Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkretette a gyerekkoro...

Anyám tönkretette a gyerekkoromat az apámmal veszekedéssel, erre most ő saját életet akar élni?

Figyelt kérdés

Apám ilyen fehérgalléros bűnőzőféle volt, aztán börtönbe is került úgy lett vége a családi megpróbáltatásoknak. Csajozott, gépezett, kártyázott, bulizott. Minden nap veszekedés volt otthon hogy hova megy este kiöltözve. Sokszor anyám követte, engem meg a szomszédra bízott. Üvöltöztek, elköltöztünk, másnap vissza. Amíg apám kóterba nem került (16 voltam) anyám mindig nekem panaszkodott róla! Minden nap! Nekem mesélt el mindent, mintha a barátnője lennék (férfi vagyok!): milyen nővel van, stb. Engem terhelt gyerekként ezzel. Sokszor volt hogy elment nyilvános helyen lebukatni az apámat (étterem) a szeretőjével és engem is magával vitt. Volt hogy azt ordibálta az egyetemista korú csajnak hogy nézzen rám, engem tesz tönkre!

Ezzel telt a gyerekkorom, mintha felnőtt lettem volna, felnőtt problémákkal!

Anyám most (27 vagyok) viszont kitalálta, hogy ő új életet akar kezdeni nyugodtan, nem kiváncsi az én meg senki problémáira. Talált egy pasit, árulja a házat, együtt elköltöznek az ország másik felére hogy ne legyen gondjuk egyikük családjával sem. Ahogy anyám mondta: ő nem akar belefolyni a gyereke életébe, oldja meg a saját problémáit, hiszen felnőtt ember!

Végig leterhelte a gyerekkoromat a gondjaival, erre amikor a szülőnek támogatnia kéne a gyerekét, lelép? Önálló életet akar? Miután nekem kipanaszkodta magát évekig? Most meg boldog és nincs gondja hagyjam békén? Születni fog az unokája nemsokára de ő elköltözik és nem fog segíteni, egyedül hagy minket (feleségem külföldi)?


Láttatok már ilyet? Mit csináljak? Hogyan dolgozzam ezt fel? Már gondolkodom hogy elmegyek egy orvoshoz mert tisztára kikészített.


2018. aug. 23. 10:27
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
83%

Megértelek kérdező, mintha párom életét látnám itt leírva, az ő anyja is ilyen volt.

A legjobb lenne, ha megszakítanál anyáddal minden kapcsolatot, nem keresnéd többet.

Nem alkalmas arra, hogy anya illetve nagymama legyen, ő egy felelőtlen, gyerekesen viselkedő ember, aki soha nem lesz érett személyiség.

Az unoka is jobban jár, ha nem ismeri meg a nagymamát.

2018. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
12%
Ugyan, ugyan... otthonról 18 évesen kivágni a gyereket, meg életed végéig ugrásra készen lenni, mikor van szüksége a gyereknek a segítségedre -ez két szélsőség, egyik sem normális dolog, és van közöttük jó néhány fokozat.😀 Némileg egészségesebbek, mint ez a kettő, a mártír, aki élete végéig önvérével táplálja a gyermekcsét, és nincs saját élete, semmivel nem jobb, mint a másik véglet. 27 évesen nyugodtan el lehet már engedni a pici fiú kezét, pláne, ha ő maga is szülő lesz. Az meg világröhej, és egyes kommentelőket minősít, hogy az anya a főgonosz, aki felnevelte a kérdezőt egyedül is, apu, aki sz..rt a fejére, meg sem említődik, tőle ugyebár nincs elvárás.
2018. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
43%

"Az meg világröhej, és egyes kommentelőket minősít, hogy az anya a főgonosz, aki felnevelte a kérdezőt egyedül is, apu, aki sz..rt a fejére, meg sem említődik, tőle ugyebár nincs elvárás."


Miért b+, ha az egyik szülő kikerűl a képből, akkor onnantól kezdve már az is egy becsülendő jócselekedet, hogy a másik kegyeskedett felnevelni a saját gyerekét? Talán ezért kezet kell csókolnia a gyereknek, aki nem a semmiből, magatól jött világra? Talán az lenne ilyenkor az alap, hogy állami gondozásba adja a kedves szülő a gyermekét?

