Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is ez beteges...

Szerintetek is ez beteges szülő gyermek kapcsolat 30 felett?

Figyelt kérdés
Exem otthon lakik a szüleivel. Szakítottunk, a szakításunk oka, hogy számomra “ sok” volt a szüleivel való kapcsolata, ahogy bántak vele, beszéltek vele.. Az anyukája kicsinek hívta, elmentunk evfordulos vacsorara, az apja leteremtett minket minek mentünk el, amikor ott a kolbasz a sütőbe. Többször előfordult, a mikor hozzajuk mentem, hogy mar lefekveshez keszulodtunk es az anyukaja bejott a szobaba, oda jott es csak beszelgetni akart, vagy kozenk fekudt. Kimentunk cigizni az erkelyre rank szolt “ kiraktam hűlni a tökfözeléket, bele ne hamuzzatok “. Hozza teszem a paromnak volt eleg penze, hogy elmenjen sajat tulajdonu lakasba lakni, nezte is őket, de valahogy mindog ott volt “ majd “ meg tobbszor mondta, jaj hat majd ha a szulei idosek lesznek apolnia kell őket. ( 50-es emberekrol beszelunk ). En ezt megelegeltem, mert az egy dolog ők, hogy altak hozza, ő is gyerekként viselkedett. Mi vezet ide, hogy szulok igy kezeljenek egy felnőtt embert ? Hasonlo tapasztalata valakinek ? A pszichologiai okokra vagyok kivancsi mi vezethet ide..

2018. szept. 28. 12:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
1 évet voltunk együtt és ezek nem kiragadott példák voltak hanem többször előfordultak. Kerdezes, kopogas barmi nelkul jottek be akar ejszaka is a szobajaba, mindig mindennel el kellett szamolnunk hova megyunk es az nem volt jó. Szerettem ezt a fiút , most is szeretem, de nekem ez nem fért bele. Es igen, ahogy az egyik korabbi valaszolo irta, nekem is fel kell dolgozom..
2018. szept. 28. 15:50
 12/12 Pupusz ***** válasza:
100%
Ha megfordítanánk a dolgot, hogy apuka feküdt be az ágyba a fia és annak 20 éves barátnője közé, akkor biztosan más lenne a "leányzó fekvése" a kommentekben. :D Eből is látszik, hogy nagyon sok itt a menyére féltékeny mami. Ezt már tapasztaltam, mikor ki mertem nyilvánítani, hogy ez mennyire beteg. Örülj nagyon, hogy szabadultál! Adj hálát érte! Az ok, hogy a mamikák, papikák nem engedik felnőni a fiacskájukat, féltékenyek a menyükre, legalábbis a jelöltre, nem tartják őket méltóknak az ő nagyszerű, tökéletes fiacskájuknak, aki a legjobbat érdemli mindenből. Csakis úgy "egyeznek bele" a kapcsolatba, hogy ők irányítanak, mivel olyan okosak, bölcsek, tapasztaltak. A fiúcskának/lányuknak pedig tetszik ez az állapot, ahol ők a királyfik/királylányok. Otthon, persze. Kiölik belőle a férfit/nőt. Egy herélt kandúr lesz, vagy miskárolt cicuska, akinek a gazdi vakargatja a hátát és mindkettőjüknek ez a legnagyobb öröme az életben. Hagyni kell őket. Ilyen szitukból azonnal menekülni kell. Mondom ezt férfiként. Aki nem tud leválni, az maradjon, ott kell hagyni. Sosem lesz férfi belőle. Ha 30 éves koráig nem sikerült, akkor nem is fog már. Ahogy a mondás tartja: "Anyós ne tudjon átjönni papucsban!" meg após sem. Ez az egészséges. Különálló, önálló, szuverén élet, szabad döntések, a hibák következményeinek viselése, a jó döntések gyümölcsének élvezése, a problémák megoldása önállóan. Ez a felnöttség. Aki helyett más dönt, az a gyerek. Sosem fog tudni önállóan dönteni, aki nem tanulja meg. Az érem mindkét oldalát viselve, persze.
2018. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!