Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem dolgozik, én fizetek...

Anyám nem dolgozik, én fizetek mindent, még a lakáshitelt is. Különben kirak. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nem tudok albérletbe menni, mielőtt írná valaki.

A hitel kb. havi 28 ezer. Levelezőn tanulok és mellette dolgozok.

Rezsit meg albiban is kell fizetni, szóval Budapesti albérletet biztosan nem tudnék fizetni...

Most így a számlákra, hitelre, kajára, szóval mindenre elmegy a 150 nettóm teljes egésze.

De pont kijövünk...


Viszont semmit nem tudok félretenni, pedig nahyon kellene.

Illetve szórakozásra nem tudok semmit költeni, ruhákból is a legolcsóbbakat engedhetem meg és azokra is vigyáznom kell.


20 éves vagyok.

Szóval gondolom jogilag tényleg kirakhatna.


Szerintetek milyen ember az ilyen?


2018. aug. 20. 17:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%

Figyu. Ha kifizeted a teljes hitelt és utána rak ki anyád akkor mi lesz? Koccolnék gyorsba mert jelenleg "másnak" veszel lakást! Ha meg kib@$$zák mert nem fizet akkor így járt! Nem a te sarad!


Meg milyen az hogy "nem hajlandó" dolgozni? Vagy.

A hitelt fizesd meg a rezsit DE SEMMI MÁST!

2018. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, egy valamit jól jegyezz meg:


Anyád FELNŐTT ember, felelős a tetteiért és a saját életéért. Nem a te dolgot anyád hitelének a törlesztése (mert effektíve neki veszel egy lakást) és nem is kell az önkényesen "kisgyerek" státuszban lévő anyádat eltartanod. Az meg külön vicc kategória, hogy anyádnak még annyi józan paraszti esze sincs, hogy ha megtagadod a hitelfizetést, akkor kirak, effektíve elzárja a pénzcsapot magától, és kénytelen lesz elmenni dolgozni, vagy ő is repül az utcára.

Ha nem is BP-n akkor a te városodban vagy valamelyik BP-hez közeli városban bérelj albérletet, az már nem a megfizethetetlen kategória, és így el is tudsz indulni az életben, mert nem rabolnak ki otthon. Anyád meg szépen menjen el dolgozni, és ne a saját gyerekével tartassa el a valagát. Hidd el, ha te nem hagyod magad, el fog menni dolgozni.

2018. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

6-os: "Lakáshitelt fizet, lakás van. Ha elmegy, nem fizeti, helyette albira költi a pénzt, elveszik előbb-utóbb a lakás, nem sok esélye lesz arra, hogy összespóroljon egy másikat... Ennek aztán tényleg sok értelme lenne."


A lakáshitel az anyáé, a kérdezönek nincs sem lakása, sem hitele, ö csak a törlesztést fizeti!

2018. aug. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 kovpet ***** válasza:
93%
Kirak? Dehogy rak ki, belőled él...
2018. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
És ki fogja örökölni a lakást? Ja, bocs
2018. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 kovpet ***** válasza:
95%

# 25: Miért, ki fogja? És mikor? Lesz lakás egyáltalán addigra? Nem lesz eltartásija mással? Nem adja el? Nem ég le? Nem államosítják a magántulajdont? Nem jönnek az UFÓ-k? Mi nem megyünk el másik bolygóra?


Évtizedekre előre nem lehet tervezni. Főleg így, hogy kirakással fenyeget. Szerinted lesz így öröksége a kérdezőnek?

2018. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kollégium nem opció? Gondolom nem csak a hitelt fizeted ha anyád nem dolgozik, hanem a rezsit, a kaját és minden egyebet. Ennél olcsóbban kijössz a koleszban, vagy tényleg keresni kell egy garzont vagy egy szobát.


Egyébként tudom miről beszélek, az én "anyám" is ilyen volt, csak azzal a különbséggel, hogy nem "csak" ennyit kellett fizetnem a jelzoghitelre. Munkaképes volt, szakmája volt, de sehol nem bírta 1 hónapnál tovább, mert őt mindenhonnan kiutálták (gondolom okkal).


Én elköltöztem, mert egy pénznyelő volt. A lakását elárverezték, de ha nem "miattam", akkor elvitték volna pár év múlva. Amikor elmentem, akkor minden voltam csak rendes ember nem. Évekbe telt, mire összeszedtem magam anyagilag. Viszont megérte. Van saját házam, feleségem. "Anyámmal" meg tizenéve nem tudom mi van, de nem is érdekel.


Muszáj lépni, különben életed végéig ki leszel használva.

2018. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
95%

"Különben kirak."


A képébe röhögtem volna, és közöltem volna vele, hogy akkor rakjon ki. Anyád végiggondolja egyáltalán, amit mond? Teljes mértékben belőled él, ha kirak, effektíve jól megsz patja saját magát is.

Vegyél ki egy szobát vagy kisebb albit a városodban vagy valamelyik kisebb városban BP-hez közel. Még az utcán sem rabolnak ki ennyire, mint otthon anyád. Így, hogy tudna dolgozni, de nem akar, és inkább eltartatja magát a gyerekével, meg még a hitelét is fizetteti és ráadásképp még zsarol is.....bocs, de bemutatnám anyádnak a középső ujjam és lelépnék, aztán fizesse a SAJÁT hitelét SAJÁT MAGA, meg húzzon el dolgozni.

2018. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!