Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a baj, miért nem...

Mi lehet a baj, miért nem érdeklem édesapámat?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobb kapcsolatot apukámmal. Szinte mindent elkövetek, ami lehetséges. Jól tanulok, illedelmes vagyok, nem beszélek vissza és segítek neki. Mindig is fiúsabb lány voltam(legtöbb időmet a bátyámmal töltöm). Érdekelnek a témák, amik őt is. Mivel készenlétis és kiképző, ezért ért a fegyverekhez és az önvédelmi/közelharci mozdulatokhoz. Ezért én is elkezdtem elsajátítani ezeket.


Egészen kicsi korom óta barkácsolok, hat éve járok kick-boxra, amióta betöltöttem a korhatárt vettem egy légpisztolyt(azóta már van egy puskám is), de már az előtt is olvastam a fegyverekről, sokat járok túrázni és horgászok is. Szoktam neki főzni/sütni.


De ezek ellenére úgy érzem, hogy nem érdeklem... Sosem vitt el lőni(pedig nagyon sokszor kértem, hogy vigyen el, vagy, hogy tanítson meg... a végén magamtól tanultam meg), a küzdősport versenyeimre is csak anyukám unszolására szokott eljönni. A beszélgetéseink eléggé egyoldalúak.


Többször felmerült bennem, hogy lehet, hogy kislányt akar...Ezért festem a körmöm, járok szoknyában, fonom a haja...stb., próbálom éreztetni vele, hogy szükségem van rá, de mindhiába.

Nagyon szeretem, ő a példaképem, mert egy nagy a tűrő/munkabíró képessége és jószívű ember. Mondom neki, hogy szeretem meg ilyenek de semmi. Olyan mintha nem érdekelném, vagy nem is ismerne.


Ahhoz tudnám hasonlítani a kapcsolatunkat, mikor egy ember kötelességből befogad egy kiskutyát. Gondozza, vigyáz rá, de csak felszínesen, nem ismeri a szokásait, sem pedig magát az állatot...


Mit rontottam el? Hol a hiba? Mit tehetnék, hogy jobban érdekeljem?



2018. aug. 6. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
Ne várd el hogy úgy bánjon veled ahogyan te vele. Lehet, hogy ez most furán hangzik neked, de néha meg kell elégedni azzal, hogy te szerethetsz valakit. Szörnyű érzés lehet, hogy ilyen semmilyen érzelmeket mutat feléd, de ne erőltesd. Szeresd, amíg csak lehet, aztán majd minden jön magától. Hidd el, legbelül értékeli ám, hogy így szereted, és ne gyötörd ennyire magad, kétlem, hogy benned van hiba.
2018. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert lány vagy. Ennyi az oka.


Velem 21 évesen közölte apa, hogy nagyon sajnálja, hogy lány lettem, mert nem érdekel a horgászat, nem kapáloztam a jogsiért, nem vittem tovább a szakmáját... a nostohaöcséimet ellenben imádja, mert ök fiúk.


Miután elköltöztem, azóta pedig alig keres, szinte sosem, örül hogy végre elhúztam.

2018. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akart mégegy gyereket
2018. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lehet... Lehet, hogy már-már szakítófélben is voltak akár az anyukáddal, amikor te jöttél, és jó, akkor már együtt maradtak, de igazán sose békült meg a helyzettel, mert már mehetnékje volt... De persze ez csak találgatás. Tudsz arról valamit, hogy hogyan, miért, miért pont akkoriban, stb. születtél? Kérdezgesd a szüleidet ilyesmiről, hátha kiderül valami használható információ. Mindkettőjüket. Akkor is, amikor együtt a család, meg akkor is, amikor kettesben vagy valamelyikükkel. Még az is lehet, hogy mást mondanak családi körben, és mást csak neked... Nem biztos, hogy vidám történet, de hasznosnak hasznos lehet szerintem ahhoz, hogy megértsd, mi miért történik, miért olyan a viszonyod vele, amilyen.
2018. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!