Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Halálhoz vezető út, előző...

Halálhoz vezető út, előző napok történései. Lehetséges ilyen? Édesanyám meghalt. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hétfön halt meg édesanyám. Igaz én majdnem 40 éves vagyok, családom van, 2 gyermekem de anyukammal mindíg megmaradt a kisgyermeki énem ő pedig úgy szeretgetett, napi kapcsolatban voltunk. Sajnos 2016 decemberben tüdőrakot allapítottak meg nála, többszörös áttéttel. Június végétől kórhazban volt, én mentem naponta de ha tudtam többször is egy nap. Nekem június közepén született meg a kislányom és ezért csak 1-1 órát tudtam ott lenni.Ez is bant egy kicsit mert többet szerettem volna vele lenni, de el kellett fogadnom hogy nem tudok többet.Az utolsó napokban zavart volt de még lehetett ele kommunikálni. Szombaton és vasárnap egész nap beszélt, nem érthetően 1-1 szót tudtunk csak elkapni de szegénykém reggeltől estig mondta. Ilyenkor mit éreznek ? Kihez beszélnek ? Hétfön reggel 6kor meghalt. Sajnos nem voltam ott de valószínű csak elaludt mert még vasarnap éjjel bent voltam nála és aludt, bár már latszódott hogy távozik az élet belőle :( Azonban hétfő hajnalban pont vele álmodtam. Hogy fürdetem mint a korházban, de sokkal fittebb volt, abban a ruhában volt amit bent szeretett hordani. És annyit nevettünk. Életvidám volt. És utána valahogy átkeveredtünk egy cipöboltba ahol csak én voltam, vártam Őt hogy cipőt kell neki venni. Neztem a kirakatot hogy mindjárt érkezik. De nem jött merr úgy ebredtem hogy csörgött a telefon a kórházból hogy meghalt. Én hinni szeretném, hogy meglátogatott álmában es hogy nevettünk, vidám volt egy üzenet hogy neki már jobb (bár ezzel tisztában vagyok). Valakinek volt hasonló tapasztalata ? Vagy csak beképzelem es próbálok kapaszkodni hogy nem létezik hogy csak úgy elmúlik egy ember és nincs ?
2018. aug. 15. 09:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok.

Freund Tamás agykutató professzor szerint igenis létezik, hogy külön a test, külön a lélek.

2018. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző üzeneteket. Olvastam a Dr Newton féle lélek útjáról is... egyik felem szeretne hinni benne és megnyugtat hogy jobb neki már és nem fáj, nem fél mert szörnyű dolog tétlenül nézni a beteget hogy nem tudunk sajnos már mit tenni. Es az ember tele van tettvággyal hogy a szerettének jobb legyen es nem tud semmit se tenni. Es nap mint nap azzal megy be az ember a kórterembe hogy talán lesz még valami remény amibe kapaszkodhatunk vagy javulás de latja hogy nem és lelkiismeretfurdalás gyötört hogy elfogadtam hogy most ez már az utolsó hetek. A masik részem meg felébred hogy édesanyám már nincs es ezt el kell fogadnom. Azt, hogy 2 napig beszelt, csupán erdekelne hogy mi játszódik le ilyenkor a betegekben. Hogy egy álomszerű képben látják az emlékeiket vagy már tenyleg egy köztes térben lennének ?
2018. aug. 15. 14:02
 13/23 A kérdező kommentje:
11:08-as megérintett amit írtál...hogy hasonló sorsunk volt. Egyszerüen szörnyű,amit látunk és nem tudunk tenni semmit. Es a küzdelem is, hogy sikeül majd. Igazából mi hozzátartozók semennyire sem tudjuk átérezni hogy min mennek keresztül, amikor a kard ott lebeg a fejük felett. És a küzdelmüket is úgy csodálom, mert ennyi ideig hinni es nyilván közben az akadályokkal küzdeni szörnyű. Szörnyű ez a betegség hogy szó szerint felemeszti az emberi testet. Nem is értem hogy ez valóban csak egy kóros sejtszaporulat ? Hogy letezhet ilyen ? Es hogy nincs egyertelmű gyógymód. Anyukam a hospice-ban volt az utolsó hetekben de azt mondom hogy neki még a méltanyosabb halál jutott, nem fogyott le,nem volt egyeb elváltozása. De szegény betegek akik ott voltak...szó szerint elsorvadnak :(
2018. aug. 15. 14:07
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok.

