Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen ti mennyire érzitek...

18 évesen ti mennyire érzitek fairnek igy ezt?

Figyelt kérdés
Szóval egy tökéletes családban élek. Kozepso gyerek vagyok, most lettem 18 eves nyaron! Szuleimmel mindig jo volt a kapcsolatom, neha persze vannak veszekedesek de egyebkent nem. Egy noverem es egy ocsem van. Lett nemregiben egy baratnom, egy csodalatos kapcsolat mely most lett fel eves. De neha nem erzem fairnek a szuleimet. Ev kozben hetkoznap megkertek vagy megmondtak hogy csak 1x talalkozzak a baratnommel es ottalvas csak hetvegen legyen. En egy normalis gyereknek erzem magam, sosem adtam okot arra hogy ne bizzanak bennem, rendesen tanulok es sportolok. Szerintetek ez mennyire fair egy 18 eves fiuval mikor ma mar egy 16 evest szo nelkul elengednek.. egyebkent erdekes mert nyaron mindenhova elmehettem ahova csak szerettem volna de ezt valahogy nem erzem magammal szemben fairnek. Nyilvan nem a tanulas helyett mennek el talalkozni a baratnommel.. idovel szerintetek elfogadjak hogy felnottem es nem lesznek ilyenek vagy mi..?

2018. szept. 2. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
Mert az vagy kisgyerek eltartott
2018. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
"7-es nem nem szart le, csak 3 utcával odébb voltam. Ugyanúgy kialudtam magam éjszaka és ugyanúgy felkeltem reggel és mentem" Bocsánat, félreértettelek. Csak tudod, nekem volt olyan osztálytársam hogy az anyja örült ha haza sem ment szegény csaj. Azt a nőt nem érdekelte hogy barátnál alszik-e a lánya, vagy az út mellett fekszik elgázolva... A rossz tapasztalat beszélt belőlem.
2018. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, miért nem bíznak benned, mikor nem eddig még nem adtál nekik okot rá, és miért szólnak bele a magánéletedbe, mikor vagy annyira intelligens, hogy tudj határokat szabni magadnak. Eleve most, hogy már 18 éves vagy, inkább arra kéne tanítaniuk, hogy hogyan legyél képes önálló döntéseket hozni, elvégre hamarosan egyetemre kell menned, és ott már nem mondhatják meg neked, mit hogy csinálj (még ha anyagilag támogatnak is, akkor is csak abba szólhatnak bele, hogy ne herdáld el a pénzüket). Lehet, hogy el fogják fogadni, hogy felnősz, de lassabban, mint azt kellene. Az egy dolog, hogy most fogsz érettségizni, de nem fogsz pontot veszteni attól, hogy például a hétvégét a barátnőddel töltöd.

Egyébként ez lehet, hogy ilyen középsőtesós dolog, mert nekem is egy nővérem meg egy öcsém van, én vagyok a legtisztességesebb hármunk közül, mégis nekem szabják a legtöbb korlátot. Lehet azért, mert úgy látják, hogy te viheted a legtöbbre, és ezért rád jobban figyelnek.

2018. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo, hogy a hetveget nem tolhetem a baratnommel mert nyilvan tolthetem vele ebbe ok nem szolnak bele! Annyit kertek tolem hogy hetkoznap ha lehet csak 1x talalkozzak a baratnommel de a hetvegebe nem szolnak bele! Es nekem csak annyi esik furan hogy ezt kerik tolem hogy hetkoznap csak egyszer talalkozzak vele.. nyilvan a suli miatt de jovore ha felvesznek es 19 eves leszek es ha meg mindig ilyenre kernek en egyeszeruen nem fogom ezt a keresuket teljesiteni mert szerintem ez nem helyes. Hogy 19 eves vagyok egy viszonylag felnott ferfi es ezt kerik tolem h hetkoznap csak egyszer talalkozzak a baratnommel.. ertitek gondolom amit mondani akarok
2018. szept. 3. 18:38
 15/17 anonim ***** válasza:
Aki otthon lakik a kiskoru hiába tölti a harmincat.. Amugy meg lehet hazudni is,sok 30 as is hazudik otthon h szingli közbe évek ota hozza a párját mikor a barátpkkal van,hagyjuk,hazudj h konyvtár v munka.. Én haza mentem a kolibol anno,inkább dolgoztam..
2018. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hazsa se mentem*
2018. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es nálunk teljesen nem ez a helyzet volt. Úgy nem mehettem el soha, hogy anyám ne tudta volna hol vagyok, és soha nem hazudtam, teljes mértékben megbízik bennem, ezért engedte meg pl ezt is. Azt én sem értem ha valakit nem érdekel hol mit csinál a gyereke.

Kérdező, próbáld velük megbeszélni, hogy bízzanak benned, ugyanolyan lesz a teljesítményed a suliban stb.. aztán persze ezt tartsd is be, mert ne veszítsd el a bizalmukat.


6;8 voltam

2018. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!