Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkretette a gyerekkoro...

Anyám tönkretette a gyerekkoromat az apámmal veszekedéssel, erre most ő saját életet akar élni?

Figyelt kérdés

Apám ilyen fehérgalléros bűnőzőféle volt, aztán börtönbe is került úgy lett vége a családi megpróbáltatásoknak. Csajozott, gépezett, kártyázott, bulizott. Minden nap veszekedés volt otthon hogy hova megy este kiöltözve. Sokszor anyám követte, engem meg a szomszédra bízott. Üvöltöztek, elköltöztünk, másnap vissza. Amíg apám kóterba nem került (16 voltam) anyám mindig nekem panaszkodott róla! Minden nap! Nekem mesélt el mindent, mintha a barátnője lennék (férfi vagyok!): milyen nővel van, stb. Engem terhelt gyerekként ezzel. Sokszor volt hogy elment nyilvános helyen lebukatni az apámat (étterem) a szeretőjével és engem is magával vitt. Volt hogy azt ordibálta az egyetemista korú csajnak hogy nézzen rám, engem tesz tönkre!

Ezzel telt a gyerekkorom, mintha felnőtt lettem volna, felnőtt problémákkal!

Anyám most (27 vagyok) viszont kitalálta, hogy ő új életet akar kezdeni nyugodtan, nem kiváncsi az én meg senki problémáira. Talált egy pasit, árulja a házat, együtt elköltöznek az ország másik felére hogy ne legyen gondjuk egyikük családjával sem. Ahogy anyám mondta: ő nem akar belefolyni a gyereke életébe, oldja meg a saját problémáit, hiszen felnőtt ember!

Végig leterhelte a gyerekkoromat a gondjaival, erre amikor a szülőnek támogatnia kéne a gyerekét, lelép? Önálló életet akar? Miután nekem kipanaszkodta magát évekig? Most meg boldog és nincs gondja hagyjam békén? Születni fog az unokája nemsokára de ő elköltözik és nem fog segíteni, egyedül hagy minket (feleségem külföldi)?


Láttatok már ilyet? Mit csináljak? Hogyan dolgozzam ezt fel? Már gondolkodom hogy elmegyek egy orvoshoz mert tisztára kikészített.


2018. aug. 23. 10:27
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
24%
Mit hisztizel? 16 éves korod óta egyedül nevelt, ahogy leírtad, korábban se számíthatott apádra. 27 évesen felnőtt vagy, nincsenek anyagi problémáid, tehát vélhetően megfelelő képzést finanszírozott neked, most meg nyafogsz, mert végre nyugodt életet akar, és nem óhajt pattanni ujjcsettintésre, ha nektek bébiszitter kell. Felteszem, még csak az ötvenes éveit tapossa, miert is kellene most az unokájának alárendelnie mindent, ahogy eddig neked tette? Ha te kimennél külföldre, az tök természetes, elvégre nem várhatja el, hogy esetleg öregségében, betegségében számíthasson rád, de fordítva ez szerinted már nem így műxik, mi? Én örülnék a helyedben, hogy végre talált egy normális pasit, eszembe se jutna előírni a saját anyámnak, aki felnevelt, hogy hol éljen, mert nekem úgy kényelmesebb. Nőj fel, kérdező.
2018. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
6%

10-es, és akkor mivan?


Nekem is van unokám, mondjuk havonta pár órára vigyázok rá, de ennyi!


Felneveltem már egy gyereket, nem fogok másikra is hetente napokat vigyázni :D

2018. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, anyukád talált egy pasit, árulja a házat, elköltözik, rád bízza a gondjaidat, hiszen felnőtt ember vagy.

MOST kell leválni anyádról, önállóan megállni a lábadon!

Más kérdés, ha nem válik be az új pasi, anyuka szalad hozzád panaszkodni vagy szállást kérni, akkor mit lépsz? Kinyitod az ajtódat előtte vagy elmeséled neki, hogy felnőtt ember, oldja meg?

2018. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
11%
Jól értem? Az a baj hogy nem lesz kinek panaszkodni? 16éves korod óta eltelt egy évtized! Te meg ezen kattogsz azóta? Mit vártál? Te ismered a legjobban, gondolhattad hogy nem lesz belőle gügyögősnagyi! A legjobb amit tehetsz hogy kizárod az életeből és nem azon rinyálsz a hátralévőben hogy "anyukám kiskoromban nekem panaszkodott".
2018. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
82%

"10-es, és akkor mivan?

Nekem is van unokám, mondjuk havonta pár órára vigyázok rá, de ennyi!

Felneveltem már egy gyereket, nem fogok másikra is hetente napokat vigyázni :D"


Én nem lennék arra büszke, hogy nem érdekelnek az unokáim. Nem kötelességed vigyázni rájuk, de úgy állítod ezt be, mintha a világot mentetted volna meg ezzel. Látom te is az a fajta vagy, aki kipottyantott egy gyereket, mert ez az elvárás, aztán lóduljon el ahogy 18 lett és többet felém se nézzem, mert "én már megtettem az én feladatomat, innentől kezdve nem ismerjük egymást, ne kérj segítséget, ne akarj velem beszélgetni, a gyerekeiddel meg ne zavarj engem."

