Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti mit szólnátok...

Szülők, Ti mit szólnátok ahhoz, ha a kiskorú gyermeketekről kiderülne, hogy titokban alkoholt iszik/berúgik?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Már 12 éves korom óta lopom a szekrényből üvegszámra a borokat. Nem napi szinten, inkább heti szinten. Nem veszik észre. Senki nem tud róla, mivel nincs is senkim, akinek elmondjam, de jobb ez így. Még azt sem tudják, hogy az akkori barátom napi szinten vette nekem a bort, napi egy üveggel megittam, és ez ment hónapokig. Nem érzem magam alkesznek, mert nem egyszer előfordult már, hogy anyámék isznak 1 pohárral és megkínálnak, de mindig elutasítom, mivel ha nem kívánom, akkor nem kell... Ti mit tennétek, ha ez kiderülne?
2018. aug. 23. 09:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9%
Kamu.
2018. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Na, egy újabb tönkrement élet...
2018. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
"Berúgik", lol. :D
2018. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés maga lehet, hogy kamu. Azonban a mögöttes háttér igenis valóságos. Számtalan olyan háztartás van ma már, hogy kartonszám állnak otthon a borok, pálinkák, és egyéb szeszesitalok. Többek között nálam is.

Az, hogy egy mai fiatal hol, milyen körülmények között alkoholizál, nem ez a kérdés. Lehet ezt tenni házibulikban, romkocsmákban, vagy egyszerűen, simán az utcán. És meg is teszik.

Amire a kérdés maga vonatkozik, az a szülői odafigyelés. Ha az én gyerekemről derülne ki az alkoholizálás bármelyik esete, úgy nagyon-nagyon kétségbe esnék. Ez számomra azt jelentené, hogy a gyermekemet nem kellő odafigyeléssel, nem az őt megillető úgymond "szigorral" (ezt ne értsd félre) és nem a legjobb tudásom szerint, nem a gyermek iránti feltétlen bizalom és szeretet égisze alatt neveltem. Ebben az esetben az én szülői mivoltom csődöt mondott.

Legelsőképpen ebből le kellene vonnom a tanulságot, hogy én mit tettem rosszul, mire nem voltam eléggé figyelemmel, a szülő-gyermek kapcsolatban mit rontottam el, hogy a gyermekem ide jutott?

Mindenki követhet el, és követ is el hibákat, de a lehetőség adott arra, hogy ezeket a hibákat kijavítsuk. Nekem szülőnek az lenne az első dolgom, hogy igyekezzek a gyermekemmel való kapcsolatomat a lehető legjobban helyreállítani, bizalmát a végsőkig bírni. Azután jöhetne az, hogy kölcsönösen átbeszéljük, hogy amit tett, tesz, az milyen hatalmas veszélyekkel jár együtt. Nem feltétlenül büntetnék, mert nem egyedül ő tehet arról, amit elkövetett.

Ha kell, kövezzetek meg ezért a válaszért, de úgy gondolom, igazam van.

2018. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Orvoshoz vinnélek
2018. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Mi az, hogy állandóan otthon vagy? Nem jársz iskolába?
2018. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Én nem örülnék neki, de nem állnék neki ordibálni vele. 16 évesen azért hetente egy üveg bor az szerintem sok. Azzal nem lenne bajom, ha a 16 éves gyerekem néha meginna egy sört, akár otthon, akár a haverjaival vagy egy pohár pezsgőt mondjuk szilveszterkor, de ez szerintem sok.

A napi 1 üveg meg még durvább.

2018. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Hiába vagy képes visszautasítani, ha ilyen mennyiségben bármiféle indok nélkül iszol, akkor alkoholista vagy.

Az normális, ha 16 évesen valaki hetente eljár a barátaival szórakozni, inni (nyilván nem egészséges, de normálisnak mondható), de hogy otthonról lopkodjon, az beteges.

Hol vannak a szülők? Miért van nálatok ennyi alkohol? Egy-két üveg még oké, amit alkalmakra tartogatnak, vagy ajándékba kapnak a szülők, de tetemes mennyiségnek kell ott lenni ahhoz, hogy ne tűnjen fel mennyit fogyasztasz. Szerintem itt teljes mértékben a szülők hibája a dolog. Azt mondod 12 éves korod óta tart a dolog... 4 éve massziv alkoholista vagy és nem tűnik fel nekik??? Nem kell ehhez hű de jó viszonyban lenni, meg egész nap beszélgetni, de egy szülőnek csak észre kéne vennie. Nem is értem, hogy fordulhatott ez elő. Dolgoznak egész nap?

2018. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
Kamu az egész, nehogy elhiggyjétek már...
2018. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%
Saját borászatotok van vagy mi hogy ennyire nem tűnik fel sok üveg bor eltűnése? Adhatnál nekem is egy kis jóféle bort, nyugi nem köplek be anyádnéknak.
2018. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!