaptál normális választ?

Mert?


Mindenki megmondta, hogy menj dolgozni. Ez van, ha nem születtél Rotschildnak, nincs lotto 5ösöd, dolgozni kell, ha meg akarsz élni.

Ha jó munkát akarsz, kiemelt fizetéssel, szellemi (nem fizikai, amit apád végez és valóban kemény, alulfizetett) téren, azért tanulni kell, főleg ha nincs kapcsolatrendszeretek.


Te nem akarsz tanulni és mindjárt a ZSE igazgatója szeretnél lenni. Ez így nehéz lesz, de szerintem ezt te is tudod.


Ha oda akarsz kilyukadni, hogy a csalàdod lehúz érzelmileg, önbizalom terén egyaránt, akkor megértem, hogy el akarsz költözni. Sőt, mindenki megérti, de sem 0, sem 200 €-val ez nem megvalósítható.

(Mégegyszer: Szlovákiában átlag albi 300+€, ezenkívül rezsi, személyes kiadások stb. Ha külön akarsz menni, egyedül min. 800€, de akkor erősen korlátozottak a lehetőségeid minden téren, kb vegetálsz, és hiteled természetesen nincs. Ez inkább úgy elég, ha ketten vagytok keresők.)


Szóval, ha feljebb akarsz lépni, izmosítani az egyelőre kb nem is létező bevételeid, karriered, nem ártana végre elkezdeni valahol.


Vagy mit szerettél volna hallani segítség gyanánt?

2018. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!