Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Anyámmal éltem pár hónapig mikor mamáméktól elköltöztünk vele ketten egy lakásba. Az apám az új szobám felújítására, pár új bútorra adott 200ezer forintot nekem. Ebből meg lett véve a parketta ami majdnem 100ezer volt, és a fal ki lett festve. Lett új függöny, függöny karni, lámpa, álló lámpa.

Oda költöztem hozzá, pár hónapra rá el kellett költöznöm mert az új párjával nem jöttünk ki jól. Ő ott sem lakott de nem volt neki szimpatikus barátom se én, és anyámnak ő mondta meg, hogy vagy engem választ vagy őt.

Elköltöztem albérletbe, nagyszüleim nagyon sokat segítenek nekem a mai napig minden téren. Anyámmal azóta pár hónapja nagyjából kibékültünk,

Ott tartanék, hogy több mint fél éve élek ebben a lakásban, nyár van és gondoltam ki lehetne festeni.

De elég szar érzés hogy amit apám adott (arra a pár hónap ott lakásra) elveszett a pénz számomra mert én alig élvezhettem pl az új parkettát.

Jogos a felháborodásom, és hogy ki szeretném fizettetni anyámmal legalább a felét a pénznek amit apám adott a szobámra?

Hogyan lehetne ezt igazságosan megoldani?

Mert szar elnézni hogy apám nekem adta azt a pénzt, és most én jártam szarul mert nekem meg most alig telik még kifestetni is nemhogy új parkettám van..


19 L



2018. aug. 13. 13:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen jogos a felháborodásod, az anyádra inkább nem mondok semmit. Én odaállnék elé a helyedben, és megmondanám egyenesen, hogy adja oda a pénzt. Ha nagyon hepciáskodik, és úgy gondolod, vonj le belőle valamennyit, mert használtad pár hónapot...

Gyanítom, nekik jól jön a felújított szoba a pasijával... hát akkor fizessék is ki. :)

Ha minden kötél szakad, apukád nem tud rá hatni valahogy? Vagy akár beszélni egy ügyvéddel, hátha tud tanácsot adni.

2018. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ha apád nem ad, akkor nem lett volna felújítva a szobád, mert anyád nyilván nem költött volna erre.


Én mondjuk biztosan ltettem volna a lóvét, hogy legyen tőkém bármi adódik :)

2018. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%
Oh,köszönöm 18-as, így már értem
2018. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
15%

Ez a lány amit írt, egy nagy katyvasz... Nem lehet tudni, hogy ki-kivel van, mi vvvvan? Egyszerűen nem lehet követni, mert nem írta meg jól a történetet!


Ezért - nyilván - sokan félreértették az egészet.


Máskor írdd meg egyértelműen, és pontosan kérdező, hogy tudjunk rá érdemben válaszolni!

2018. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
79%
Ahol most anyád lakik, az albérlet? Ez nem jön le tisztán a történetből, de gondolom az. Könyveld ezt el tanulópénznek. Más lakására soha ne költs, pláne nem ennyi pénzt. Ha nem anyád rak ki, akkor is mondhatná a tulaj egy hónap múlva, hogy köszi a részvételt, lehet menni.
2018. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Ő neki amiben most lakik az a saját lakása. Ahol én lakok az albérlet
2018. aug. 13. 23:55
 27/27 kovpet ***** válasza:
61%

"ki szeretném fizettetni anyámmal legalább a felét a pénznek amit apám adott a szobámra"


Most ezt lehet többféleképp is nézni, az viszont tény, hogy "kifizettetni" nem lehet senkivel semmit, csak jogi úton vagy erőszakos úton.

A jogi út itt nem játszik nyilván, mert minden bizonyíthatatlan és az összeg sem nagy, ennyiért nem érdemes pereskedni.

Az erőszakos útért meg börtön jár, ennyit főleg nem ér az egész.


Ha magától kifizeti, az más dolog persze. Kérni van jogod, de neki is van joga nemet mondani. Egy próbát megér, ha úgy ítéled meg.

2018. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!