Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna titeket ha a lányotok...

Zavarna titeket ha a lányotok átplasztikáztatná az arcát?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok (nő). Mióta az eszemet tudom csak hátrányom volt az életben az arcom miatt. Általános és középiskolában végig csúfoltak, hogy nagyon csúnya vagyok, minden nap sírva mentem haza. Nem mertem a boltba sem elmenni, mert random fiúk az utcán beszóltak hogy "de csúnya". Egy tiszta idegroncs vagyok ez miatt, szüleim pszichológushoz hordtak, de nem segített. Maximum annyiban, hogy nem sírtam el magam, ha valaki lecsúnyázott. Utálom az arcom, és hihetetlenül várom, hogy átszabassam. A műtéteket a saját pénzemből állnám, szorgalmasan gyűjtök és teszek félre rá.

Viszont a szüleimtől félek... ők 20 éven keresztül azt hazudták nekem, hogy szép vagyok, ne higyjek a többi embernek. Persze, én tudom hogy ez hazugság. De nem tudom mit szólnának ahhoz, ha elmondanám nekik a terveim... félek tőle, anyámból azt is kinézem, hogy elsírja magát. Nem tudom ezzel hogy álljak elő. Ti hogy fogadnátok a gyereketek ilyen terveit?


2018. szept. 24. 13:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
49%

A szépség relatív, és az igazi szépség amúgy is belülről jön.

Sok-sok nő persze azt hiszi, hogy a plasztikai orvos majd csodát tesz vele.

Sajnos be kellene látni, hogy egy-egy apróbb testi hibát tudnak korrigálni, de művészi vénájuk nincsen, mivel nem a Leonardóhoz jártak továbbképzésre.

Vagyis a végeredményt egyik sem tudja garantálni, hiszen sokszor egy arcon csak milliméterek döntenek arról, hogy azt az arcvonást szépnek, vagy csúnyának látjuk.

Pl. akinek 1-2 millimétert felfelé görbül a szája széle, azt kedvesnek, mosolygósnak látjuk.

Akinek meg 1-2 millimétert lefelé görbül a szája széle, azt morcosnak, sőt gonosznak látjuk sokszor.

Amúgy nézd meg ezeket a képeket, ahol dollármilliókat fizettek ki neves orvosoknak ezekért a visszaállíthatatlanul eltorzult arcokért.

Fogadjunk, hogy te most is szebb vagy ezeknél.

[link]

2018. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%
Ha indokolt, akkor nem zavarna.
2018. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Valóban, de ha már csak a felesleges bőrt eltávolítanák az arcomról, sokkal szebb lenne az összkép. Szóval ha nem is drasztikusan korrigálnak rajtam, az eredmény a mostanitól már csak jobb lehet.
2018. szept. 24. 13:50
 14/32 anonim ***** válasza:
54%

13., kérdező! Előttem már leírtak sokmindent. De mi az, hogy a felesleges bőrt? Ha az arccsontod eleve kerek, de te oválisat szeretnél, szerintem el sem tudod képzelni, mekkora műtétek sorozatán kellene átesned. Akkor is bevállalnád? Orrod, szád max.

Könyörgöm, bele ne vágj egy egész arcváltozatásba! Nem mellesleg 20 évesen szerintem nincs annyi pénzed, hogy mindezt ki tudd fizetni.

Hát nem tudom, de inkább legyen kerek az arcom, minthogy kb. másfél évig szenvedjek. A fogaidat, állkapcsot, arccsontot, mindent átfaragtatnál? Ne máár!

Gondold át jól! Ráadásul milliókba kerül. És még az sem kizárt, hogy nem is vállalnák.

Inkább kisebb korrekciók, ha már ennyire elszánt vagy.

2018. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon nincs olyan orvos aki ebben jó lenne. Majd jól elb.asszák az arcodat aztán csúnyább lesz vagy egészségkárosodást okoznak. Megérné?
2018. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy magyarországon csináltatnám. És nekem megérné az a sok szenvedés, de kedves válaszolók, kicsit elkanyarodtatok a kérdésemtől.
2018. szept. 24. 14:29
 17/32 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy olvasom a kommenteket, remélem, kellőképpen elriasztottunk. Pont ez a cél! Ne légy buta! Csak jó akarunk.

14.voltam.

2018. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem kanyarodtunk el. Mert anya vagyok. És igen, zavarna, ha ilyesmire készülne a lányom. Kettő is van.
2018. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
48%
Ne aggódj, csúnya szülőknek szép gyerekei szoktak születni. :)
2018. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
96%

Engem nem zavarna. Ha ennyire szorong valaki a külseje miatt, akkor ez erősen ronthat az életminőségén, az önbecsülésén, és ezáltal a sikerre való esélyein is.

Mi az ami legjobban zavar? Szerintem ne kezdj egy egész arccsont műtéttel. Egy orrplasztika sokkal "egyszerűbb", de nagyon nagy változást tud előidézni. Lehet, hogy utána már nem is akarnál mást, hiszen azért a gyógyulási folyamat sem a legkellemesebb dolog.

20 éves vagyok, én is világ életemben csúnyának gondoltam magam. Kaptam sok beszólást, az önbizalmam nulla volt. A legkellemetlenebb, hogy a testalkatom viszont nagyon szép, tehát az arcom rontja le az összképet. Azon belül is az orrom és a fülem ami zavar.

Lehet, hogy egy pár mm-es korrekció már elég lenne ahhoz, hogy jobban érezzem magam, ami másnak aki nem tanulmányozza az arcomat fel sem tűnne.


Visszatérve a témához, sokan teljesen elutasítják ezt a dolgot, te ismered a szüleidet, mi nem tudhatjuk mit fognak szólni.

Én támogatnálak, de elsősorban semmiképp sem a drasztikus műtétekre szavaznék. Sokan akik idegenkednek a plasztikai műtétektől egyszerre a szétműtött arcú idős sztárokkal jönnek,(itt is volt egy ilyen komment). De nyilván nem kell túlzásba vinni. Néha kis korrekciók is nagy hatást tudnak elérni ha jól csinálják és jó helyen. Egy profi orvos ebben is biztos tud segíteni, meg kell beszélni a lehetőségeket, és azért az árát is bele kell kalkulálni a dolognak. És az önelfogadáson is érdemes dolgozni, mert vannak nagyon szép emberek akik rondának látják magukat kis hibák miatt. Ne ess ebbe a hibába, mert senki sem tökéletes sajnos :)

2018. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!