Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha kiderülne, hogy a gyereketek (15 èves) e-cigizil?

Figyelt kérdés
Nikotinmemtes liquiddel.

2018. aug. 26. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%
Elvenném. 15 évesen nem kell cigizni,ha "E",ha nem "E ",pont.
2018. aug. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

Olvastál arról,milyen káros hatásai vannak tüdőre az "E" ciginek ?


"Noha az e-cigaretták a hagyományos cigarettáknál kevesebb rákkeltő anyagnak teszik ki fogyasztóikat, nagy koncentrációban tartalmaznak mikroszemcséket és más mérgeket, amelyeket a szív- és keringési betegségekkel és nem daganatos tüdőbetegségekkel hoztak összefüggésbe. Ezeknek a betegségeknek a számlájára írható a dohányzás okozta halálozások több mint fele."


Mielőtt azt hiszed,hogy nagy jót csinálsz/csináltok.


Nincs baj ,akkor az ember csinál magának.

2018. aug. 31. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

"NEM TILTHATOM"


De! Tilthatod. Ez a nemtörődömség.


Ha drogozik,akkor is ezt mond,"hogy hát mit csináljak,nincs mindig velem.."



Jól írták,a nevelést nem serdülőként kell elkezdeni.


Nekem van gyerekem. Még most fog a,serdüléséhez elérni,bízom benne jól neveltem.


Én nem dohányzom,mindkét szülöm dohányzott...Nekem sose tetszett,kipróbáltam,nem bírtam rászokni. Férjen is dohányzik,ő meg nem bír leszokni.


Amíg én parancsolok a gyerek nem cigizhet,majd ha elmúlt 18 nem szólhatok bele,addig viszont beleszólok mindenbe,ami káros hatással lehet rá.


Kicsit kaparjátoj össze magatokat!

2018. aug. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
*szülőm
2018. aug. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Mekkora a gyereked, utolsó, fel éves? Majd rájössz, hogy a gyerekneveles nem olyan, mint ahogy te azt elképzeled. Nyilván mondhatod neki azt, hogy ne csinálja, megtiltod. Na és? Ha elmegy iskolába, mész vele, ülsz mellette az órán, haza kíséred, aztán bezárod a szobába ? Nincs melletted, nem tudod megakadályozni, bármennyire is szeretnéd. A drogozás, alkohol is ilyen. Csak akkor tudom megakadályozni, ha mellettem van. Ha nincs velem, akkor csak remélni tudom, hogy nem tesz olyat, amit nem kellene. Jól van nevelve a gyerekem. Jo tanuló, az anyanyelven kívül még két nyelven beszél folyékonyan 15 évesen, segítőkész, udvarias, 2 éve diakmunkazik, rendben tartja és megbecsüli a dolgait. Jól van nevelve. A ciginek ehhez nincs köze. Tudja, hogy mik a karos hatásai, tudja, hogy nem akarom hoyg dohányozzon tudja, hogy tőlem egy fillért nem fog erre kapni és azt is tudja, hogy emiatt ha 18 lesz, magának kell majd fizetnie az egészségbiztosítást, mert én nem vagyok hajlandó állni. De mégis, ha a barátaival van, dohányzik. Ahogy ag összes többin is a barati körében. Nem, nem fogom tőlük eltiltani.
2018. aug. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12! Hát pont az ilyenek gyerekei züllenek el...
2018. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tévedsz kedves utolsó. Az olyanok gyerekei züllenek el, akik mindenre azt mondják hogy "dehát nem tilthatom meg" Ami magyarán annyit tesz "foglalkozzon a kölyökkel a fa.szom, nem elég hogy pénzelem?"
2018. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17!


Nem pénzelem. Légyszíves mondd meg, hogy te hogyan tiltanád meg.

2018. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon egyszerűen: nem engedném. Ha ennek ellenére csinálná, megbüntetném: nem mehetne bulizni, bizonyos időre nem lenne net. Az e-cigit teremésztesen elvenném tőle. Azzal nincs bajom ha szórakozik, ruhát-filmet zenét akármit vesz a saját pénzén, van idehozza a barátait akár heti többször, nagyon szivesen vendégül látom őket, sőt támogatom hogy társaságban legyen, mozizzon, kedvenc hobbiját űzhesse. de az egészségével ne szórakozzon. Ha újra megvenné, újra elvenném tőle, és csökkenteném a zsebpénzét-mert nyilván túl sok van neki ha egészségkárosító szarokra szórja el. Most lehet szidni hogy szar szülő vagyok, de nem attól jó szülő valaki hogy hagyja a gyereket dirigálni. Rég rossz ha egy gyerek azt hiszi mindent megtehet amit akar, következményekre tekintet nélkül.
2018. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
35%

Sok házsártos emberke.


Amíg nikotin mentesen szívja addig nem kell idegesnek lenned.


Megnyugtatlak, hogy az alap folyadék amit elszív nem más, mint növényi glicerin, propilén glikol - gyógyszeriparban (édesanyám dolgozik benne) és élelmiszerek/nasikban is vannak.

Az aromák pedig szint úgy mindennapjainkban használtak pl nyalókák, cukrok, krémek stb.


Megtaláltam gyerekkorom egyik pattogós cukorkájának az aromáját is - családdal megkostoltattam ujjra csepegtetve és nagyot néztek "ez tényleg az,de rég is volt".


Azt mondom inkább ezt szívja, minthogy füves tekert cuccokat!


(meg tudod nézni nikotinos-e, mert a folyadék kaparja a torkot ha tartalmazza.)


Mai világban amik vannak (láttam és tapasztaltam) olyan dolgok amiket el se hinne sok ember, főleg ha a kicsi fiát/lányát buktatnám le... Undorítóak a legtöbbje...


Egy szülőnek nyitottnak kell lennie és a gyerek több mindent el mer mondani, ha van egy bizalmasabb kapcsolat köztük. (persze ezt befolyásolja a neveltetéstől kezdve az egyén személyiségig)

2018. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!