Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megsértődött hogy a...

Anyám megsértődött hogy a felbontatlan, fagyasztóban tartott másfél hónapja lejárt csirkét kidobtam, normális ez a reakció?

Figyelt kérdés

Nem ez az első reakció, hogy hónapok óta lejárt szavatosságú bontatlan ételt vesznek elő fagyasztóból és azt eszik. Én már nem élek otthon, az előregyártott szendvicset sem eszem meg - főleg ha tojásos - , ha csak 1 nap hiányzik a szavatosságból.


Azzal érvvel, hogy ha a fagyasztóban volt akkor nem számít 1-2 hónap.


Meg nem csak ez a gond, hanem főz levest és a nyári hőségben kint hagyja egész éjszaka - ez régebben is volt -, nem rakja hűtőbe és másnapra megbuggyan.


2018. aug. 24. 21:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb élelmiszer a fagyasztóban fél évig simán eláll, van, ami több ideig is. Ha ez neked nem tetszik, akkor ne egyél étteremben, mert bizony ott is sokszor fagyasztott húst használnak fel. (Dolgoztam étteremben, onnan tudom)
2018. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
ez a kérdés meg a válaszok és a kérdezö reagálasa engem emlékeztet az azota már törölt fagyasztós-húsos-arrébrakós-testvéremfelesége kérdésre...
2018. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
77%
Babám, a fagyasztott húsnak NEM lesz baja, ha lejár is... komolyan, mit okoskodsz, mikor fogalmad nincs róla? :D
2018. aug. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy segghülyének lenni sokkal cikibb, mint "igénytelennek".
2018. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a fagyasztó milyen célt szolgál a háztartásban?
2018. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Rám kb. mindenki azt mondja, hogy finnyás vagyok, és tényleg az is vagyok, de amit te csinálsz, az nem finnyásság, egyszerűen olyan buta vagy, mint a föld.

A leveses dologgal egyetértek, de a csirkés-fagyasztós sztori no comment.

2018. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

A húslevesnek több óra kell, mire kihűl, forrón nem lehet betenni. Még mást sem.


Fagyasztás alatt nem szaporodik semmi, amitől megromlana az étel, ezért nem számít a lejárati idő-az a normál hűtésre vonatkozik.

Benne is van a fagyasztó leírásában, hogy hány hónapig! lehet benne bizonyos típusú ételeket tárolni.


Nem mi vagyunk igénytelen K, hanem te vagy tudatlan. Ne hirdesd...

2018. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha időben le van fagyasztva és nem alapból mirelit a szavatosság lényegtelen.

A friss, húspultban tartott húsok szavatossága a hűtőben levő hőfokra vonatkozik.

Olyan körülmények között már tényleg megromlott volna, a fagyasztóban viszont kutyabaja.

2018. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 HaEv ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!

Nem derül ki a beszámolódból, hogy a csirkét gyárilag fagyasztották-e le és az a szavidő járt le, vagy otthon fagyasztották le és a friss hús szavideje járt le. Nem mindegy!

Ha a friss hús szavideje járt le - hát én levágnám a kezed érte! Már bocs.

A levest még télen sem szabad elől hagyni a konyhában, hiszen akkor is megbuggyan - ebben igazad van.

Hány éves anyukád? Nem lehet, hogy ez már kezdődő demencia? Ha így viselkedsz vele, csak fokozod a problémát! Az én anyukám is hasonló volt. Hagyd abba! Nem h****lye, csak idősödik. Te is kerülsz majd ilyen helyzetbe. Szépen lassan el lehet neki magyarázni, meg fogja érteni, csak már nem forog úgy az agya, mint régen. Nagyon sok türelemre lesz szüksége, ha az a gond, hogy idősödik!!! Ugye, nem kell prédikálni arról, hogy ha meghal, bánni fogod, hogy így viselkedtél vele!?

Ha nem demencia, akkor sem így intézzük az ilyet, bár az aggodalmadat az egészsége iránt teljesen megértem, de azért túlzásokba nem kéne esni. Nem beszélve arról, hogy más otthonában intézkedni.... gondold azért át ezt újra. Ha nem megy, szívesen segítek. Meglátogatlak, és ami nem tetszik, kihajigálom. ... Ez normális lenne? Hát nem.

2018. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiakadnék, ha valaki a fagyasztómban kotorászna, és kidobálna onnan cuccokat a megkérdezésem nélkül.

Anyád felnőtt ember, ne kezeld gyerekként.


Ha megeszi a romlott levest, az az ő hülyesége. beszélhetsz vele, meg szólhatsz, de majd rájön a saját kárán.

2018. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!