Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Friss jogsisként nem engednek...

Friss jogsisként nem engednek a szüleim gyakorolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja szereztem meg a jogosítványom de nyári munka és egyetem miatt nem igazán voltam itthon, így nem tudtam vezetni. Most, hogy mar 3 hete itthon vagyok egyszerűen nem engednek a szüleim vezetni. Anyukám eltörte a lábát, így ő nem tud velem jönni, apukám pedig hallani sem akar róla mert szerinte ügyetlen vagyok és nincs hozzá kedve. Párszor voltunk, de nem megy a vezetés fényesen mert egy elég régi autónk van, teljesen más mint amin tanultam. Emaitt nagyon bizonytalan lettem, apukám hozzáállása még inkább csak lehúz, már ott tartok, hogy szétvágom a jogsim és kidobom. 200km-re tanulok otthonról, így nincs lehetőségem olyan sokat otthon gyakorolni a jövőben. Egy saját autótól fényévekre vagyok. Mit tehetnék? Álljak neki egyedül vezetni? Attól még nagyon tartok. 22/n

2018. szept. 4. 15:37
1 2 3 4
 31/35 SpiceGiiiiiirl válasza:
43%
22 éves vagy.. nem engednek? felnőtt nő vagy bakker.. nem kell engedélytkérned! Jaaaa, hogy a kocsit nem adják oda? akkor bérelj autót és vezess! ennyi. Ha nem vezetsz soha, soha nem leszel rutinos sofőr.
2018. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
96%

23 évesen lett jogsim, és ugyanez ment nálunk is. Lusták voltak velem jönni, keresték a kifogásokat, egyedül nem akarták odaadni a kocsit, vagy csak hatalmas cirkuszok árán. Annyira ritkán tudtam így vezetni, hogy végül eljutottam oda, hogy már amikor volt alkalmam, akkor is bizonytalan voltam, kapkodtam, bénáztam, egyre jobban féltem, rettegtem a forgalomban, így egy idő után már inkább nem is vezettem egyáltalán.

Férjhez mentem, lett saját autónk, amit vezethettem volna, de mindig nyomtam a kifogásokat, hogy most épp miért nem. Több év kihagyás után egész egyszerűen nem mertem már beülni. De ez egyre idegesítőbb volt, mert megszületett az első gyerek, sehova nem tudtam egyedül vinni. Volt autóm, jogsim is, mégis mindig arra kellett várnom, hogy valaki fuvarozzon. A férjem néha rávett, hogy vezessek kicsit, de nagyon stresszeltem. Pedig mondta, hogy szerinte nem vezetek rosszul egyáltalán, csak a rutintalanság látszik, gyakorolni kéne. Na, tavaly nyáron elszántam magam, elkezdtem először csak helyben járkálni kocsival. Pár alkalom után vittem a gyereket is, mert ha az is kifogás, hogy a gyerekkel nem, akkor egyszerűen nincs alkalmam olyan gyakran menni, hogy értelme legyen, előrébb lépjek. Belejöttem nagyon gyorsan újra, most már semmi gond. És örülök, hogy rávettem magam, illetve a férjem rávett, mert terhes vagyok a második gyerekkel, a lányom ovis lett, hozni-vinni kell, gyalog messze van az óvoda, nagy szívás lenne ez kocsi nélkül.

Szóval ne hagyd magad, mert eltelik így pár hónap, és már te se akarsz majd vezetni a félelem miatt, aztán dobhatod a jogsit a kukába. Megkérhetsz esetleg barátot is, akinek van kocsija, hogy segítsen kicsit gyakorolni (persze a benzint fizeted), nem kell mindenképp a szüleidre támaszkodni. De vezess, mert ha kiesel a gyakorlatból, később nem fogsz.

2018. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
93%

Ja, és amúgy igen, ha azt engedik, menj egyedül. Értem, hogy parázol tőle, én is paráztam a gondolattól is. De aztán amikor rávettem magam először, hogy úgy menjek, hogy nem jön a férjem, rájöttem, hogy sokkal jobb. Fényévekkel nyugodtabb voltam, nem volt megfelelési kényszerem. Tudtam, hogy ha hibázok, azt csak én láttam, nem ciki senki előtt, nem égek senki előtt. És mivel nyugodtabb voltam, sokkal kevesebbet is hibáztam, nagyon gyorsan fejlődtem, hamar belerázódtam. Most már nem baj, ha ott ül ő is :)

Pedig ő egyébként sose cseszett le, nem ordibált, nem pofázott bele fölöslegesen, csak ha látta, hogy bizonytalan vagyok, mondta, hogy mit csináljak. Szóval kifejezetten jó segítő volt, mégis jobb volt egyedül.

2018. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
78%
Dobd a kukába de ott ahol megtalálják a tetejére látvánbyosan ha rá kérdeznek,elmondhatod h kidobott pénz..
2018. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
96%
Sokkal jobban jársz, ha egyedül indulsz neki, mintha valaki belepampogna. Hidd el, nagyon össze tudja zavarni az embert. Az apukád meg nem oktató, nincs türelme, nem tudja, hogyan adjon instrukciót. Az önbizalmadat viszont mesterien rombolja porig. Hidd el, friss jogsisként majdnem mindenki béna, bizonytalan. Máshogy ez nem megy, csak gyakorlással.
2018. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!