Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyának, hogy mit...

Elmondjam anyának, hogy mit mondott a nőgyógyász vagy ne idegesítsem feleslegesen?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam nőgyógyásznál csak fogamzásgátlót felíratni.

(Anya nem tud róla,hogy már nemi életet élek. Mindegy. Ez bonyolult.)

A lényeg, hogy kiderült rengeteg apró ciszta van mindkét petefészkemben és a diagnózishoz PCOS-t írtak.

Itthon utána néztem alaposabban ennek és végre fény derült arra miért volt ennyi problémám amit senki sem vett komolyan, pedig heti szinten jártam orvoshoz. Legalább megvan a magyarázat.

Ami aggaszt, hogy az orvos nem mondott semmi egyéb teendőt. Felírt egy fogamzásgátlót (amiről nem túl sok jót írtak a neten),és hozzátette, hogy ez majd megoldja. Még nem kezdtem el szedni.

Bevallom, egyre inkább magam alatt vagyok és folyamatosan a legrosszabb dolgokra gondolok. Nem tudom, hogy elmondjam-e anyának.

Vagy csak szedjem a fogamzásgátlót mintha semmi baj nem lenne és ne zaklassam fel? Végülis ha olyan súlyos lenne akkor az orvos küldött volna vizsgálatokra, nem? Viszont mi van ha a fogamzásgátlónak előjön valamelyik mellékhatása,ami veszélyes rám nézve, ő meg nem fogja tudni mi van velem...

Nem tudom mit tegyek. Lehet rossz kategóriába írtam, és kicsit zavaros, csak már nagyon kivagyok.


A válaszokat előre is köszönöm!

18l



2018. szept. 29. 12:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
9%
A kapcsolatotokra értettem a színházat,arrol is hazudsz h nemi életet élsz felnőtt nőként,majd megkérdezi mit kerestél az orvosnál.. Ugyan,hazudj tovább...
2018. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%

Mondd el, nem akármiről van szó.

Utána menj el másik orvoshoz is mindenképpen.

2018. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
88%
#20: meg kéne tanulni olvasni. Heti szinten járt orvoshoz (házi orvos stb) a problémáival amiknek a hátterében nagy részt a pcos állt, ez most kiderült.
2018. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
14%

Attol hogy valaki 40 kilo lehet eszmeletlen egeszsegtelen.

Sovanysag nem egyenlo egeszsegel regen nem.

Magas ch tartalmu etelek mozgas hianya sar leszetelek rost zoldseg gyumolcs hianya lehet sovany ember eletmodja is.

Tipikus pcos koverke es jo szoros mindenhol

Az atipikus sovany

2018. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
13%
Melyik fogamzásgátlót írta fel?
2018. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
71%
48% te nagyon kis okos vagy. Ja nem.
2018. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
91%
Mondd el neki, de sok jóra ne szàmits. Ha folyamatosan rosszul voltàl, ahogy ìrod nem èrtem mièrt nem ment veled addig orvoshoz, mìg ki nem derül mi okozza. A màsik, hogy az is jelez sok mindent róla, hogy 18 èvesen titokban kell fogamzàsgàtlót felìratni. Egyrèszt örülhetne, hogy felelőssègteljesen vèdekezel, màsrèszt anyakènt az ő dolga lenne elkìsèrni első alkalommal ilyen helyre. Mindegy hàny èves vagy. Szóval kinèzem belőle, hogy inkàbb fogja az èrdekelni, hogy szexelsz, mint az hogy beteg vagy, a róla elmondottak alapjàn. Nem èrtem az ilyen szülőket.
2018. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben elmondanám anyukádnak is,és ki is vizsgàltatnám magam. Főleg ha stresszelsz is miatta. Ha pedig anyukád nem tudja feldolgozni hogy a lánya 18 évesen nemi életet él, akkor az az ő szegénységi bizonyítványa.

Sajnos nekem is fény derült rá, 23 éves vagyok, borzasztó cukor és inzulineredményekkel, teljesen összezavarodott mestruàció, idő közti vérzések stb... az anyám azt mondta biztos azért jàrok ennyit orvoshoz mert elkaptam valamit a barátomtól, szóval átérzem ha tartasz tőle.

Azóta nem is beszélek vele, mert szerintem az egészség mindennél fontosabb.

Persze ha te úgy vagy nyugodtabb úgy is kivizsgàltathatod magad hogy nem beszéled meg anyukáddal.

2018. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
13%
Attól, hogy PCOS-esed van, még szedhetsz fogamzásgátlót! Nekem ez négy nőgyógyász is mondta, mind látta a leleteimet, semmi bajom nincs. Ha évente tartasz szünetet, semmi bajod nem fog történni, kivéve, ha társul hozzá a Hashimoto, vagy az IR. Ezeket endokrinológus tudja kideríteni, ahhoz meg beutalót kell kérned a háziorvosodtól! De arra készülj, hogy valószínűleg több hónap, mire időpontot kapsz!
2018. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Cypromix. Ezt a fogamzásgátlót írta fel.


Hadd ne kelljen már magyaráznom, hogy milyen orvosnál voltam.

Ha eddig nem tudtam erről akkor szerinted milyen orvosnál voltam? Természetesen házi orvosnál és akikhez elküldött még. Persze semmit nem találtak így letojták magasról.


Annak a 48%-os parasztnak csak annyit üzennék, hogy járhat ő még így. Ha meg férfi az illető akkor nézzen szépen magába és élje ki máshol a frusztrációját.

Nem vagyok túlzottan szőrös. ;) Na erre mit lépsz? De hogy te egy bazi nagy paraszt vagy, az 100%.


Örülök azért, hogy pár ember megérti azt amit leírtam. Nem csak átfutja majd letámad.

2018. szept. 29. 20:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!