Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam anyának, hogy mit...

Elmondjam anyának, hogy mit mondott a nőgyógyász vagy ne idegesítsem feleslegesen?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam nőgyógyásznál csak fogamzásgátlót felíratni.

(Anya nem tud róla,hogy már nemi életet élek. Mindegy. Ez bonyolult.)

A lényeg, hogy kiderült rengeteg apró ciszta van mindkét petefészkemben és a diagnózishoz PCOS-t írtak.

Itthon utána néztem alaposabban ennek és végre fény derült arra miért volt ennyi problémám amit senki sem vett komolyan, pedig heti szinten jártam orvoshoz. Legalább megvan a magyarázat.

Ami aggaszt, hogy az orvos nem mondott semmi egyéb teendőt. Felírt egy fogamzásgátlót (amiről nem túl sok jót írtak a neten),és hozzátette, hogy ez majd megoldja. Még nem kezdtem el szedni.

Bevallom, egyre inkább magam alatt vagyok és folyamatosan a legrosszabb dolgokra gondolok. Nem tudom, hogy elmondjam-e anyának.

Vagy csak szedjem a fogamzásgátlót mintha semmi baj nem lenne és ne zaklassam fel? Végülis ha olyan súlyos lenne akkor az orvos küldött volna vizsgálatokra, nem? Viszont mi van ha a fogamzásgátlónak előjön valamelyik mellékhatása,ami veszélyes rám nézve, ő meg nem fogja tudni mi van velem...

Nem tudom mit tegyek. Lehet rossz kategóriába írtam, és kicsit zavaros, csak már nagyon kivagyok.


A válaszokat előre is köszönöm!

18l



2018. szept. 29. 12:05
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
78%

A PCOS nem a nőgyógyász területe, hanem az endokrinológusé. Normális endokrinológus pedig Pesten és Kecskeméten van. A fogamzásgátló egyáltalán nem megoldás, amig szeded enyhülhetnek a tünetek, de amikor majd abbahagyod nagyon csúnya következményei lesznek.

Ha fontos az egészséged, menj tovább a dologgal. Endokrinológus elküld vérvételekre, ahol kiderül mennyire súlyos, kell-e valamilyen gyógyszer, vagy elég a diéta+mozgás. Vizsgáltasd ki magad pajzsmirigyre, inzulinrezisztenciára, ezek szinte minden pcos-es betegnél problémásak sajnos.

2018. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Endokrinológushoz kell beutaló? Vagy elég ha időpontot kérek és viszem a papírt amit a nőgyógyásztól kaptam?
2018. szept. 30. 10:44
 33/46 anonim ***** válasza:
94%
A Cypromix nem is kifejezetten fogamzásgátló, csak a mellékhatása lehet az, max fél évig szedhető és rengeteg helyen betiltották már, mert veszélyes.
2018. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
82%

Már bocs a nyers fogalmazásért, de be ne szedd azt a sz@rt!

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..

Olvasd el a válaszokat, ez egy méreg, nem fogamzásgátló.

Így is problémád van a női szerveiddel, nehogy rátegyél még egy lapáttal. Mondd el anyádnak, és keress másik orvost, akkor is, ha másik városba kell mennedd miatta.

2018. szept. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
92%

Ne szedd a Cypromixet!!!

Nekem az (meg a Diane35) tette tönkre a hormon-háztartásom. Azóta is azzal kínlódok.

Sok helyen betiltották és nem is fog.gátló, csak az egyik mellékhatása a fog.gátlás...

Keress egy endokrinológust. Ő majd segít.

2018. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
85%

Menj el a háziorvoshoz a nőgyógyász leletével,szakvéleményével, és kérdezd meg ez esetben mi a teendő? Ha szükséges kérj beutalót endokrinológushoz.

Feleségemnek is van cisztája, 2éve született a gyerekünk. Előtte nagyon hosszan szedett fogamzásgátlót, az egészsége ettől függetlenül rendben van. Mindenesetre gondolkozik/gondolkozunk a műtéti megoldáson.

Esetleg áldott rá egyszer, hogy felkeresed a magánnőgyógyászt, ő mit mond,.mit állapít meg. két alkalommal számolj mert valószínűleg el fog küldeni laborra mielőtt felírják a gyógyszert.

Az alapkérdésedre: ha gondolod beszélj vele. Nem kell a nemi életéről, elég az, hogy mivel már mindenféle orvosnál voltál/voltatok, csak nőgyógyász áll nem, elmentél,hogy hátha ott kiderül valami, és ezt mondta. +Most nagyon még vagy ijedve, hogy ez mit jelenthet

2018. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
15%
Hagyjuk már hogy ilyen meg olyan méreg... Rengetegen szedik ezt vagy másik gyógyszert, és semmi bajuk! A kérdezőnek kell eldönteni, mit szeretne tenni, de egy endokrinológust nem ártana felkeresni.
2018. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki. Eléggé megijedt. Talán jobban mint én. Most orvoshoz akar vinni.

Ja, és random rákérdezett, hogy voltam-e már fiúval...Nem így akartam, hogy megtudja...de mostmár mindegy.

2018. okt. 1. 17:59
 39/46 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neki, hogy ilyen bátor voltál, és elmondtad! :) Ha tudsz, írj majd, mi van veled, remélem egyszerűen tudnak segíteni majd neked.
2018. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
😀👍 majd írj!
2018. okt. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!