Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anya valószinüle...

Mit tegyek ha anya valószinüleg megcsalja apát?

Figyelt kérdés

Szóval anya már jó pár hónapja hát nem tudom máshogy mondani szóval iszonyatosan bunkón viselkedik az egész családdal. Folyamatosan rosszkedvű és mindig olyanokat mond hogy utál dolgozni meg utál itthon lenni meg hasonlók. Már jó ideje nem hajlandó beszélni apával csak rajtam keresztül üzenget.Nem hajlandó leülni apával egy asztalhoz és nem hajlandó abból enni amit apa főzött (csak akkor ha senki nem látja). Igen nálunk apa főz mert anya évek óta nem hajlandó főzni mert azt is utál és újjabban már takaritani se takarít szóval majdnem teljes mértékben át kellet vennem a háztartást mert apa sem ér rá mindig munka mellet ezért sokszor én főzök és takarítok és figyelek a testvéreimre. Anya most hogy újra dolgozik (eddig gyesen volt) sokszor nagyon későn jön haza pedig nem a munkahelyén van mert egy helyen dolgozik apával és apa látja hogy mikor van szolgálatban és mikor nem szóval az a lényeg hogy nem túlórázni van hanem nem todom hol, de apának nem gyanus de nekem nagyon mert már többször is láttam hogy messengeren irogat valami csávóval és láttam hogy olyanokat írnak hogy "hiányzol" meg "akarlak mikor érsz rá?". Szóval attol tartok megcsalja apát de nem tudom mit csináljak nem merek beszélni se anyával se apával, van egy 13éves tesóm de neki sem akarok szólni mert nem akarom hogy aggodjon. Tenni akarok valamit mert engem már nem is érdekel két évet még kihúzok bárhogy is de van 3 tesóm egy 13éves egy 6 éves és egy 3 éves nekik azért nem mindegy hogy nőnek fel.

16L

( bocsánat a helyesírási hibákért)



2018. szept. 9. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

Joga van apukádnak tudnia róla, hogy a feleslege rendszeresen félrekufircol.

Ebben az esetben -sajnos- az is kérdéses, hogy a négy gyereknek azonos-e az apja??!

2018. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy könnyű helyzetben. Több okból sem. Részben azért, mert van néhány információ a birtokodban, ami nem feltétlenül egyenes úton jutott hozzád, részben azért, mert ez egyébként elég alapos okot adhat a gyanúra, de mégsem bizonyosság. Harmadrészt (bár ez a legfontosabb), hogy ezt titeket, gyerekeket fog leginkább megviselni. Ha így marad, azért, ha robban a bomba, akkor meg azért.

Nehéz tanácsot adni, mert senki sem vállalná fel szívesen annak a felelősségét, hogy az ő (esetleg rossz) tanácsa nyomán szétessen egy család.

Inkább azt mondom, hogy hasonló helyzetben én mit tennék.

Én az anyukát szembesíteném a tényekkel. Először azzal, ahogy viselkedik otthon. A bunkóság, a nem evés apa főztjéből, az örökös rossz kedv, stb. Elmondanám, hogy észrevettem ezeket, mi a baj? Mondja el! Ránk is kihat, mert látjuk, érezzük, hogy valami nem stimmel és nem jó így élni. Ez kihozhatja az anyukából az igazságot, de akár tagadásba, vagy ellentámadásba is átmehet.

Ha nem nyílik meg, szembesíteném az üzenetekkel. Nem várnék magyarázatot, csupán mint tényt amiről tudok, az orra alá dörgölném. Majd annnyit mondanék, hogy talán kirektebb lett volba apát is beavatni, hogy már nem tervezel velünk. És kimennék a szobából, mielőtt válaszolni tudna. Kikényszeríthet egy olyan kellemetlen helyzetet, amiben anyuka megtörik. Ha nem, apával is beszélnék, de hagynék pár napot előtte.

Ha kiderül, hogy jó volt a megérzésem és robbantok, még mindig lwhet belőle egy nagy beszélgetés, ahol végre előkerülnek a sérelmek és akár még rendezni is lehet. De ha nem is ez történik, hanem válásra kerül a sor, a jelen állapotnál minden jobb.

2018. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szia! Szerintem nem attól nem működnek otthon a dolgok, mert anyukád esetleg(!) félrelép, hanem fordítva. Azért keresheti máshol a boldogságot, mert otthon nincs. A legrosszabb, hogy erről a gyerekek egyáltalán nem tehetnek, mégis szenvednek. De ezt nem neked kell megoldanod. Amit tehetsz az az, hogy elmondod mindkettőjüknek, hogy nem érzed jól magad így. Ha van megcsalás, ha nincs.
2018. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!