Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyának, hogy mit...

Elmondjam anyának, hogy mit mondott a nőgyógyász vagy ne idegesítsem feleslegesen?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam nőgyógyásznál csak fogamzásgátlót felíratni.

(Anya nem tud róla,hogy már nemi életet élek. Mindegy. Ez bonyolult.)

A lényeg, hogy kiderült rengeteg apró ciszta van mindkét petefészkemben és a diagnózishoz PCOS-t írtak.

Itthon utána néztem alaposabban ennek és végre fény derült arra miért volt ennyi problémám amit senki sem vett komolyan, pedig heti szinten jártam orvoshoz. Legalább megvan a magyarázat.

Ami aggaszt, hogy az orvos nem mondott semmi egyéb teendőt. Felírt egy fogamzásgátlót (amiről nem túl sok jót írtak a neten),és hozzátette, hogy ez majd megoldja. Még nem kezdtem el szedni.

Bevallom, egyre inkább magam alatt vagyok és folyamatosan a legrosszabb dolgokra gondolok. Nem tudom, hogy elmondjam-e anyának.

Vagy csak szedjem a fogamzásgátlót mintha semmi baj nem lenne és ne zaklassam fel? Végülis ha olyan súlyos lenne akkor az orvos küldött volna vizsgálatokra, nem? Viszont mi van ha a fogamzásgátlónak előjön valamelyik mellékhatása,ami veszélyes rám nézve, ő meg nem fogja tudni mi van velem...

Nem tudom mit tegyek. Lehet rossz kategóriába írtam, és kicsit zavaros, csak már nagyon kivagyok.


A válaszokat előre is köszönöm!

18l



2018. szept. 29. 12:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
82%

Helytelen taplalkozas es mozgashiany es tulsuly az oka


Nyilván a közel 40 kilós húgomnál is. MEgmondom neki, keressen téged...

2018. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Sajnos itt a városban csak ez az egy orvos van. A másik magánorvos.


Tény, hogy nem élek túl egészségesen.

Olvastam azt is, hogy gyakori az elhízás azoknál, akik ebben a cipőben járnak. De a kövérségtől elég messze vagyok. Normál testalkatom van. Igaz, hízékony típus vagyok. De a családban mindenki. Meg olyasmit mondott az orvos, hogy állítólag ez a már születésem óta így van. Mondjuk ezt nem tudom, hogy tudta megállapítani.


Elég konzervatív az anyukám. Nem is igazán jó a kapcsolatunk. Ilyen téren nem valami megértő. Írtam, hogy bonyolult dolog.

Bár hajlok arra, hogy elmondom neki. Csak nehéz.


Köszönöm a válaszokat.

2018. szept. 29. 14:03
 13/46 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a legjobb, ha először hagyod, amíg a gondolataid egy kicsit lecsillapodnak és megnyugszol, akkor biztosan a legjobb megoldást fogod megtalálni.

A PCOS nagyon gyakori probléma, nem vagy vele egyedül. Nekem is van. Ez egy ezer arcú betegség, van benne duci és vékony altípus is, a klasszikus tünetek közül is teljesen egyéni, hogy kinél melyek jelennek meg. Állítólag részben genetikai hajlam, részben életmód kérdése - amiben a legtöbben egyetértenek, hogy nagyon sokat segít a sport továbbá a minőségi diéta. Utóbbinál a lényeg, hogy az étel biológiailag értékes, tápláló legyen, finomított cukor nélkül, teljes értékű fehérjékkel ill. esszenciális zsírsavakkal, és túlsúly esetén csökkentett szénhidráttartalommal. Hogy ezen felül kinek van szüksége még gyógyszerre is, azt az orvosnak kell egyénileg eldönteni, de a kezelés "tartóoszlopa" tényleg az életmód.

A fogamzásgátló esetleges mellékhatásainak a betegségedhez szerintem sok köze nincsen, ezek akkor is előfordulhatnak, ha kizárólag fogamzásgátlási céllal szedi valaki a gyógyszert.

2018. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos itt a városban csak ez az egy orvos van


igen, és? 99% semmi vizsgálatot nem csinál, ha gyógyszert íratsz, ebből a szempontból ő kimondottan alapos volt, hiszen a PCOS nem megy ránézésre... Szóval nekem ez nem fér össze azzal, hogy aztán meg nem kezel...

2018. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
#14 Hüvelyi ultrahangot csinált csak. -.-"
2018. szept. 29. 14:33
 16/46 anonim ***** válasza:
73%
Itt mindenki nagyon okos, csak az orvos hülye látod, ezért ne itt kérdezd meg ezt.
2018. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
30%
Hogy akarod elmondani meg minek,ahol szar kapcsolat ott nem kell eljátszani..
2018. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
0%

Nem rossz a kategória, mert ugye azt kérdezed, elmondd-e anyukádnak.

Igen, mindenképpen, teljesen mindegy, milyen a viszonyotok.

Csak azt furcsállom, hogy "nem magán úton" hogy a fenébe tudsz hetente nőgyógyászhoz járni? Írd már meg, hol laksz!?

Köszi előre is a válaszod!

2018. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

#17

Mit eljátszani? Tudtommal ez nem egy színdarab. Bocs, ha tévedek.


#18 Hol írtam azt, hogy nőgyógyászhoz jártam heti szinten?

Egyébként "nem magán úton" heti 2x van rendelés.

2018. szept. 29. 15:14
 20/46 anonim ***** válasza:
0%

heti szinten jártam orvoshoz


Fogorvoshoz jártál vele, vagy hova?

2018. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!