Anya is beszélt volna a halála előtt egy nappal,nem értettük.Egy szó volt amit igen,a legidősebb nővérem neve.Talán azt szerette volna,hogy tartsa össze a családot.

Az álmokról:

Mikor anya elment minden este imádkoztam,hogy álmomban jöjjön el.Szinte mi den éjjel álmodtam róla,de nyugtalanító álmokat.

Azt mondta nekem valaki,hogy próbáljam meg elengedni most őt,ne hívjam mert neki most be kell járni egy utat odaát,"dolga" van.

Azóta eltelt ugye több mint 5 hónap.Rendszeresen álmodom anyáról.Az álmaim változatosak és nem mindegyiknél gondolom azt,hogy most itt volt.

Minden nap gondolok rá,próbálok nem belesüllyedni a bánatba/iszonyat nehéz/,hanem inkább felidézni a kedves,mosolyogtató emlékeket.Neked is ezt tudom tanácsolni.


Nekem segít az a hit,hogy jó helyen van, lát minket és ahogy tud segít,és hogy ha eljön az idő találkozni fogunk.

Nem elment,hanem előre ment.

Lehet önámítás,de nekem ezt hinnem kell ahhoz,hogy elviseljem a hiányát.

2018. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Apu 2éve ment el, szintén tüdőrákban.

Minden nap mentünk, mentem hozzá, szerencsére szinte végig itthon volt, kb 4napot volt csak kórházban.

Na, szóval, utolsó nap reggel férjem elvittem dolgozni és agyaltam, hogy most menjek a szervizbe vagy menjek Apuhoz. Valamiért azt éreztem most egyből megyek Hozzá.

Bementem, adtam neki reggelit, megborotváltam és éreztem, szerintem Ő is, hogy most látjuk egymást utoljára ebben a formában. Elköszöntünk. Nem mondtuk ki, de mindketten tudtuk ebben biztos vagyok. A morfiumtól Ő is már sokszor zavart volt, de ott és akkor szerintem Ő is tudta.

Elköszöntem és a kórház parkolójában zokogva hívtam a férjem. Kellett egy jó 15-20 perc és jó néhány cigaretta (tudom morbid, hogy tüdőrákos lányaként is szívom), hogy megnyugodjak.

Majd egyszer csak jött egy szellő, jött egy sóhaj és megkönnyebbültem, könnyű lett minden. Beültem a kocsiba és elindultam haza. Felnéztem a kórház ablakára és elköszöntem. 5perc múlva jött a telefon a kórházból, hogy Apu elment, ha akarok menjek vissza. Vissza mentem. Az arcán ugyanaz a mosoly, ahogy itthon aludt. Megkönnyebbült volt. Én persze nem.

A papírokat olvasva utólag tudatosult bennem, hogy 9.16-kor ment el. Akkor volt a szellő amit éreztem, ez anno a telefonok időpontjából is kiderült.

És igen, látnak minket, velünk vannak (néha), vigyáznak ránk.

2018. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én apával voltam hasonló helyzetben.

Nála annyi volt a különbség, hogy nem volt rákos, váratlanul halt meg, mindenféle előjel nélkül. Évek óta betegeskedett ugyan, de addigra már tizenéve volt beteg, senki sem sejtette, mi fog történni, azt pedig még annyira sem, hogy mikor.

A halála előtt egy héttel álmodtam azt, hogy meghalt. Nem mondta ki senki sem konkrétan az álmomban, éreztem. A ház ragyogott a tisztaságtól, minden ágy precízen be volt vetve, én pedig tudtam. Éreztem a gyászt, ami azért furcsa, mert soha életemben nem gyászoltam még előtte senkit sem. Sejtettem ugyan, hogy milyen érzés, de tényleg az a mély gyász volt álmomban is, amikor a valóságban meghal valaki.

