Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők szeretnének 2. gyereket...

Szülők szeretnének 2. gyereket, de a meglévő ezt ellenzi. Vélemény?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lenne a helyes? Bevállalni "saját" örömre, ezzel tönkretéve az első gyerek életét? (Kora legyen 7 évtől felfele pl) Vagy igenis legyen beleszólása, szeretne e tesót?

ez egy tök elméleti kérdés, kiváncsi vagyok mit gondoltok.


2018. aug. 31. 12:02
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok kíváncsi a gyerek véleményére, nem ő a felelős döntéshozó.
2018. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
56%
Neki nincs ebbe beleszólása, úgyhogy a kérdés tárgytalan :)
2018. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
64%

Nem gondolom, hogy egy gyermek el tudja dönteni, hogy szeretne vagy sem testvért mert soha nem volt neki, nem tudja mivel jár. Ő csak azt tudja, hogy kevesebb figyelmet fog kapni. Melyik szeretné ezt anélkül, hogy tudja, hogy mi az amit a helyzettől kaphat?

Én szerintem beszélgetnék vele a témáról, megkérdezném mit gondol, de magát a döntést a párommal hoznám meg, nem a meglévő gyerek véleményétől tenném függőbe.

2018. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
33%
Tedd nönkre a másik gyerek életét nyugodtan,majd legalább hamarabb eltakarodik töletek és éli a sajat eletet
2018. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
41%
Csak ne ess pofára ha idős korodba le se fog xrni
2018. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
76%
Magyarázd el, hogy tenné tönkre az életét a kistesó? Ha normálisak a szülők, a gyerek max dacból mondhatja ezt, valójában pedig a lehető legjobbat kapja. Ha nem normálisak, egy kistesó nem oszt, nem szoroz, úgyis tönkre lett volna téve a gyerek élete
2018. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
68%
"Tedd nönkre a másik gyerek életét nyugodtan,majd legalább hamarabb eltakarodik töletek és éli a sajat eletet" Te is csak egy pénzéhes ,önző hülye vagy...
2018. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

mondom hogy elméleti kérdés.


en egyke vagyok de szülő nem, nem is leszek.


én imádok egyke lenni, és belegondolni is rossz, nemtudom miért hogy mi lett volna ha lett volna. Csak a rossz részét tudom nézni: bukott volna a saját szobám, befognak csőszködni, engem lexartak volna 14 évesen, stb. Valszeg valami önző kényelmes alak vagyok, aztsem akartam hogy nagybátyjáméknak legyen mert én voltam az egyetlen gyerek a közeli családban. Találhatok okokat a múltban amiért ilyen vagyok, de lehet hogy így szoktam meg négyévesen és nem tudok túllépni rajta. Ha apám az új nőjének csinálna gyereket hát szerintem biztos megszakitanám vele a kapcsolatot pedig szoros eléggé. Amúgy nagykorú vagyok (nem 18) és minél inkább írom ezt a komit annál biztosabb leszek benne hogy valami elromlott a fejemben :D

pénzről nincs szó, és azt is felfogtam hogy nem körülöttem forog minden de így érzek.

2018. aug. 31. 14:55
 29/39 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg egy rohadt önző, egoista p.öcs vagy. Apád jól járna, ha megszakítanád vele a kapcsolatot csak azért, mert gyereket akarna az új nőjétől.
2018. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
63%
Igen ez így van veled valami nem oké. Mégcsak a veszekedést sem érteném meg, plusz rád, a te életedre már nem is lenne hatással. Nem kell szeretned a gyerekeket, nem kötelező, nem erről van szó. De ennyire elhatárolódni és sértődékeny antiszocot játszani nem normális. Nem vagy szar alak, de nem is normális. Hisz a testvérrel eljövetelétől nem automatikusan szarnak le. Szvsz kiskorodban sokat gondolkodtál ilyeneken hogy "mi lenne ha..." negatív végkimentelell, aztán ez végül rögzült is. Próbáld nem hangoztatni vagy terjeszteni a hitedet.
2018. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!