Mit tegyek anyával?

Figyelt kérdés
Nyáron nem voltam itthon, úgy volt hogy még tanulok, most meg azzal izél hogy menjek dolgozni, mert majd kirak stb.., egész nap a munkákat nézem, de persze az se jó neki ha egyből megyek mert.. hanem csak attól a hónaptól..
2018. szept. 5. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

jól gondolom hogy most érettségiztél?


nem teljesen értem a leírásod második felét... mikortól szeretné hogy dolgozz?


amúgy én megpróbálnám vele megbeszélni, hogy márpedig tanulni akarok, legyen valamilyen szakmám, mert egy érettségivel nem sok esélyem van munkát találni. persze van, de milyen munkát?! a jól fizetőkhöz meg kell végzettség. legfeljebb munkaügyibe menj el, jelentkezz be munkanélkülire, és onnan végezz valamilyen képzést...

2018. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem jó neki ha most mész?Én megmondanám neki,hogy vagy megyek most vagy egy hamar nem.
2018. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Menj akkor amikor akarja oda amit elintezett
2018. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Ha jól értem, intézni nem intézett neked semmit, csupán csak cseszeget meg fenyeget. Nos, nem tudom, mit jelent az, hogy nem voltál itthon (mondjuk ha eltapsoltál egy halom pénzt egy egzotikus, drága országban, és mindez az ő pénze volt, vagy nem az ő pénze volt, de most vissza kell adni, akkor el tudom képzelni, hogy cseszeget - és ez esetben tök jogosan teszi)… Minden más esetben viszont ne foglalkozz vele.


Döntsd el, mihez akarsz kezdeni, és vagy tanulj, vagy nézz ki helyeket, pályázz, és ahova felvesznek, ott kezdj el dolgozni... én ilyen szülők mellől sietnék elpályázni, ha máshova nem, hát albiba, de sürgősen...

2018. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha úgy volt, hogy tanulsz, akkor hogyhogy most nem csinálsz semmit? Ha jelentkeztél volna bárhova még télen/tavasszal, akkor már kezdened kéne.

Szóval már fél éve sem volt úgy, hogy te tanulni akarsz. Innentől kezdve akár jogos is lehet, hogy elküldenek dolgozni.

Mivel nem jelentkeztél sehova, és munkát sem kerestél, ebből az jön le, hogy otthon szerettél volna pihengetni és lazulni 1-2 évig, amíg rá nem szánod magad, hogy tényleg tanulj valami szakmát.

2018. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Igazi agyalágyult egy család lehettek.
2018. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Már megint te? Tudjuk, csúnya-gonosz anyu még a szünetedet sem akarta meghagyni, pedig neked jár a pihenés, hiába kérték már akkor is hogy keress nyári munkát mert szarul álltok anyagilag... Meg a kollégiumodat sem akarta fizetni abból a százhúszezer forintból, amiből eltartja a családot, pedig te nem tudsz dolgozni egyetem mellett havi egy -két napot SEM...
2018. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Na, hát ha az előttem szólóknak nincsen igaza veled kapcsolatban és anyád csak azért piszkál, mert jobban esik a lelkének, pedig te mindent megtennél az ügy érdekében, akkor ajánlom, hogy ülj le vele beszélni. Nyilván nem akarja azt, hogy most leállj a tanulással és munkát se keress, aztán meg a nyakán maradj felnőtt létedre. Valószínűleg megijedt, hogy meg lett ígérve a tanulás, ezért nem dolgoztál, aztán most már nem akarsz visszaülni az iskolapadba és ő azt feltételezi, hogy dolgozni sem akarsz.

Nem tudom, lehetséges e, de ha vennél fel munkanélküli segélyt, majd mellette elkezdenél egy tanfolyamot, ő is látná, hogy kitartasz és tényleg tanulsz valamit, amivel mész majd valamire az életben, de közben nem is az ő pénztárcájából megy a pénz, hanem amit kapsz az államtól, szépen odaadod neki. Enni, inni ad, tető van a fejed felett és így valószínűleg nem fog az utcára kirakni. Utána meg, ha megvan a tanfolyam, elkezdhetsz dolgozni, szépen lassan a saját lábadra állni és később akár munka mellett tanulni tovább, hogy még magasabb szinten érts a szakmádhoz.

2018. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Átcuccoltam barátnőmhöz.
2018. szept. 5. 20:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Aha aha.
2018. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!