Nem, fel kell nevelni, ez a szülő kötelessége. Erre is vállalkozik amikor úgy DÖNT, hogy szülővé válik, a kockázatokkal is kalkulálnia kéne... Perszre állami gondozásba is lehet adni, de onnantól már nem is szülő az illető. Szóval felnevelni kötelesség. Akkor is ha a másik fél lelépett. Ő választott amúgyis felelőtlenül partnert és erre a kapcsolatra építkezett, vállalt felelőtlenül gyereket.

A gyerek azért mert felnevelték nem tartozik semmivel, de ha normálisan nevelték amúgyis hálás lesz.


De szrerinted azért mert a gonosz apuka telepatikus úton a szentséges anyába plántálta az ivadékát amíg az nem figyelt, már az anya eleve szívességet tesz a gyereknek azzal, hogy eteti, ruházza, stb.

Így már teljesen normális dolog és a jogában is áll kitenni a gyereket azoknak az érzelmi megpróbaltatásoknak, melyeknek kitette, leki szemetesnek használni és fegyvernek az új szeretők ellen...

Teljesen igazad van.

2018. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
5%
A 8as válasszal értek teljesen egyet.
2018. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
57%

"Nekem is van unokám, mondjuk havonta pár órára vigyázok rá, de ennyi!



Felneveltem már egy gyereket, nem fogok másikra is hetente napokat vigyázni :D"


Szomorú, hogy erre valaki még büszke is.

2018. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
78%
Én ilyen anyára nem bíznám rá a gyerekemet. Még a macskámat sem, szóval szerintem ne sajnáld, hogy elköltözik, és nem fog nagymamáskodni Nálatok.
2018. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
79%
Kedves Kérdező ! Ha úgy érzed,hogy el kellene menni egy pszihológushoz,akkor menj. Nem szégyen.
2018. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
49%

Most az a bajod, hogy anyádra, mint nagyszülőre nem tudod lepasszintani majd a gyereket? Kinek szüli az asszonyod a gyereket neked, vagy a szüleidnek?

A születendö gyermeked sajnálom csak, mert jó eséllyel soha nem fogja megtapasztalni milyen az, ha a nagyinál lehet nyaralni, vagy néha betoppan valami finomsággal.

Nyilván a szülőnek is nagy segítség a nagyszülő, de hidd el sokan vannak akik úgy nevelik a gyereket, hogy nincs ott a szülő, akire rá lehet sózni a gyereket.

Szóval szerintem ne magad sajnáld, hanem a gyereked, ahogy már említettem.


Mondom ezt úgy, hogy pontosan tudom milyen az, ha valakinek rossz a gyerekkora.

Alkoholista apa, enyhén laza erkölcsű anya gyermekeként. Tudom milyen az, ha az apa ellopja otthonról a koszt pénzt, hogy eligya, és tudom milyen az, ha az anyád ezért magával rángat a kocsmához és az utcán csinál jelenetet egy kis városban, ahol mindenki ismer mindenkit és az arra tévedő osztálytársak ezt végig nézik.

Vagy éppen úton útfélen azt a pletykát hallod, hogy ki baxta meg anyád, mikor berúgott a céges bulin.


De pontosan ezért nem várom el egyiktől sem, hogy bármiben is segítsen. Az lesz számukra a kiváltság, ha valaha láthatják az unokájuk, nemhogy még segítséget is kérjek.


Felnőtt vagy, itt az ideje hogy túl lépj a sérelmeken és felesleges várnod a csodát, hogy a szüleiddel valaha is normális lesz a kapcsolatod.

2018. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
77%
A válaszok nagy része nagyon megdöbbentő. Itt tartunk, emberek. Ennyire undorítóak vagytok. (lepontozott válaszolókra értendő)
2018. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
48%

Lepontozhattok, nincs sok mindenben igazam, de ebben igen. Itt a legtöbb ember nem a valós szüleit akarja, hanem azt hiszik, ha egész életükben szar, majd valaminek a hatására, hálivúdi álomszülő lesz. Egy olyan szülőt siratnak, aki soha nem létezett. Az ideális szülőt siratják, ami nekik soha nem adatott meg.


Miért nem lesz olyan nagyi, mint a barátok anyukái? Eddig sem volt az, nem meglepő. Sajnos ezt osztotta az élet.

2018. aug. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!