Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig födözzenek engem a...

Meddig födözzenek engem a szüleim?

Figyelt kérdés

20/F

Elnézést a helyesírási hibaimért, Felvidékről származom.

LECCIVES OLVASSATOK EL AZ EGÉSZET ÉS ADJATOK KÉRLEK TANÁCSOT.!

Középiskola végzetségem van adminisztráció szakmám. Most voltam 4.es megbuktam ebben az évben. Megyek pótvizsgára augusztus 30.-án. Azt mondják, hogy nem csinálom meg, mert hogy nem tanulok. Így volt a jogsival is 1 éve, hogy hadjam ott, nem csinálom meg mert nem tanulok, de tanultam rá, csak ők nem álltak fölöttem.



Nincs pénzem. Elkedtem járni munkába 12es műszakos a munka. Szerda és péntek járok. 200 € lesz a júliusi fizetés. Nem hogy nem akarok dolgozni, de nem vagyok rendben lelkileg sem, és akkor hogyan szokjak hozzá a munkához? Nem vagyok hozzá szokva a munkához, igazat megmondva.



Nem jó ez így nekem, hogy nincs pénzem, se barátaim, se senkim csak a szüleim akikre mindig számíthatok. “Ki akarnak rakni az utcára” ha nem megyek dolgozni. Minden áron azt szeretnék, hogy szokjam meg a munkát, és hogy járjak 3x az öt napból. Éjjeli műszak tart vissza amitől félek, hogy milyen lesz, hogy fogok-i tudni nappal aludni.


Aztán nem akarom, hogy mindent ők fizessenek, inkább nem megyek sehova de ne ők fizessék be mindent a fürdőhelyet, koncert stb vagy nem viszem el tőlük a pénzt inkább nehogy megint azt mondják nem-i szégyellem magam, hogy pénzt kérek tőlük és nem tudok menni dolgozni. Hogy legyek önálló, álljak a talpamra, de nagyon nehéz.



Már azt mondják, hogy vagy ők mennek el hazulról, vagy én. Mindig más mit mondanak. Itt van 2 szép ház, ahol mi lakunk feljebb, és a nagyszüleim lejjebb. Múltkor beszéltem a szüleimmel, mert kiváncsiak voltak arra, hogy hol szeretnék lakni. Mondom albérletben a jövőbeli barátnőmmel. Hogy miért, hogy mi lesz itt ezzel a kettő szép házzal.


Nekem ilyen az elképzelésem: találok magamnak állandó munkát, jó keresettel, előtte barátnőt szeretnék magamnak, és komolyra venni az egész kapcsolatot, hogy albérletbe költöznénk. Jó szüleim vannak szó se róla, de nem akarnák a nyakukon maradni, és hallgatni hogy mindig valamit akarok tőlük. Mennyibe kerülne egy albérlet + villany, gáz, víz? Csak barátnőmmel mennék oda lakni magam nem.



Kur*@ nehéz az élet már most érzem, hogy hamarosan beruccanok a nagyvilágba és elkezdek magamra dolgozni és mindent magam fog kelleni elintézni ami kur*@ nehéz lesz, mert mindig a szüleimre voltam rászorulva.



Tudhatók leccives tanácsot adni?

Nagyon megköszönöm a válaszokat.


2018. aug. 5. 22:11
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Tudnátok*
2018. aug. 5. 22:14
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Mi mégis a konkrét bajod? Mert ebből az jön le, hogy tanulni lusta vagy és a munka is büdös.
2018. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem hogy a munka büdös, de nem vagyok hozzá szokva a munkához.
2018. aug. 5. 22:23
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Azért kell dolgozni,hogy hozzászokj...
2018. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Annak idején 17 évesen kezdtem dolgozni.Az első fél évet végigsirtam😂.Bele lehet szokni a munkába, csak idő kérdése.En éjszakai ember vagyok.Szerettem éjszakás lenni.Aludni is tudtam,ha jó alvokad van és elfaradsz tuti fogsz tudni aludni.

Végezetül el azt az iskolát és kívánom találj olyan munkát ami neked jó.Meg persze csajt is.Sok sikert.Es igen! Az élet Kur*@, nehéz a fiataloknak.