Elég szomorú, hogy egyeseket ilyen vacak szülőkkel áldott meg a sors.

2018. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
86%

Akik itt értetlenkednek, hogy mi a baja a kérdezőnek, azok ugyanolyan elcseszett szülők mint a kérdező anyja!

Az én anyám is hasonló volt, olyan dolgokról beszélt folyamatosan és olyanokkal terhelt, ami nem gyereknek való! Jobban érdekeltek a problémái mint Őt saját magát!

Jobban mint bármilyen felnőtett, mert belém súlykolta.

A reálisnál én sokkal nagyobb problémának éreztem ezeket és gyerekként meg sem értettem ezeket a témákat, de ezeken stresszeltem.

Bele betegedtem, rá ment az egész gyerekkorom.

Tönkre tette a lekli világomat és manipulációval, érzelmi zsarolással még magához is láncolt!

Egy gyerekre még könnyű így hatni, ha nincs apja, más szociális inger sem nagyon, hiszen minden szociális csapot elzárt.

Nem lehettek barátaim, később barátnőm sem, mert Ő érzelmileg rám telepedett és kisajátitott.

Aztán meg kitalálja, hogy már van egy pasija, akkor mostmár én egyáltalán nem érdeklem...

Egy beszélgetés szintjén sem. Leszarja azt is, ha gyerekem lesz.


Ezzel mit ismer el? Ti tényleg nem látjátok? Hogy mindenkit ugyanarra a funkcióra használ, érzelmileg pedig valójában képtelen kötődni.

Annyi érzelemre képes, hogy egy másik személlyel együtt ketten sajnálja és imádja magát!

2018. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
79%
Valóban az lesz a legjobb, ha orvosi segítséget kérsz. Annyi szart cipelsz magaddal a gyerekkorodból, hogy jó, hogy össze nem szakadsz alatta. Azt kellene tisztáznod magadba, hogy attól, hogy az apád egy börtöntöltelék, az anyád meg a mérgező szülők egyik tipikus esete, te nem tehetsz semmiről és nem vagy rossz ember. Tudom, hogy fáj, hogy másoknál ott a nagymama, aki várja az unokát, de sirathatod a múltat meg a soha be nem következő dolgokat, vagy túllépsz rajta. Elcseszett családod volt, de most már új családod van, a feleséged, és hamarosan a gyerek.
2018. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén sajnálom, ami veled történt, és azt gondolom, hogy egy ilyen gyerekkor fényében neked kellett volna kijelentened, hogy új életet kezdesz és többé nem érdekelnek anyád problémái, nem pedig fordítva.


Hidd el, ha most boldog is anyád az új pasival, valószínűleg nem lesz így mindig, és amikor elmúlik a rózaszín köd, jönnek a problémák, akkor biztos vagyok benne, hogy ismét meg fog keresni. Ha van egy kis eszed és önbecsülésed, akkor jól elküldöd arra hivatkozva, ahogy most ő lepattintott téged.


Szerintem jobb így, ha nem találkoztok és megpróbálod szépen feldolgozni a gyerekkori traumát, amit okozott neked és végleg elengedni.

A gyerekedet neked és a feleségednek kell tisztességben felnevelni, és talán jobb is, hogy egy ilyen nő nem vesz részt az életében.


Kitartást kívánok és sok boldogságot a babátokhoz!

2018. aug. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
69%
Itt az a probléma, hogy egy szerepidegen dolgot vársz el anyukádtól. Te egy mesebeli nagyit akarsz, de az nem a te anyukád. Mindenki szeretné, ha nem lépne le az apja, ha szeretné az anyja, ha számíthatna a nagyszüleire, de mindenkinek mást osztott az élet.
2018. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
75%

A sok egyszerű,buta ember szerint,aki azt mondja,hogy anyád jogosan teszi ezt,nem tanult pszichológiát.


Az,hogy kiből milyen ember lesz,nagyban a gyerekkor határozza meg.És bizony nagyon sok sérülést lehet okozni vele a gyereknek,ami még lehet a gyerekben magában sem tudatosul.

Az ilyen emberek nem értékelik magukat,önbizalom hiányos,vagy nehezen építenek ki szociális kapcsolatokat.

A gyerekkori tartós depresszió bizony kihathat bőven a fiatal felnőttkorra,amikor az egészséges emberek mondjuk,akik normális családban nőttek karriert építenek,másoknak pedig pszichológushoz,pszichiáterhez kell járnia,mert a szülei egy tudatlan tuskók voltak.


Nem csak az Apa,de az Anya is gusztustalan a történetben,csak a maga élete érdekli,az,hogy mit okozott a gyerekének,nem igazán érdekli,ugyanis ezt a férfit ő választotta,nem a gyerek.


Az ilyenek,ha megöregednek,kívánom nekik,hogy maradjanak magukra,mert megérdemlik!És akkor majd rájuk se legyen kíváncsi senki,meg az ő problémáikra.

2018. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!