Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Friss jogsisként nem engednek...

Friss jogsisként nem engednek a szüleim gyakorolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja szereztem meg a jogosítványom de nyári munka és egyetem miatt nem igazán voltam itthon, így nem tudtam vezetni. Most, hogy mar 3 hete itthon vagyok egyszerűen nem engednek a szüleim vezetni. Anyukám eltörte a lábát, így ő nem tud velem jönni, apukám pedig hallani sem akar róla mert szerinte ügyetlen vagyok és nincs hozzá kedve. Párszor voltunk, de nem megy a vezetés fényesen mert egy elég régi autónk van, teljesen más mint amin tanultam. Emaitt nagyon bizonytalan lettem, apukám hozzáállása még inkább csak lehúz, már ott tartok, hogy szétvágom a jogsim és kidobom. 200km-re tanulok otthonról, így nincs lehetőségem olyan sokat otthon gyakorolni a jövőben. Egy saját autótól fényévekre vagyok. Mit tehetnék? Álljak neki egyedül vezetni? Attól még nagyon tartok. 22/n

2018. szept. 4. 15:37
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
A legnagyobb vicc az, hogy ők erőltették, mert engem abszolút nem érdekelt mivel Budapesten nem sok hasznát veszem, haza ritkán járok, a saját autó pedig kb egy álom...
2018. szept. 4. 18:28
 22/35 anonim ***** válasza:
85%

És ők is fizették?

Ennek amúgy tényleg nincs értelme. Ha gondolod, vegyél még pár órát Pesten oktatótól, ha van rá kereted, némi önbizalmat adni fog, de a szüleiddel mindenképp beszélj erről!

2018. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Kb 80%-ban ők fizették. Nem látom sok értelmét Bpen órát venni, mert úgyis az itthoni autót kéne vezetnem és itt, nem Budapesten...
2018. szept. 4. 18:37
 24/35 anonim ***** válasza:
58%
Azért ha pesten tudsz vezetni,akkor bárhol máshol az országban is tudsz. Nincs annál szánalmasabb soför,mint akinek vidéken a seggéhez van ragadva az autó,de mikor pestre kell jönni hisztériázik,mint egy hülyegyerek. Egyébként nem biztos,hogy bármit tudsz tenni. Majd veszel saját kocsit egyszer,lenyomsz elötte pár pótórát,utána vezethetsz amennyit akarsz.
2018. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
95%

Ha ők erőltették, akkor máris megvan az indok.

Kicsiben kezd, elviszed egy körre, pár gyér forgalmú utcát végigpöfögsz a környéken, szokod a járgányt, és 20 perc múlva hazamész. Látják, hogy nem törted össze, így másnap is elkéred, harmadnap, egyre nagyobb időre, egyre forgalmasabb helyeken, kis lépésekben növeld a távot és a nehézséget.

2018. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
36%
Kidobljátok a pénzt a jogsira a foikba csodás.. Inkább sporjatok lelépni belole onnan ahol 22 évesen 12 nek kezelnek..
2018. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
32%
Ekkora hisztit levágni :'D "már ott tartok, hogy szétvágom a jogsim és kidobom" - na hajrá!
2018. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
38%

Abban igazuk van, hogy ne vezess egyedül, főleg ha nem megy jól. Ez neked csak bosszantó, más családnak meg az élete lehet...


Apukádat nem értem, mert ilyenkor tényleg az lenne a jó, ha velük járnál ki. Majd gondolom anyukád kijár veled.


Egyébként meg lehet nézni hogy mi van az utakon, borzalom... Nagyobb az ego, mint a tudás és sok szülőben egyáltalán nem tudatosul, hogy a 18-20 éves taknyos kölke friss jogsival még nem való egyedül az utakra. Látok elég példát...


Összességében örülj neki hogy féltenek, mert hidd el, borzasztó ami az utakon megy és rengeteg a baleset. A tudatosság meg a béka ...csája alatt van.

2018. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
9%

"nem megy a vezetés fényesen"


Az a baj, hogy olyannak is adnak jogosítványt, aki a saját bevallása szerint sem tud vezetni.

...és ez sajnos nem vicces, mert előbb-utóbb a temetőben, vagy a börtönben kötsz ki!!

2018. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
95%
Vezetési rutint szerezni ha már megvan a jogsi, csak egyedül lehet. Többnyire értelmetlen elvinni mást, mert csak belemagyaráz, elbizonytalanít. Csak olyat szabad elvinni útitársnak aki nem okoskodik, pattog, erre a faterok általában alkalmatlanok. :D
2018. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!