Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Friss jogsisként nem engednek...

Friss jogsisként nem engednek a szüleim gyakorolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja szereztem meg a jogosítványom de nyári munka és egyetem miatt nem igazán voltam itthon, így nem tudtam vezetni. Most, hogy mar 3 hete itthon vagyok egyszerűen nem engednek a szüleim vezetni. Anyukám eltörte a lábát, így ő nem tud velem jönni, apukám pedig hallani sem akar róla mert szerinte ügyetlen vagyok és nincs hozzá kedve. Párszor voltunk, de nem megy a vezetés fényesen mert egy elég régi autónk van, teljesen más mint amin tanultam. Emaitt nagyon bizonytalan lettem, apukám hozzáállása még inkább csak lehúz, már ott tartok, hogy szétvágom a jogsim és kidobom. 200km-re tanulok otthonról, így nincs lehetőségem olyan sokat otthon gyakorolni a jövőben. Egy saját autótól fényévekre vagyok. Mit tehetnék? Álljak neki egyedül vezetni? Attól még nagyon tartok. 22/n

2018. szept. 4. 15:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
84%
Én 1 éve szereztem meg a jogsit. 3 éves Volvo kocsink van, de úgy, hogy havonta 2-3 alkalommal vezetek max 20 perceket (munkahely oda-vissza 20 perc), még így is bizonytalan vagyok. Nekem sem engedte sokáig a férjem, hogy vezessek, mert drága kocsi,majd kapsz egy kisautót, azon gyakorolj. Vezetni csak néha engedett, akkor is úgy ha mellettem ült. De attól meg sík ideg lettem, és amikor már elegem lett az ordibálásából félre álltam, kiszálltam. Ma már nem szól ha elmegyek egyedül kocsival, de valahogy nem érzem, hogy megy a vezetés. Egyedül vagyok a kocsiban, és magam is elismerem, hogy vannak hibák, hiányosságok.. Neked is vannak, és lesznek, de csak úgy tanulsz meg vezetni ha gyakorolsz is. Ha a szüleid nem mennek veled, akkor menj egyedül. Gyakorolj. Mindegy, hogy öreg kocsi vagy új kocsi, hibázni akkor is fogsz.
2018. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen szerintem nehezebb a 17 éves benzines Skodat vezetni, mint pl. a 2 éves dízel Hyundait, amin tanultam. Olyan nehéz a kormányt tekerni számomra, hogy néha csoda, hogy kijutok egy körforgalomból. Tudom, hogy régen csak ilyen autók voltak, de akkor ilyenen is tanultak meg vezetni. Ez nekem pedig éles váltás.

2018. szept. 4. 17:58
 13/35 anonim ***** válasza:
8%

Álljak neki egyedül vezetni? Attól még nagyon tartok. 22/n

Jogositvanyt elmeletileg olyan szemely kap, aki kepes egy autot egyedul vezetni. Vagy osszeszeded magad, vagy tenyleg dobd ki.

nem megy a vezetés fényesen mert egy elég régi autónk van, teljesen más mint amin tanultam.

A regi autonak is 4 kereke, 3 pedal,3 tukor, 1 kormany es 1 sebesegvaltoja van. Teny hogy masabb picit az auto, de a mukodese ugyanaz. Ennel benabb kifogast meg nem olvastam, inkabb irtad volna hogy ciki neked regi autot vezetni.

2018. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
11%

Kiegeszites: Alig par eves dizelen tanultam, es a szinten 17 eves Skoda-t fel kezzel lehet iranyitani a korforgalomban is.

Mar akkoriban is letezett szervo, konkretan 2 ujjal is lehet tekerni. Vagy te olyan gyenge vagy hogy a lufit is 2 kezzel kell felemelned a foldrol.

2018. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Hogy lenne már ciki a régi autó, amikor én szeretnék vezetni de nem engedik? Sajnálom, nem mindenki születhet Schumachernek...
2018. szept. 4. 18:07
 16/35 anonim válasza:
77%

Értem a történetedet és tudom is, hogy miről beszélsz.


Természetesen az hátrány, ha elfoglaltságaid miatt nem volt időd gyakorolni.


A jogsid ki ne dobd. Egy vagyont ér maga a tulajdon és gondolj csak a hozzájutás folyamatára. Fel a fejjel.


De ne gondold azt, hogy ha saját magad bevallod, hogy nem vagy biztos magadban akkor bíznak benned szüleid.


Az nem fájdalomcsillapító, hogy régi autónk van.

Tedd fel a kérdést magadnak? Mit teszek meg annak érdekében, hogy képes legyek a vezetésre?


Ha ennyire nem vagy biztos magadban, egyedül nem menj, inkább kérj meg valakit, aki megbízható, higgadt és mérsékelt, hogy menjetek együtt párat, persze ha te vezetsz.


Ha bízol önmagadban, hidd el a szüleid is látni fogják, hogy képes vagy a vezetésre és nem fognak tartani tőle.


Sok sikert. Balesetmentes közlekedést.

2018. szept. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
13-as, azért egy szervókormányos kocsi után -friss jogsival - egy hagyományos autót vezetni... Ég és föld. Még maga az úton vezetés nem annyira, inkább a parkolás, ami sok nőnek amúgy is rémálma. Megértem, hogy fázik tőle.
2018. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Ezen a Skodan nincs szervó, nyilván azért jegyeztem meg.

Nem szép dolog valakit támadni, akinek problémája van, amit a saját családja okoz és nem megy úgy neki a dolog ahogyan szeretné.

2018. szept. 4. 18:11
 19/35 anonim ***** válasza:
2%

20 evnel regebbi autokban is van mar szervo. Nehezen hiszem hogy a tietekben nincs, inkabb a van de rossz. Alap felszerelesu Skodank van, es van szervoja.

Es mar bocs, de ha nem mersz egyedul vezetni akkor valami nagyon lightos sulit vegeztel el, annal a cegnel ahol en voltam biztos nem mentel volna at.

2018. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
81%

Én is viszonylag új autón tanultam vezetni, amikor meglett a jogosítványom, akkor pedig egy több, mint 20 éves, 9 személyes kisbuszt vezettem elsőre egy darabig, amiben a kormány nem is szervós volt. Szóval gondolhatod, nem volt könnyű. Ennek ellenére vezettem.

Nem tudom, hogy te akartál annyira jogsit, vagy a szüleid is támogattak benne, de azért tedd fel a kérdést a szüleidnek, ha hozzájárultak a jogosítvány megszerzéséhez, akkor ugyan mégis minek? Hogy dísznek meglegyen, vagy feleslegesen kidobjanak az ablakon közel 200.000 Ft-ot? Akkor van értelme a jogosítvány meglétének, ha vezetsz. Akkor lesz gyakorlatod, ha vezetsz. Ha nem hajlandóak így sem, akkor vállalj iskola mellett munkát és vegyél magadnak egy autót, ami arra jó, hogy gyakorolgass.

2018. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!