Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekünk természetes, hogy...

Nekünk természetes, hogy anyagilag támogatjuk a gyerekünket, de nem vagyunk benne biztosak, hogy ilyen esetben is kellene. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A fiunk egyetemista, nálunk lakik, de dolgozik mellette, beszáll a költségekbe. Nem keres sokat, csak annyit, hogy a legszükségesebb dolgokat éppen fizesse magának, időnként adunk neki pénzt, mert ki szokott fogyni. De tudjuk róla, hogy időnként vesz ajándékokat a barátnőinek, annak, akivel éppen együtt van. Ennek tudatában adjunk neki pénzt, kiegészítsük a pénzét? Csak mert kénytelenek vagyunk valamennyire támogatni, hogy elvégezze az egyetemet és jó munkahelye lehessen. De nem tudjuk, hogy a jövedelme az ajándékok nélkül is kifogyna, alapból ilyen keveset keres vagy túl sokat költ pluszban.

2018. szept. 17. 21:05
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
39%

24-es írta:

"Érdekes itt meg a lányt osztják ezerrel, hogy mit képzel, menjen diákmunkázni stb. De ennél a kérdésnél meg természetes, hogy az édesanyát és nem a költekező fiút...kész."


Igen, 24-es, mert tudod, itt az anya kérdezett. Ha a gyerek kérdezett volna,akkor őt osztanák, hogy rohadt kihasználós, és kotródjon otthonról.

2018. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem több ember nevében is írok hogy ha azt mondom hogy a legtöbb ember nem azon van kiakadva hogy a gyerektől pénzt kérnek,hanem inkább attól hogy ezt amit csinál a kérdező támogatásnak nevezi hogy pénzt ad neki,amit utána úgy is vissza kell hogy adjon mint rezsi. Tehát teljesen logikátlan az egész és a kérdező azt meri állítani hogy ez támogatás. Szerintem inkább ez b.. az emberek csőrét és nem az hogy egy fiatal ad haza pénzt.
2018. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
39%

"A srác dolgozik és fizeti otthon a részét, kvázi albérlő. Ennyi erővel lakhatna albérletben is (szobát bérelni 90ből is tud, gondolom otthon is szobája van nem komplett emelete vagy valami). "


NEM ALBÉRLŐ, A SZOBÁÉRT HOL FIZET BÉRLETI DÍJAT????

2018. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 Metionin ***** válasza:
92%

#43

Attól függ hogy mennyit kell leadnia. Sok szülő akkora összeget kér "rezsire" hogy simán fedezne egy albérleti szobát. Pl. ismerőstől 40 ezret akart lehúzni anyuka rezsi címszó alatt, a csaj meg rezsivel együtt 35ért bérel szobát. Vagy nekem anno azt mondták, hogy ha otthon maradnék akkor 30-at kellene leadnom, ami nyáron az egész rezsink volt, tehát ha azt 3 főre osztjuk (anyám, apám, én) akkor 10 a rezsi, a maradék 20 meg csak azért lett volna mert nem dobtak ki. Nem tudjuk hogy mennyi a kérdezőék rezsije és hogy a kérdező által fizetett összeg több-e mint a rezsi rá eső része. Mert ha igen, akkor az biza bérleti díj.

2018. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
93%
Mikor egyetemista voltam és dolgoztam, a szüleim nem kértek pénzt az albérletbe. Inkább a kis megkeresett pénzemből ruháztam magam, megvettem a bérletem stb. Én sem fogok lakbért kérni a gyerekem kevéske pénzéből...
2018. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
39%

44-es!

Oké, de nem lehet, hogy benne volt a kaja is?

Mert mondjuk az sincs ingyen a szülőknek, hacsak nem őstermelők mondjuk.

2018. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
35%
46-hoz még: Én nem vagyok ilyen helyzetben, de kolleganőmnél látom, hogy a felnőtt, dolgozó gyereke mondjuk lead a rezsire 15 ezret/hó, és az meg totál természetes neki, hogy napi háromszori étkezés is benne van. (Tehát kb. legyen tele a hűtő hideg étellel az ő igényei szerint, és legyen benne a napi főtt meleg ebéd is). Úgy meg már azért nem a rezsi árába kerül, ezt tudjuk.
2018. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" Kérdező!


Ha egyébként megtehetitek, hogy támogatjátpk, miért teszitek ezt vele?


Egyszerűen el vagyok képedve, hogy valakinek hogy van képe ahhoz, hogy ezt meg tudja csinálni. A fiatok NEM kihasználni akar titeket, hanem csak szüksége lenne segítségre ahhoz, hogy elvégezze a tanulmányait.


Egy egyetemet így, estin borzasztó rossz és nehéz elvegezni, főleg, ha ilyen keveset keres, amiből még nektek is adnia KELL, meg sem éri az egész. Akkor már inkább csak simán tanulna. Jobban menne neki a suli is.


Nekem volt egy kolis szobatársam, aki ott hagyta az egyetemet, mert a szülei hasonló mentalitással a tiétekhez szinte egy fillért sem adtak neki, holott elég jól éltek. Azzal érveltek, hogy a lány akart menni egyetemre, tartsa hát el magát.

