Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem dolgozik, én fizetek...

Anyám nem dolgozik, én fizetek mindent, még a lakáshitelt is. Különben kirak. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nem tudok albérletbe menni, mielőtt írná valaki.

A hitel kb. havi 28 ezer. Levelezőn tanulok és mellette dolgozok.

Rezsit meg albiban is kell fizetni, szóval Budapesti albérletet biztosan nem tudnék fizetni...

Most így a számlákra, hitelre, kajára, szóval mindenre elmegy a 150 nettóm teljes egésze.

De pont kijövünk...


Viszont semmit nem tudok félretenni, pedig nahyon kellene.

Illetve szórakozásra nem tudok semmit költeni, ruhákból is a legolcsóbbakat engedhetem meg és azokra is vigyáznom kell.


20 éves vagyok.

Szóval gondolom jogilag tényleg kirakhatna.


Szerintetek milyen ember az ilyen?


2018. aug. 20. 17:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Amúgy a lakás anyukámé, nincs rá garancia, hogy nem tesz ki, ha már nem lesz hitel vagy valami történik.

Mondjuk gondolom lehet jogi útra is terelni a dolgot, mert arról lenne bizonyíték, hogy én fizettem.


Meg igazából én sem szeretném, hogy elárverezzék a 15 milliós lakást, mert már csak 2 millió van a hitelből, ami az elején 3 volt.

Régebben anyukám is fizette, dolgozott, de amióta megszűnt a munkahelye nem hajlandó...

2018. aug. 20. 18:14
 12/28 acelsziv ***** válasza:
52%
Lépj le. Akkor vagy elmegy dolgozn, vagy kivágják a lakásból.
2018. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Duenna ***** válasza:
5%
Első a lakás! Erre kell koncentrálni! Ha elveszik tőletek a lakást, mert nincs befizetve a részlet, akkor anyukádnak is, meg neked is, ha tetszik, ha nem, nem lesz más megoldás, csak a drága albérlet. Anyukádat ismered, neki keressél a hirdetések között megfelelő állást. Bizonyára lelki problémái vannak, ha elváltak a szüleid, és azért nem akar dolgozni menni, mert depressziós (lelki beteg). Ha nem támogatjátok egymást, annak évekre kiható következményei lesznek mind a lakástémában, mind a szülői kapcsolatokban. Úgy látom, egyenlőre minden döntés és felelősség rajtad van. Okosan és átgondoltan kell mindent csinálnod. A tanácsokat hallgasd meg, de te dönts saját magad, minden apró részletet átgondolva.
2018. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
40 ezer kajára és társaira? Mi ketten együtt nem költünk ennyit. A bérlet max. 10ezer lehet, kaja 10-15 ezer, tusfurdőt én meg 2-3 havonta veszek pár száz forintért, pedig elég sokat pancsolunk
2018. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
10 000 kajára egy hónapra, vagyis napi 335 Ft... Ember, Te min élsz?
2018. aug. 20. 18:52
 16/28 anonim ***** válasza:
98%
Egy hónapra 10-15 ezer kajára? Mi a menü? Margarinos kenyér? Azért kérdem,mert én sem vagyok egy költekezős figura, de ha bemegyek a boltba és veszek ezt-azt,ami ehető és fogják rá tápláló,akkor ott hagyok egy nap 2-3000 ft-ot. Persze van amikor csak olyan 1000 ft körül.
2018. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

A 14-es az exem bnője lehet bár az exem szerint havi 2500(!!!)Ft-bol ki lehet hozni napi egy meleg étkezést...hát nem tudom nálunk 100e Ft siman elmegy kajára 3 főnek sztem több is. Eszünk halat, zöldségeket, mindig van gyümölcs, szemetet mint margarin meg párizsi nem eszünk erre nem vagyok hajlandó...(bocs attól aki eszi nem sértésnek szántam!).

Esetleg ismerősnél/barátnál nem tudnál lakni? Igy mindig Anyád mellett ragadsz vagy egyeztess vele hogy legyel tarstulajdonos.

2018. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
12%
vidéken kijöhet ennyiből ha kertje van ,esetleg állatai megoldható , de am nehézkes
2018. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Átbeszélnék én is komolyan ezt a dolgot anyukáddal mielőtt döntenél.De ha egyáltalán nem motiválható munka szempontjából akkor sajnos tényleg jobb ha elmész onnan. Sajnálatos hiba lenne ha a lakást elveszítenétek mert ha eddig fizetve volt es ilyen rövid idő van hátra akkor valamit anyukáddal lépnetek kell együtt. Jobb ötletem nincs.
2018. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
23%

Költözz el.


Társbérlet 2-3 emberrel, és máris nem kell 150-et elherdálnod.


Persze könnyebb nyavalyogni.

2018. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!