Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetben mi történik...

Ilyen helyzetben mi történik a gyermek után járó jutatatással?

Figyelt kérdés
Van 2 gyermekünk, páromnak előző kapcsolatából van egy fia. Most anyuka kitalálta, hogy egy hét itt egy hét ott. Jó mert van neki külön szobája. Mondtam a páromnak, hogy a gyerektartás, családi pótlékkal, családi adókedvezménnyel így mi lesz. Mert arról nem beszéltek, azt anyuka kapja. Én többet keresem mint a párom és nem tartom jogosnak, ha ugyanannyi időt tölt mind két helyen , hogy anyuka kapja. Mit gondolzok?

2018. aug. 24. 14:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

És mit gondoltok, a gyermek majd hogyan viseli, hogy 2 hetente változik a környezet, amelyben él, alszik, elindul iskolába/ovodába, hogy 2 hetente másik közösség, másik mostoha, más testvérek...

Nem véletlenül van a törvény, hogy a gyermeket ott kell elhelyezni, ahol annak nemcsak a megélhetési, hanem a fizikai-szellemi-idegi fejlődése is jobb!


Hát és itt az anyagi dolgokat, a gyermek utáni juttatások sorsát vizsgáljátok, és nem a gyerek sorsát?????

2018. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Leírták előttem, hogy mi az útja a hivatalossá tételnek, de szerintem felmerülhetnek még gondok. Az addig rendben, hogy a gyereknek mindkét helyen van szobája, ruhatára, rezsije, nem fizet egyik fél sem gyerektartást. DE egy ilyen helyzetben nagyon együtt kell működni az egyéb kiadásokkal kapcsolatban is. Az iskolai étkezés, a tanszerek, táborok, azokat is felezni kell. H kinövi a cipőt, azt is. Mi van, ha a gyerek beteg, ezeket mind le kell szabályozni. Ehhez jó kapcsolat kell, az írás hangvételéből viszont úgy érzem, vannak súrlódások.
2018. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

11!


Az anyuka ötlete volt. A kérdező az apa párja, ha azt mondaná, ne jó ötlet, akkor még azért köpködne rá a többség

2018. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Enélkül, hogy "hivatalossá" tennétek a dolgot, ne költözzön oda a gyerek, tök mindegy mit talál ki anyuka. A te kereseted az a tiéd, egy fillért ne adj belőle a markát tartó nőnek. Nem a te gyereked, neked semmi közöd hozzá. Ha a párod nagyon ugrál, lehet javasolni a külön kasszát. Elég hülyeség volt eddig is a részedről a más gyerekét meg volt párját pénzelni. Igenis húzd meg a határvonalat.

A puffogó viperáknak meg, akik a kérdezőt szidják, kívánok minimum három élősködőt a nyakára. :) A saját pénzetekből ugráljatok (már ha van), de valószínűleg akkora álszentek vagytok, hogy a hideg vizet is sajnáljátok másoktól.

2018. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%
én nem tudnám a párom gyerekét élősködőnek nevezni...
2018. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%
Én tudnám,mert az is :)
2018. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

Most tegyük félre azt, hogy kinek milyen a kapcsolata a gyerekkel.

Ha 1 hetet az anyjánál van, 1 hetet meg az apjánál, akkor igenis felezni kell (kéne) a költségeket. Teljesen mindegy, hogy kinek az érdeke meg miért, akkor is így kéne.

2018. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

" ha a gyerek a fele idöt az apával tölti, akkor nem jogos a gyerektartási díj fizetése. "


Ez nem teljesen igy van. Kene tudni, ki fizeti a ruhazkodast, iskolat, kulonorakat, a nem napi megelhetessel kapcsolatos dolgojat.

2018. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%
18, megosztott elhelyezés eseeten mindent közösen fizetnek, nincs tartasdij
2018. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy akkor minden fizessenek közösen a jutatásokat felezzük el, meg mindent, de gyerektartást meg senki nem fizeti.
2018. aug. 25. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!