2018. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Konkrétan büdös a munka. Heti 2 napot "dolgozol"? Hú az aztán tényleg naggyon kemény lehet! Segény srác! KETTŐ nap 1 héten! A szemét anyádék meg azt akarják hogy e (HÁROM) napot dolgozz a héten? (Tudod a normális emberek 7ből 5 napot dolgoznak!)Mit képzelnek ezek mi vagy te igásló? Beszarás hogy milyen emberek vannak! Mi a f@$zt hittél mi jön a suli után kánaán? Nem vágtad hogy dolgozni kell majd a pénzért? Meg nem kellesz majd intézni egyedülűl a dolgaidat hanem már 2!éve magadnak kéne intézi a melóhelyet/spórolást/kocsit/csajt...
2018. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
2018. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Szia!


Az, hogy hol mennyi az albérlet, abban az internet ad segítséget.

Elég nagy szórások vannak, nagyon nem mindegy, hogy hol is akarsz lakást, házat.


A legegyszerűbb, ha megkeresed azt a helyet, ahol minél kevesebbet kell fizetni, de azért még normálisan élhető. Először munkád legyen, mert abból lesz a pénzed.


Az élet nem habostorta, hogy ne akarj dolgozni.

A végzettség majdnem mindegy, ha van szorgalom és kitartás és megtalálod azt a munkát, ami téged érdekel.


De, ha nem érdekel, az sem túlzottan nagy baj, max. szájhúzogatva jársz be. De pénzed az legyen, tehát legyél szorgalmas.

Ha időközben el akarsz végezni valamit akkor elvégzed, ha nem, hát nem. Senki se szabhatja meg neked, tedd amit jónak látsz és érzel.


Szülők: Baromira jól teszed, hogy el akarsz jönni minél hamarabb! Ennél nagyobb üdvözítő dolog nincs a világon, amikor VÉGRE valaki nem kicsi Pán Péterként akar a szülei nyakán lógni 30-40 évesen is. Amikor másnak 40 évesen már 1-2 gyereke, és felesége is van. Normálisaknak felesége van, nem ágyasa, és "élettársa".


Az, hogy önálló akarsz lenni, és saját magadról gondoskodni, a lehető legjobb a világon. Költözz el, ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak: "Ott a 2 szép ház". Kit érdekel? Amíg anyóspajti (feleséged leendő anyósa) át tud jönni papucsban, addig nem vagytok jó helyen :DDDDDDDD


20 évesen már bőven a saját lábadra állhatsz, csak kitartás, talpraesettség, és szorgalom kell. Majd kitapasztalod az életet.


Szüleink korában egy 20 éves már bőven magáról gondoskodott, és igen gyakori volt, hogy ebben a korban már gyereke volt, családja, felesége.


Tehát igenis ALKALMAS

2018. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%

Folyt:


ALKALMAS egy mai 20 éves is a fentiekre. Sok sikert!


Annyi még kimaradt, hogy rezsi kb. kettőtöknek: 65 ezer forint (villany, gáz, víz), de ebben még nincs benne a telefon, internet, tv előfizu és ahol van ott közös költség. A legtöbb helyen van.

Ehhez jön még hozzá az élelmiszer (ami nem jól beosztva a csillagos égig terjedhet), tisztálkodószer, kemikáliák, javítgatni valók a lakásban/házban (van amikor elromlik valami), ha lesz autód akkor azt fent is kell tartani: biztosítás, adó, stb.

Ha nincs, akkor bérlet.


Összességében itt magyarországon egy havi 120-130 ezer forinttal számolj per/ fő ÚGY, hogy nincs benne a bérelt ingatlan ára, ebben csak a rezsi van, plusz élelem.


Ennél kevesebből csak a varázslók képesek kijönni.


Sok sikert!

2018. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Megint itt vagy?

És megint fullba nyomod a kretént. Ki beszél így, én is felvidéki vagyok, a büdös életben nem hallottam így beszélni senkit.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__9262..


A cigánylánnyal fogod fizetni az albérletet? Vagy arról már lemondtál?

Vagy hogy képzeled, tanulni nem akarsz, dolgozni még kevésbé....akkor ki, anyádék fogják fizetni az albérletet?


Jól fizető munkát akarsz. Aha. Először talán csinálj már valamit, BÁRMIT az életben.


Csak a barátnőddel mennél albiba, magad nem. Persze, valakinek nyilván ki kell fizetni a cechet. Ezek szerint a jól fizető munka mellett gazdag nő is kéne.

Érdekes.


Segítek neked, lévén "földid" vagyok: a legputribb, legigénytelenebb albihoz sem fogsz hozzájutni 300 alatt. Max ha van adakozó haverod (ani nincs), akkor 250. Plusz mindenhol negyed évet kérnek előre, egy összegben.

De ugye tudod, hogy abban nincs bútor, sem konyha, szóval lakhatásra alkalmatlan.

2018. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!