Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tönkretette a gyerekkoro...

Anyám tönkretette a gyerekkoromat az apámmal veszekedéssel, erre most ő saját életet akar élni?

Figyelt kérdés

Apám ilyen fehérgalléros bűnőzőféle volt, aztán börtönbe is került úgy lett vége a családi megpróbáltatásoknak. Csajozott, gépezett, kártyázott, bulizott. Minden nap veszekedés volt otthon hogy hova megy este kiöltözve. Sokszor anyám követte, engem meg a szomszédra bízott. Üvöltöztek, elköltöztünk, másnap vissza. Amíg apám kóterba nem került (16 voltam) anyám mindig nekem panaszkodott róla! Minden nap! Nekem mesélt el mindent, mintha a barátnője lennék (férfi vagyok!): milyen nővel van, stb. Engem terhelt gyerekként ezzel. Sokszor volt hogy elment nyilvános helyen lebukatni az apámat (étterem) a szeretőjével és engem is magával vitt. Volt hogy azt ordibálta az egyetemista korú csajnak hogy nézzen rám, engem tesz tönkre!

Ezzel telt a gyerekkorom, mintha felnőtt lettem volna, felnőtt problémákkal!

Anyám most (27 vagyok) viszont kitalálta, hogy ő új életet akar kezdeni nyugodtan, nem kiváncsi az én meg senki problémáira. Talált egy pasit, árulja a házat, együtt elköltöznek az ország másik felére hogy ne legyen gondjuk egyikük családjával sem. Ahogy anyám mondta: ő nem akar belefolyni a gyereke életébe, oldja meg a saját problémáit, hiszen felnőtt ember!

Végig leterhelte a gyerekkoromat a gondjaival, erre amikor a szülőnek támogatnia kéne a gyerekét, lelép? Önálló életet akar? Miután nekem kipanaszkodta magát évekig? Most meg boldog és nincs gondja hagyjam békén? Születni fog az unokája nemsokára de ő elköltözik és nem fog segíteni, egyedül hagy minket (feleségem külföldi)?


Láttatok már ilyet? Mit csináljak? Hogyan dolgozzam ezt fel? Már gondolkodom hogy elmegyek egy orvoshoz mert tisztára kikészített.


2018. aug. 23. 10:27
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
52%

Régi kérdés, de ez a harcos femináci iszonyatosan gáz, írom ezt nőként. Nem, nem védi senki az apját, de mit kellett ebbe a balhéba belevonnia a fiát? Miért nem ment egyedül jelenetet rendezni? Utána meg ő teszi jól szerinte, hogy lelép, és új életet kezd. Hányok az ilyen nőktől... Isten mentsen meg tőled is egy férfit ilyen mentalitással!


Egyébként a pár kommentből kiérződő brutális érzéketlenség is ékes jele, milyen erkölcsi és értelmi szinten áll ez az ország.

2020. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Először is:


Az apa természetesen hibás volt DE erre NEM az a megoldás, hogy a nő nem válik el az erőszakos, alkoholista, drogfüggő, kurvázó börtöntölteléktől (még akkor sem, ha kell a pénz) mert:


*miért kéne kitenni a gyermeket egy ilyen apai példának nap, mint nap?

*miért kell a gyerek előtt veszekedni nap, mint nap?

*miért kellene a gyereknek az apja összes kurváját személyesen bemutatni nap, mint nap?

*és miért kellene az anya sírását hallgatnia a gyereknek, nap mint nap?



Szóval ez az egész az anya szemszögéből:

Jaaaaj szenvedtem 18 évet a gyerek apjával, majd amikor vége lett, próbáltam nem börtöntölteléket nevelni a gyerekemből, fizettem a tanulmányait stb. de most már elegem van, teljesítettem a kötelességem, nyugodt vagyok, mindenki hagyjon békén.


A probléma ezzel:

A gyerek apja kiszívta az anyuka "életerejét", aki próbálta X évig megváltoztatni a nihilista elmebeteg férjét, hátha majd megváltozik... és ez most a gyereken csapódik le.


De kérdem én?

Minek tűrni a szart???

Mert ez egyszerű pszichológia: ha ver az élet, előbb utóbb elfáradsz és eleged lesz. OKÉ


DE KI KÉRTE HOGY SZENVEDJÉL?

Ki kérte, hogy eltűrj egy ilyen férjet? Ki kérte, hogy egyáltalán hozzámenjél egy ilyen emberhez? Senki. És itt a pont.



Ui.:


Tényleg nem kötelesség "nagyiskodni", de aki ezt kötelességnek éli meg, az már régen rossz.


Ha egy anyuka, apuka szép házasságban él, akkor lesz ereje mindkettőnek megnézni az unokát.


Ennek a nőnek nincsen, és valahol érthető, hogy menekül, de ez annak a következménye, hogy az energiáját nem egy olyan emberre fordította, aki meg is érdemelte volna - nem kapott a férjtől semmit vissza -, de ezért megszívatni a saját gyereked és rácsapni az ajtót BŰN.


Mert ha halálos ágyán lesz, akkor elgondolkodhat, hogy jól tette-e, hogy nem akart résztvenni az unokája életében.

2022. szept. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Ui2:

Mivel sok mindenen ment keresztül anyukád, ezért ha bocsánatot kért tőled, hogy ennyire terjed ki az ereje, és már nem tud unokázni, akkor nem haragudnék rá a helyedben.


De a párválasztás az "az ő hibája" ami a szülei hibái is, mert nem készítették fel a gyereküket a valo életre.

2022. szept. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!