Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig födözzenek engem a...

Meddig födözzenek engem a szüleim?

Figyelt kérdés

20/F

Elnézést a helyesírási hibaimért, Felvidékről származom.

LECCIVES OLVASSATOK EL AZ EGÉSZET ÉS ADJATOK KÉRLEK TANÁCSOT.!

Középiskola végzetségem van adminisztráció szakmám. Most voltam 4.es megbuktam ebben az évben. Megyek pótvizsgára augusztus 30.-án. Azt mondják, hogy nem csinálom meg, mert hogy nem tanulok. Így volt a jogsival is 1 éve, hogy hadjam ott, nem csinálom meg mert nem tanulok, de tanultam rá, csak ők nem álltak fölöttem.



Nincs pénzem. Elkedtem járni munkába 12es műszakos a munka. Szerda és péntek járok. 200 € lesz a júliusi fizetés. Nem hogy nem akarok dolgozni, de nem vagyok rendben lelkileg sem, és akkor hogyan szokjak hozzá a munkához? Nem vagyok hozzá szokva a munkához, igazat megmondva.



Nem jó ez így nekem, hogy nincs pénzem, se barátaim, se senkim csak a szüleim akikre mindig számíthatok. “Ki akarnak rakni az utcára” ha nem megyek dolgozni. Minden áron azt szeretnék, hogy szokjam meg a munkát, és hogy járjak 3x az öt napból. Éjjeli műszak tart vissza amitől félek, hogy milyen lesz, hogy fogok-i tudni nappal aludni.


Aztán nem akarom, hogy mindent ők fizessenek, inkább nem megyek sehova de ne ők fizessék be mindent a fürdőhelyet, koncert stb vagy nem viszem el tőlük a pénzt inkább nehogy megint azt mondják nem-i szégyellem magam, hogy pénzt kérek tőlük és nem tudok menni dolgozni. Hogy legyek önálló, álljak a talpamra, de nagyon nehéz.



Már azt mondják, hogy vagy ők mennek el hazulról, vagy én. Mindig más mit mondanak. Itt van 2 szép ház, ahol mi lakunk feljebb, és a nagyszüleim lejjebb. Múltkor beszéltem a szüleimmel, mert kiváncsiak voltak arra, hogy hol szeretnék lakni. Mondom albérletben a jövőbeli barátnőmmel. Hogy miért, hogy mi lesz itt ezzel a kettő szép házzal.


Nekem ilyen az elképzelésem: találok magamnak állandó munkát, jó keresettel, előtte barátnőt szeretnék magamnak, és komolyra venni az egész kapcsolatot, hogy albérletbe költöznénk. Jó szüleim vannak szó se róla, de nem akarnák a nyakukon maradni, és hallgatni hogy mindig valamit akarok tőlük. Mennyibe kerülne egy albérlet + villany, gáz, víz? Csak barátnőmmel mennék oda lakni magam nem.



Kur*@ nehéz az élet már most érzem, hogy hamarosan beruccanok a nagyvilágba és elkezdek magamra dolgozni és mindent magam fog kelleni elintézni ami kur*@ nehéz lesz, mert mindig a szüleimre voltam rászorulva.



Tudhatók leccives tanácsot adni?

Nagyon megköszönöm a válaszokat.


2018. aug. 5. 22:11
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

13:07: Dolgozni akarok minden áron az biztos. Nem azt akarom, hogy sajnáljanak, hogy Felvidékről származom, és helyesírási hibáim vannak. Azért írom ezt ki minden kérdésnél, hogy Felvidékről származom, hogy ne folyton kötekedjenek belém, hogy inkább nyelvtani órát fizessek, mint a hülye problémáimmal zaklatlak titeket.



Igen azt érzem, hogy a családom lehúz érzelmileg és önbizalom terén egyaránt. Ismétlem: Magam nem szeretnék lakni egy albérletben, mert nagyon hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy valaki nekem főz, vagy törődik én velem.



Dolgoztam gyárban 3,50€/órabér, és 14 napot jártam és a fizetés 392€ volt. Ott nekem nagyon tetszett. Igaz, hogy 12:15 kor ment a buszom és messze volt a munkahely de nagyon tetszett nekem ott. Este 23:20 kor jártam haza. És minden nap vagy minden másik nap jártam dolgozni, mert közben csináltam a jogosítványt is.

2018. aug. 6. 13:28
 22/25 anonim ***** válasza:
71%

Akkor egyszerű a képlet, ugyanaz, ami az emberek 90%-ánál.


A fiatalok ált. azért mennek külön, mert elegük lesz a (túlzott) szülői behatásból, önállósodni akarnak, egyedül élni, felnőttként.


-Igyekszel a lehető legjobb munkát megcsípni.

-Ez, azonkívül, hogy tapasztalatot, praxot ad, amit a későbbiekben kamatoztathatsz, a társasági életedet is beindítja, baráti köröd lesz, esetleg partnered. Új szokások, önbizalom, látni fogod, hogy másnak sem habostorta az élet, adott esetben még nehezebb is, mint neked, mégis meg kell oldani. Tájékozódni tudsz, hogyan lehetne feljebb lépni, jobb fizető munkát kihalászni etc. etc.

- Ezek mind hozzásegítenek majd ahhoz, hogy a nyafogó gyerekből felnőtté válj, akit a szülei sem nézhetnek hülyének.

- Idővel lesz normálisabb fizud, plusz ha érzelmileg felnőtt vagy, előbb-utóbb akad komoly barátnő is. (Így, ahogy jelenleg vagy, kb egy gyerek szintjén a folyamatos rinyálással, csak ugyanolyat találsz, de azzal meg nehéz lesz albit fenntartani.)

- Ha van nő, eldöntöd, eldöntitek, hogyan tovább, vérmérséklet szerint. Csajozni akarsz - komolyan megállopodni, külön költözni.

- Ha hiszed, ha nem, az emberek nagyja így csinálja.



(A barátnő, nem egyenlő anyáddal. Nem azért van elsősorban, hogy gondoskodjon rólad, mèg ha ezt IS megteszi. Nem azért kell, hogy legyen, aki főz rád & takarít!)

2018. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mire akarsz kilyukadni? Nem rinyalok folyton, csak félek hogy milyen lesz az életem.
2018. aug. 6. 14:31
 24/25 anonim ***** válasza:
91%
2018. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
24es, vigyázz, mert majd te is megkapod privátban, hogy idézem: " a qrva anyádat".
2018. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!