Egyébként az ország legnehezebb műszaki egyeteméről van szó. Elvárták, hogy dolgozzon a lány, aki pár hónap alatt csontsoványra fogyott, hullafáradt volt, mert dolgozni ugye kellett: a kolit is neki kellett kifizetnie, de annyi ideje sem volt a tanulás mellett, hogy annyi pénzt tudjon keresni, hogy normális, tápláló ételeket vegyen magának. Rossz volt ránézni szegényre. Egy idő után mi adtunk neki ételt.

Ilyen fáradtan a suli sem ment neki, pedig egy nagyon!! jó eszű lány volt, aki nekünk segített néha, ha nem ment valami.


A sztori vége az lett, hogy a lány ott hagyta a szüleit és kiment külföldre, azóta ott is dolgozik és él.

Mostanra mérnöki diplomája lehetne és a szülei sóhersége miatt egy gyorsétteremben dolgozik. Inkább nem mondok semmit.


Remélem, tanulságos volt ez a történet.

---


Bocsi, de az offokra is szeretnék válaszolni: azért írják ott az emberek, hogy menjenek dolgozni a fiatalok, mert NEM TUDNAK többet adni a szülők.

Az én szüleim is kétkezi munkások, megértettem 15 évesen, hogy nem tudnak többet adni. Elmentem dolgozni, takarítottam egész éjszaka éttermekben hétvégenként, végig 12 óráztam az egész nyári szünetet, hogy ki tudjam fizetni a dolgaimat.

Amikor egyetemista voltam, a szüleimet előléptették, ott segítettek, ahol tudtak, csak tanuljak és ne legyen hátrányom az életben. A munka sosem piszkos számomra, akkor is vállaltam el ezt-azt, de a szüleim mindig rám szóltak, hogy tanuljak inkább.


Ez az igaz szeretet közöttünk. Megértés, egymás segítése, szeretet, bizalommal vissza nem éles. Most is és ha idősebb is leszek, mellettük fogok állni bármi is történjen. A ti fiatok lehet, hogy elköltözik és nem is fogtok beszélgetni, csak évente egyszer, mint a volt kolis szobatársam a családjával.


28/N

2018. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen összegekről beszélünk. Mennyit ad haza? A rezsi+kaja ráeső részét, vagy tényleg fizet lakbért is? Mennyit költ a barátnőire? Virágot, meg esetleg születésnapi ajándékot, vagy vásárolgatni viszi őket?


Szerintem üljetek le, beszéljétek ezt meg. A legjobb önállóságra nevelő lépés szerintem az lenne, ha eltörölnétek az időnkénti pénzadást, amíg az állapot változatlan. Kössetek kompromisszumot, hogy mennyi az az összeg, amennyi végül is a havi hozzájárulásotok lesz (mennyit kell fizetnie, vagy mennyit adtok neki, esetleg akár a kettő együtt is megmaradhat, bár tényleg nincs sok értelme). Vegyétek figyelembe, hogy az, hogy ha csak amiatt kell levelezőn tanulnia és dolgoznia, hogy nektek leadjon, az nem biztos, hogy támogatás. (Ha úgy látjátok, hogy ugyanazt a tudást, ugyanannyi idő alatt szerzi meg és ugyanúgy fog vele érvényesülni tudni, mintha nappalin lenne vagy kevesebbet kellene dolgoznia, akkor ez tárgytalan, de általában nem így van. Például ha valakinek nem muszáj dolgoznia, hanem teljes értékű tanuló lehet, akkor nagyobb eséllyel végez kutatómunkát, vagy szakmába illő (de esetleg kezdetben nem túl kifizetődő) gyakorlatot, ami a későbbi elhelyezkedését, saját lábra állását segíti.)

Ha van egy állandó összeg, amit önmagának kell beosztania, az sokkal inkább segíti az önállóságot, mint, hogy elkéritek tőle a rá eső költségrészt. Akár megtehetitek azt is, amit az egyik korábbi válaszadó írt, legyen az a szabály, hogy bizonyos összeget félre kell tennie, de legyen meg az a pénz, ami tényleg az övé. Havi x ezer forint, és eldöntheti, hogy félreteszi, összegyűjti, majd elutazza, plusz kaját vesz belőle, vagy éppen a barátnőnek virágot.

Még nem áll önálló lábakon, így szerintem nem működőképes verzió, amit te gondolsz. Nagyon ritka szerintem, hogy valaki úgy tudjon élni, hogy semmit nem költ magára (vagy arra, amire/akire szeretne), és nagy szükség, elérhető és fontos cél kell hozzá. Mellesleg a barátnők is efelé terelik (persze ennek pontos megítéléséhez is keveset lehet tudni a leírásodból), hiszen előbb-utóbb azért fog igazán elkezdeni gyűjteni, mert saját közös lakás kéne, gyerek kéne, felnőtt élet kéne.

2018. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
16%

47-est lepontoztátok.

Szerintetek a zabálnivaló ingyen van?

2018. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!