Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kerdes. Titokban jartam...

Jogi kerdes. Titokban jartam egy lannyal aki elmult 17eves en pedig elmultam 25. A szulei megtudtak ezt es most feljelentenek engem hogy lefekudtem a lanyukkal. Ebbol nekem mi bajom lehet es milyen alapon tudnak feljelenteni?

Figyelt kérdés
Jogi kerdes. Sziasztok en elmultam 25eves a baratnom pedig elmult 17. Titkoban jartunk mar tobb mint feleve es egyutt is voltunk csak a szulei ezt megtudtak es most megfenyegettek engem hogy lefukdtem a lanyukkal es elmentek feljelenti engem. Jartas ebben valaki hogy milyen alapon jelentenek fel es hogy nekem ebbol milyen bajom lehet? Mivel szerettuk egymast vannak beszelgetesek is kozos fotok es tanuk is hogy egyutt vagyunk egy ideje es szerelmesek voltunk es terveztuk hogy elmondjuk a csaladnak csak meg nem akartunk.

#megrontás #liliomtiprás #eröszakolás #kiskoru kapcsolat
2017. szept. 26. 11:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lány is akarta, semmilyen jogi problémád nem lehet belőle.
2017. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Kiröhögik őket a rendőrségen.
2017. szept. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Remélem a lány nem a szülei szellemi színvonalát örökölte! :D
2017. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
100%

Ha itt Magyarországon élsz, és nem csak a kérdést teszed fel itt, akkor semmi következménye nem lehet. Semmilyen ügy nem lehet ebből, mivel 14 éves elmúlik és közös beleegyezéssel történik a dolog, akkor az nem törvénybeütköző.


Első exem elmesélte, hogy 14/15 évesen lefeküdt egy 28 éves férfifal, és semmi következménye nem lett. Anyjának elpattant akkor egy ér az agyában nagyon mérges volt és személyes találkozóra is hívta a férfit, de tudta hogy nem érhet semmit a feljelentéssel.


13 éves lenne, akkor probléma lenne de így semmi, egy percig ne félj... Amúgy is rengeteg embert feljelenthetnének ilyen alapon, nem csoda hogy nálunk nem foglalkoznak ilyenekkel.

2017. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat :) csak attol felek hogy nem e beszelik ra a lanyt hogy tegyen mas vallomast ellenem vagy nem e fognak valamit kitalalni a szulei ellenem...
2017. szept. 26. 12:14
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy előző válaszolók ez annyira szomorú szerintem, hogy Magyarországon RENGETEG ember (de tényleg, szerintem milliók és milliók) nem tudják, hogy 14 éves kor felett mindenki azzal dug, akivel akar.


Az én baráti, ismerősi körömben is ha ez valaha felmerült, kb minden második ember úgy tudja 18 év alatti nem szexelhet 18 év felettivel. Gondolom az idióta amerikai filmek/sorozatok alapján, ahol legtöbbször tényleg 18 év a korhatár.


Kellene egy felvilágosító kampány, hogy minden ember tisztában legyen vele, hogy 14 éves korától mindenki azzal szexel, akivel akar.

2017. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 kovpet ***** válasza:
100%
# 6: A bírák tudják, ez elég. A többiek véleménye nem sokat számít büntetőügyekben...
2017. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
100%

Ameddig nem emelnek ellened vádat (kiskorú megrontása és/vagy nemi erőszak) alapos gyanújával, addig semmi.


Az első eleve kilőve, mivel a BTK szerint Magyarországon amennyiben mindkét fél betöltötte 14. életévét és mindketten akarták a közös aktust, úgy ez törvényszerű.


A második dolog esetében pedig ezt akkor fogják kicsit is komolyan venni, ha a feljelentő maga az áldozat, vagy a felelős jogi személy az áldozatot képviseli az áldozat megbízásából.


Lényeg, ameddig a barátnőd nem vallja azt, hogy megerőszakoltad, addig nem történik semmi. Arra viszont készülj, hogy feltehetően lesz jelenésetek a rendőrségen. Első körben szerintem tanúként lesztek meghallgatva, viszont a barátnőddel bent kell legyen legalább valamelyik felelős jogi személy, mivel kiskorú.

Rád nézve ez az utóbbi rész annak függvénye, hogy a kedves szülő mivel tett feljelentést.

2017. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Az mit takar hogy alapos gyanu...? Mivel tudna ezt bizonyitani? Vagy eleg ha o azt mondja hogy eroszakoskodtam es visznek is?
2017. szept. 26. 12:23
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

14 eves elmult, szoval dughattad nyugodtan, ezalol csak az a kivetel ha o nem volt benne a dologban.

(ja, es persze ha a magyar torvenyek vonatkoznak ratok, mert vannak helyek ahol szigorubban 18 a korhatar)

2017. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!