A halála előtt egy nappal már feszült voltam, ideges, ok nélkül lekiabáltam mindenkit, aki csak hozzám szólt. Sohasem felejtem el, hogy valaki még meg is jegyezte, hogy én nem szoktam ilyen lenni. Otthon eközben nem volt semmi probléma, apa is jól volt, csak a szokásos módon kissé gyenge. Ez nála annyi volt, hogy napközben le kellett feküdnie pihenni, semmi több.

Itthon halt meg, átaludtam az egészet, mindenki aludt akkor (fura, mert öcsém jó szokása volt hajnalig fenn maradni, de aznap ő is hamarabb bealudt). Miután elvitték a testét, minden ugyanúgy történt, mint álmomban. A ház azért csillogott-villogott, mert anya idegességében takarított.

A temetés előtt is vele álmodtam, választ kaptam tőle néhány kérdésemre. Gyakran álmodtam vele az első egy évben. Később már ritkábban. Szerintem velük kommunikálunk.

2018. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, kedves Válaszolók,


Isten nyugtassa elhunyt szüleiteket.

2018. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Nekem másfél hónapja halt meg a papám. Mikor meghalt aznap éjjel vele álmodtam, hogy mentem be hozzá a kórházba, és ült az ágyán, mosolygott, kitárta a karjait, hogy megölelhessen, mintha elköszönne, és felébredtem. Rá nemsoká jött a telefon, hogy meghalt, amit már sejtettem. :(

2018. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Nagymamám 95 kg-ról indult. Az a tipikus, jokedvű duci nagymama volt. Világ életében kedves, pörgős nagyi volt. Amikor diagnosztizálták nála a tüdőrákot, akkor még bizakodtunk. Igaz, ledobott magáról 10 kg-ot a kemo közben, a műtét is jól sikerült. Az orvosok is azt mondták, hogy valószínűleg rendben lesz. Így is volt fél évig, minden lelete negatív volt. Aztán sokat hányt (azt hittük az orvosokkal együtt, hogy a kemo miatt), és nagyon szédült, fájt a feje. Többször volt CT-n és MR-en, de nem látszott semmi. Fél éve derült ki, hogy agydaganata van. Műtötték. Sugarat és kemot nem kapott, mert nem reagált jól. A műtét óta ágyhoz van kötve. 41 kg-ra lefogyott, nem bír felállni, nem tud magától megfordulni, enni és inni sem tud. Nem ismer meg senkit, azt sem tudja, hogy hol van. Viszont ő is egyfolytában beszél. 90%-ban a gyerekkori és a fiatalkori emlékei jönnek elő. Az utóbbi 30 év törlődött neki teljesen.

Valószínűleg nem húzza sokáig, egyre jobban sorvadnak az izmai és egyre vékonyabb. :(


Sokat gondolkoztunk rajta, hogy ha anno nem beszéljük rá a műtétre, akkor lehet meghalt volna 3 hónap után viszont fájdalomcsillapítókkal "jól lett volna" és méltósággal mehetett volna el. Nem úgy, hogy idegen ápolónő pelenkázza. :(

2018. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom mindenkivel ami törtent. Szörnyű ez a betegség :( de nem tudok nyugodni sajnos. Futom a köröket hogy hogy lehetett volna vagy mit kellett volna vagy miert így törtent. Szeretnék valami fogódzkodót ami magyarazatot ad hogy ennek így kellett történnie. De hogy szakadhatunk el egy olyan szemelytől akiért tüzön vizen at megyünk és fordítva is Ő értünk egy életen át. A rengeteg odaadás és törődés és gondoskodás...ennek a hiányát ki pótolja ? Tudom hogy ott az én családom...napközben el is foglal, de ahogy közeledik az este valami űz hogy meneküljek, csináljak valamit. Egy anya gyermek kapcsolatban ahol én vagyok a gyermek ott védtelen lehetek, anyukám az aki megóv. És a gyermekeimnek nekem kell lenni a biztos várnak, ez természetes csak az én gyermeki énem, az oltalmam megszűnt :(
2018. aug. 16. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!