Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ez nektek szól: ti...

Szülők ez nektek szól: ti engednétek a 14 éves fiatokat, hogy 11-12 kimenjen este a haverjaival (nem isznak meg semmi) csak hülyéskednek néha elmennek pizzázni stb?

Figyelt kérdés
2018. aug. 26. 22:48
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
4%
Nálunk szerencsére nem is nagyon akart menni,de biztos,hogy nem engedtük volna.Ilyen későn nagy veszélyeknek vannak kitéve a fiatalok,először 17évesen mentek el bulizni a barátaival,Én még akkor is féltettem.Egyébként nálunk az bevált szokás volt,hogy otthon vagy valamelyik barátjáéknál jöttek össze,így mindenkinek jó volt a szülők nyugodtak tudtak lenni,a gyerekek pedig együtt voltak.
2018. aug. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Srácok,ahol lakunk egy kis város ahol 9-10 ezer ember él a város egyik végéből a másikba nagyjából 5 perc út van :D tehát nem nagy település bűnözők még a legisebb falukban is vannak szerintem a hely ahol általában tartozkodnak az kb 100 méterre tartózkodik a rendőrségtől.
2018. aug. 27. 00:26
 13/35 anonim válasza:
61%
Igen, elengedném. Engem is elengedtek (és most nem leszek népszerű, de abszolút nem érdekel), bizony volt olyan, hogy nem csak pizzáztam a barátnőimmel/barátokkal, hanem kipróbáltam ebben a korban a cigit és lecsúszott néha-néha egy kis bor is, sőt még fiúk is voltak körülöttünk, de mivel otthonról normális mintát kaptam, nem lett semmi bajom. Ez általános iskola 7-8. osztályában volt, középiskolába már úgy mentem, hogy mikor mindenki rászokott a cigire, nekem már nem kellett, azóta sem cigizek, alkoholt sem iszok és 21 éves koromig szűz voltam. Nem ezen múlik... Ha rossz táraságba akar keveredni, rossz dolgokat akar csinálni, megteszi reggel hatkor és délután háromkor is, akkor nem lesz kérdés, hogy te mit engedsz, mert meglép, titkolózni fog és hazudozni... De a kérdésedből ítélve a gyeplő a kezedben van, szóval nem egy elvadult gyerekről beszélünk. Sokat jelentenek ezek a közös, késő esti élmények a gyereknek, a baráti társaságot remekül összekovácsolja. Kár lenne ebből kiszakítani, mikor semmi rosszat nem csinál - társaság nélkül úgysem marad, lehet épp egy nagyon szigorú döntés elvenné tőle a mostani barátait (akik a kérdésedből ítélve normálisak) és egy olyan táraságba vinné, ahol már nem pizzázni mennek. Ő most nő ki a gyerekkorból, próbálgatja magát a nagyvilágban ezáltal igen, finomabb a pizza éjfélkor, az éjszakai élet egy kis csipe a felnőttek világából, amit eddig ő csak kívülről szemlélt, de elért abba a korba, hogy bele-bele kóstol. És ez így normális. Figylj a jelekre, ne vedd le róla a szemed, de engedd kibontakozni, én ezt tudom tanácsolni. :)
2018. aug. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
27%
Ha kisvárosról van szó, pláne. Én is egy ilyen lélekszámúban élek.
2018. aug. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
79%
Max. 10-ig engednék el egy 14 éves fiút(vagy lányt).
2018. aug. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
39%
Engedném suhanckodni, nekem is jót tett, rengeteg pótolhatatlan koppanás után valahogy jobban összeáll fejben, mi számít igazán. Voltak néha neccesebb dolgok, nyilván akkor se kellett félni, hogy nem vagyunk teljesen bolondok, de jó helyen növögető kis gyanútlanok voltunk, olyan jó volt, hogy néha már el kellett rontani.
2018. aug. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:
26%
Én Budapesti vagyok és 13-14évesen volt hogy 11kor mentem egyedül haza, de 13évesen volt hogy egyedül utaztam egy 100kmmel arébb lévő településre.. engedd nem lesz bajuk a hajléktalanokkal meg az éjszakai kéregetőkre rá sem kell nézni
2018. aug. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
60%
1:57-es vagyok arrébb*
2018. aug. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
nem semmikép sem ,
2018. aug. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nem, ez túl késő, meg iskolaidőn kívül is.
2018. aug. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!