Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekünk természetes, hogy...

Nekünk természetes, hogy anyagilag támogatjuk a gyerekünket, de nem vagyunk benne biztosak, hogy ilyen esetben is kellene. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A fiunk egyetemista, nálunk lakik, de dolgozik mellette, beszáll a költségekbe. Nem keres sokat, csak annyit, hogy a legszükségesebb dolgokat éppen fizesse magának, időnként adunk neki pénzt, mert ki szokott fogyni. De tudjuk róla, hogy időnként vesz ajándékokat a barátnőinek, annak, akivel éppen együtt van. Ennek tudatában adjunk neki pénzt, kiegészítsük a pénzét? Csak mert kénytelenek vagyunk valamennyire támogatni, hogy elvégezze az egyetemet és jó munkahelye lehessen. De nem tudjuk, hogy a jövedelme az ajándékok nélkül is kifogyna, alapból ilyen keveset keres vagy túl sokat költ pluszban.

2018. szept. 17. 21:05
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
83%

#10:

Nyilván nem. Hisz ha képes elszedni a gyerek így is kevés pénzét, majd fontolgatni hogy még azt is megvonni tőle amit néha kap, akkor el tudom képzelni mennyire minuszos a kommunikáció köztük. Tiszteletről, méltóságról már rég szó sincs

2018. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
87%

"Nekünk természetes, hogy anyagilag támogatjuk a gyerekünket"


Hát nyilván, hisz úgy kezelitek mint egy bérlőt!

2018. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
98%
Milyen jellegű ajándékokról van szó? Nem mindegy, hogy figyelmességek, csoki, virág, belépő ide-oda, vagy xezer forintos ruhák.
2018. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
93%
Szóval azzal támogatjátok őt anyagilag, hogy elveszitek azt a kevés pénzt, amit megkeres magának? Javítsatok ki ha tévedek, de akkor lényegében semmi pénzt nem adtok neki. Ő lead X összeget a saját fizetéséből és ti ebből visszadtok neki egy keveset. Ha a gyereketek kereste meg azt a pénzt saját maga munka során, akkor NEM ti támogatjátok őt anyagilag...
2018. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
Fantasztikusak itt a válaszok, olyan dolgon lovagolnak, ami nem is úgy működik, ahogy írják. A fiunk már felnőtt, önálló ember, akinek munkahelye van és egyetemre jár. A munkahelyén a havi keresete 90 ezer, ami nem sok. Új házat a semmiből elővarázsolni nem tudunk, az albérletre és a költségekre a keresete nem elég, azt mi sem tudnánk neki fizetni. De ahhoz, hogy később saját lábán, egyedül tudjon élni, kitaláltuk azt, hogy érettségi után lakhat nálunk, tovább is tanulhat, ha elmegy dolgozni és fizeti a részét. Mert nem fogjuk egész életünkben eltartani, a mostani időszak egy folyamat az önálló élet és az elmúlt gyerekkor között. Ami azért jó, hogy később majd boldoguljon. De ha most nem tud megfelelően gazdálkodni és elszórja a pénzét, akkor az negatív következmény.
2018. szept. 17. 22:33
 16/57 anonim ***** válasza:
81%
15: Nem tudom, tudod-e, hogy ha nappalin tanul (tanfolyam vagy egyetem vagy bármi, az mindegy!), ugyanúgy köteles vagy eltartani 25 éves koráig, mint ha még 18 év alatti lenne?
2018. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
75%

... tehát ez, amit megfogalmaztál:

"a mostani időszak egy folyamat az önálló élet és az elmúlt gyerekkor között"

Majd csak a nappali tanulmányok, egyszersmind 25 éves kora után fog kezdődni...

2018. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
92%
Nem irigylem a fiadat. Én 23 éves koromig laktam otthon ingyen. 2 diplomám van, rendes, jól kereső állásom, 4 éves kapcsolatom és úgy gondolom helyét megálló értékrendem. Albérletben lakok, nem szórom a pénzt f@sságokra és 25 éves vagyok.
2018. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:
Hol írtam én hogy nappali? Levelezőn tanul. Éppen azért, hogy tudjon mellette dolgozni.
2018. szept. 17. 22:39
 20/57 anonim ***** válasza:
89%

Jaaa? Értem.

Hát akkor is beszélgetéssel tudod kideríteni, amire kiváncsi vagy, ne idegeneket kérdezz róla, hanem a saját fiadat, akivel egy fedél alatt laksz...

2018. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!