Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna titeket ha a lányotok...

Zavarna titeket ha a lányotok átplasztikáztatná az arcát?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok (nő). Mióta az eszemet tudom csak hátrányom volt az életben az arcom miatt. Általános és középiskolában végig csúfoltak, hogy nagyon csúnya vagyok, minden nap sírva mentem haza. Nem mertem a boltba sem elmenni, mert random fiúk az utcán beszóltak hogy "de csúnya". Egy tiszta idegroncs vagyok ez miatt, szüleim pszichológushoz hordtak, de nem segített. Maximum annyiban, hogy nem sírtam el magam, ha valaki lecsúnyázott. Utálom az arcom, és hihetetlenül várom, hogy átszabassam. A műtéteket a saját pénzemből állnám, szorgalmasan gyűjtök és teszek félre rá.

Viszont a szüleimtől félek... ők 20 éven keresztül azt hazudták nekem, hogy szép vagyok, ne higyjek a többi embernek. Persze, én tudom hogy ez hazugság. De nem tudom mit szólnának ahhoz, ha elmondanám nekik a terveim... félek tőle, anyámból azt is kinézem, hogy elsírja magát. Nem tudom ezzel hogy álljak elő. Ti hogy fogadnátok a gyereketek ilyen terveit?


2018. szept. 24. 13:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
11%

Biztos, hogy megéri? Ha megteszed és a jövőben esetleg találsz magadnak párt úgy is el kell mondanod neki és mutatni kepet. Akkor meg ugyanott vagy mint plasztika előtt. Illetve a gyerekeid is a plasztika műtét előtti arcokat fogják örökölni.

Szerintem nem kellene az egész arcodat atszabnI. Ha mondjuk csak az orrodat vagy szádat amit nem szeretsz, a többit lehet egy előnyös sminkkel, hajjal es ruhákkal javítani. Viszont ha te úgy érzed nincs más megoldás csak a plasztika akkor tedd meg. Bizonyára ez jelenti neked a boldogságot. Csak remelem nem változtatod az arcod hanem korrigálod.

Én szülőként nem örülnék és bűntudatom is lenne amiért olyan géneket adtam at,ami a gyerekemnek nem jó. Szerintem apránként csináld ne egyszerre így csak annyit mondasz "anya meg műttettem az orrom" és utána egy ideig ennyi. Vársz egy kis időt majd később újra valami kis apróbb dolgot.

2018. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként, nem lehet gyerekem, szóval nem kell azon aggódnom hogy mit örökölhetnének tőlem. Én majd örökbefogadni szeretnék, szóval nekem megéri. Ha lesz párom, ő meg remélem megérti miért tettem ezt.
2018. szept. 24. 13:25
 3/32 anonim ***** válasza:
29%

Azt nem fogadnám el, ha össze-vissza akarná magát plasztikáztatni. Arc műtéttől senki sem lesz szebb. Nem írtál semmi konkrétat. Egy nagy, kampós orr kicsinyítése lehet előnyös. Ezt elfogadnám. Egy elálló fül korrekciója is előnyös, teljesen elfogadható. De az én ronda vagyok, rajtam minden ronda, át akarom szabatni magam, eléggé megfoghatatlan. Mondjuk láttam már ilyet, igaz nem élőben, hanem doku-műsorokban. Nem lettek szépek, de nagyon műk.

Egyébként meg, aki ápolt, normális, nem torz valami miatt, az már eleve nem lehet olyan csúnya.

Inkább pszichológusnál próbálkozz először.

Ja és nem igazán szoktak

2018. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Én megérteném és elfogadnám, ha a gyerekem plasztikáztatni akarna, ha ettől magabiztosabbnak és boldogabbnak érezné magát. Persze ebben az esetben. Nem a lufimellekről vagy a kacsacsőrről van szó.

Viszont egy dologban biztos vagyok. A szüleid nem hazudtak neked, nekik te vagy a legszebb.

2018. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%

Jaj, elment előbb a vége :)

A lényeg, hogy nekem is volt, hogy tök idegen beszólt az utcán. Persze egy tininek rosszul esik. De felnőttként egyáltalán nem érdekel. Mindenkinek beszólnak valamiért. Azt is simán lerondázzák, aki szerintem nem ronda.

2018. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Az arcommal az a bajom, hogy teljesen furcsa alakja van, a nagy szemeim, kicsi keskeny szám és orrom meg beleront ebbe az összképbe. Keskenyebb, oválisabb arcot szeretnék.
2018. szept. 24. 13:29
 7/32 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszaitokat és a véleményt! :)
2018. szept. 24. 13:30
 8/32 anonim ***** válasza:
31%
Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogyha tényleg nagyon csúnya vagy a dokik királylányt faragnak belőled. Egy-egy részleten lehet finomítani(orr műtét), de teljes átalakítás nekem kétséges. Tele leszel hegekkel, az se szép. Küldj egy képet.
2018. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Inkább tele lennék hegekkel, csak ne kelljen többé lehajtott fejjel járnom az utcákat. Annyi megaláztatást kaptam már, hogyha még minimálisan is korrigálnák az arcom, már attól nagyon boldog lennék
2018. szept. 24. 13:34
 10/32 anonim ***** válasza:
97%

A nagy szem szép.

Az orr korrekciója (kis mértékben, nem valami durva, az archoz egyáltalán nem illő változás) szerintem teljesen oké. Már csak az orrtól is teljesen megváltozhat az arcod. Remélem, elégedett leszel vele, mert magát az arcformát nem igazán lehet változtatni.

2018. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!