Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekünk természetes, hogy...

Nekünk természetes, hogy anyagilag támogatjuk a gyerekünket, de nem vagyunk benne biztosak, hogy ilyen esetben is kellene. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A fiunk egyetemista, nálunk lakik, de dolgozik mellette, beszáll a költségekbe. Nem keres sokat, csak annyit, hogy a legszükségesebb dolgokat éppen fizesse magának, időnként adunk neki pénzt, mert ki szokott fogyni. De tudjuk róla, hogy időnként vesz ajándékokat a barátnőinek, annak, akivel éppen együtt van. Ennek tudatában adjunk neki pénzt, kiegészítsük a pénzét? Csak mert kénytelenek vagyunk valamennyire támogatni, hogy elvégezze az egyetemet és jó munkahelye lehessen. De nem tudjuk, hogy a jövedelme az ajándékok nélkül is kifogyna, alapból ilyen keveset keres vagy túl sokat költ pluszban.

2018. szept. 17. 21:05
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
91%
Szeretet sokat nem kap azt biztos különben abbol a 90 ven ből nem szednétek el tőle és nem aláznátok meg h kuncsoroghat.. Sajnálom,Anyaként irom,ti főbérlők vagytok max nem szülők.. Dobkjátok ki mint a szemetet lejárt a mandátuma.
2018. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
74%
Jobban járt volna ha érettségi után fogja a motyot és megy munkás szálloba ott is családiasabb a légkor mint nálatok.
2018. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Akkor nálatok a gyerek addig lakik, amíg meg nem haltok vagy mi van? Mert ez egyikőtöknek sem jó. Mindenkinek szüksége van egyszer önálló életre és az oda vezető útra is. És ha már elsőszámú közellenség lettem, csak közlöm, hogy rengeteg fiatal dolgozik egyetem mellet. És kérdezem, ha nem száll be a költségekbe, és mi fizetjük a rezsi 100%-át, az ételét, minden extra kiadást, ruházatát stb., egyszóval mindent, mint egy gyereknek, akkor mit csináljon a megkeresett pénzével? Az összeset a barátnőkre költse? Mert a diákok az egyetem mellett nem szórakozásból szoktak dolgozni, hanem mert szükségük van rá. És egy felnőttől, aki dolgozik, elvárható, hogy a fizetéséből hozzáadjon a háztartás kasszájához.
2018. szept. 17. 22:52
 24/57 anonim ***** válasza:
79%

Off:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Érdekes itt meg a lányt osztják ezerrel, hogy mit képzel, menjen diákmunkázni stb. De ennél a kérdésnél meg természetes, hogy az édesanyát és nem a költekező fiút...kész.

2018. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
98%

Elvárható, de a nagyját félre kéne raknia, hogy elrakja , gyűjtögessen különköltözésre; külön lakhatásra.


Amúgy én megértem az összes álláspontot. :)

2018. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk természetes, hogy anyagilag támogatjuk a gyerekünket, de nem vagyunk benne biztosak, hogy ilyen esetben is kellene.---

kitaláltuk azt, hogy érettségi után lakhat nálunk, tovább is tanulhat, ha elmegy dolgozni és fizeti a részét. Mert nem fogjuk egész életünkben eltartani, a mostani időszak egy folyamat az önálló élet és az elmúlt gyerekkor között. Ami azért jó, hogy később majd boldoguljon. De ha most nem tud megfelelően gazdálkodni és elszórja a pénzét, akkor az negatív következmény.

Ebben mi a támogatás? Az első diplomát alapbol köteles a szülő támogatni,mondjuk ahol szeretik a gyereket ott a kérdes feldse merül h a gyerek 18 után bérlő,idegen lesz ott előtte az volt azért is nincs fingotok a fiatokrol.. Én jol átcseszném a fejeteket a bérpapirral aztán gyujtenék lelépni. Ezzel max azt éritek,el a érzelmi satnya rideg tartással h később vissza kapjátok és mehettek majd az otthonba.. Ok és okozat..

2018. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
87%
Mondom dobd ki az utcára a szemetet,problem solved. Nálunk addig laktak ingyen mig meg lett a diplomájuk,végzettségük,és a normális nem 90 es bérezésü munkája és bármikor szivesen látjuk őket otthon felnőttként is,mert mindig a gyerekeink lesznek,nem érdekből lettek,ás igaz mi szerettük,szeretjük mai napig a gyerekinket,pedig többet felneveltünk.. A fiad jár jol ha elkülditek otthonrol.
2018. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 Metionin ***** válasza:
100%
Én azt nem vágom hogy ha le kell adnia x összeget, akkor ti miért adtok neki pénzt? Nem lenne egyszerűbb ha annyival kevesebbet kellene leadnia amennyit ti adnátok neki vissza (a saját pénzéből amit lead?) Nekem ez tök logikátlan. Na de mindegy. Egyébként ez szerintem sem támogatás. A srác dolgozik és fizeti otthon a részét, kvázi albérlő. Ennyi erővel lakhatna albérletben is (szobát bérelni 90ből is tud, gondolom otthon is szobája van nem komplett emelete vagy valami). A saját megkeresett pénzéből, miután lejattolta nektek a bérleti díjat, azt vesz amit akar, ha a barátnőjének ajándékot, akkor azt. De a helyében én gyűjtögetnél és lépnék a pcsába.
2018. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az is feltünt h kicsit irigy vagy a barátnőire h vesz nekik mondjuk virágot ,mert kedves,az h ez neked hiányzik otthon,nem a fiad tehet h ő viszont megadja a társának.--A saját pénzéből teszi, amiért ő dolgozik és amit kvázi lerabolsz rola,90 bol mennyit ad le mert ha kb 40 50 v 60 kb semmije se marad.... De roppantul támogatjátok h kb semmiért dolgozik és a telefonját max fel tudja tölteni és mehet kuncsorogni miközben dolgozik,tényleg jobban jár ha szobát bérel barátokkal,lakotársakkal.
2018. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
91%
Pont így fog a nyakatokon maradni. Azért kell levelezőn tanulnia, hogy legyen miből nektek fizetni? Csodás szülők vagytok. Szerinted miből fog önálló, normális életet kezdeni?
2018. szept. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!