Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők szeretnének 2. gyereket...

Szülők szeretnének 2. gyereket, de a meglévő ezt ellenzi. Vélemény?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lenne a helyes? Bevállalni "saját" örömre, ezzel tönkretéve az első gyerek életét? (Kora legyen 7 évtől felfele pl) Vagy igenis legyen beleszólása, szeretne e tesót?

ez egy tök elméleti kérdés, kiváncsi vagyok mit gondoltok.


2018. aug. 31. 12:02
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
62%

En nem akartam, es sikerult a szuleimet evekig erzelmileg zsarolnom ezzel.

Az biztos, hogy az en gyerekemet mashogy fogom nevelni.

2018. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
49%

Unokatesómnak 14 éves korában született tesója, onnantól kezdve rá nagy ívben szrtak. Annyira nem tudta feldolgozni, hogy 21 éves korában pszichológus lett a vége. Az anyját is behívta a pszichológus, végül az anyának kellett változtatni a viselkedésén, így valamit javult a helyzet.


Meg nem kérdezném a véleményét a gyereknek, de nagyon figyelnék, mert ez már elég nagy korkülönbség ahhoz, hogy érezze a gyerek a "veszteségeket".

2018. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk 8 év különbség van. Attól kezdve hogy megtudtam hogy lesz imádtam. Mindig sokat játszottunk és szerettem új dolgokra megtanítani. Örültem hogy van egy nővére akire mindig számíthat. Mindig is jó volt a kapcsolatunk, szerintem ez (a személyiség mellett) attól is függ hogy a szülő hogy kezeli a viszonylag nagyobb korkülönbséget. Például én 14 évesen kamszkoromban szerettem elbújni a szobámba és egyedül lenni, persze akkor 6 éves húgom annyira nem értette ezt. De a szüleim elmagyarázták neki, lefoglalták. Sose tukmálták rám, persze volt egy-két alkalom, mikor nem volt kire hagyni, nekem kellett rá vigyázni, nem hosszú időre. Mivel nem kellett 0-24-ben gyerekfelvigyázónak lennem, nem tekintettem tehernek, hiába voltam egy lázadó kamasz. Azt azért megjegyzem hogy én alapvetően egy nyitott, társasági ember vagyok és imádom a gyerekeket, jól kijövök velük.


Mára már mindketten felnőtt nők vagyunk és ugyanúgy szeretjük egymást.


A legtöbb rajtatok, szülőkön múlik, de ne felejtsük el, hogy egy visszahúzódóbb gyereknek valóban nehéz lehet egy öcsi vagy húgi. Fontos hogy szülőként mindig figyelj, cselekedj a lehető legjobban. Sose kezeld bébiszitterként, és felesleges azt mondanod hogy mutass példát neki, főleg ha nem olyan felhőtlen a két gyerek kapcsolata. Elvégre nem azért lett kistesó, hogy legyen kinek példát mutatni.


A legjobbakat kívánom nektek! :)

2018. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
68%
Meg se kérdezném, majd a saját gyereke ügyében legyen döntéshozó.
2018. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
38%
Elgondolkodnèk, hogy milyen egy önző hülyegyereket neveltem, ès hogy hogy csesztem igy el. Elgondolkodnek a teson is magam miatt, h egyet se tudtam normalisnak nevelni, hat mèg akkor mi lenne a masikkal.
2018. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
68%

Egyébkén szerintem nincs olyan hogy a kistesó tenné tönkre az első gyerek életét. Kizárólag a szülő felelőtlensége miatt állhat fenn ilyen állapot. Pl kivételezés, szeretet, figyelem elhanyagolása stb.

Nem kérdezném meg soha a gyerekemet. Milyen butaság ez??

1., ne játszon kisfőnököt. A saját családját majd ő irányítja


2., ha megkérdezem, ő egyértelmű nemmel válaszol én meg közlöm vele hogy márpedig akkor is lesz, az nagyon nagy kib@$zás.


ÉN leszek a gyerek anyja, az apjával együtt, közösen mindent megteszünk hogy nekik is hasonlóan jó kapcsolatuk alakulhasson ki.


Engem se kérdeztek meg, csak elmondták.

#13

2018. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem gáz ha nem akar és a szülőt tudja zsarolni. Nagyon. Az ilyen szülők gyerekéből nem lesz mentálisan egészséges gyerek. Mindent a s3gge alá tolnak és mindent ő határoz meg, ehhez szokik hozzá. Aztán majd koppan
2018. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
68%

A gyereknek ebbe semmi beleszólása nincs ebbe. A szülők döntik ezt el.


És miért tenné tönkre az első gyerek életét? Ez egy hiszti. Aki akar 2. gyereket, az tudatában van annak, hogy az elsővel is foglalkozni kell, hogy ő ne szenvedjen csorbát.

2018. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
63%
Persze, majd megkérdezem hogy akarja-e. Sőt ahhoz is engedélyt kérek a gyerektől, hogy szexelhetek-e a férjemmel. Fel kell fogni: a gyerek nincs döntési helyzetben. Ebben semmiképpen. Abban persze, hogy mit venne fel, milyen legyen a szobája, mit enne ebédre- ilyesmiben simán- de nehogy már az engedélye kelljen mondjuk arra hogy mit vásárolnak a szülők a saját keresetükből. NEM a gyerek irányítja a családot, hanem a szülő. Amúgy is jó ha testvére van az embernek, alkalmazkodásra, csapatmunkára tanít-könnyben boldogul utána a gyerek az életben ha nem azt tanulja meg hogy ő a világ közepe, mindenki köteles ugrani ha ő sóhajt egyet.
2018. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
64%
"Szerintetek mi lenne a helyes? Bevállalni "saját" örömre, ezzel tönkretéve az első gyerek életét? " Gondolom tönkretétel alatt azt érted, hogy a szülők nem csak az első gyereket tömik pénzzel. Ez nem tönkretétel. Az sem, hogy nem ugrálják körül a gyereket. A tönkretétel nem itt kezdődik, elkényeztetett gyerekek érezhetik csak igy.
2018. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!