Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz pályát választottam,...

Rossz pályát választottam, csalódást okozom?

Figyelt kérdés

Egyszerű családból származom, most ősszel kezdtem meg az egyetemet, de úgy érzem nem lesz belőlem így senki.

Nem tudom mihez kezdjek, nem vagyok jó semmiben, egy csomó minden érdekel, de aztán rájövök hogy nem tudnám életem végéig csinálni, vagy nem lehetne belőle megélni. Egyre többet sírok, kilátástalannak látom a jövőmet.

Tépelődök hogy szakot váltsak-e, elmenjek dolgozni, de a szüleimmel sem szeretném ezt csinálni, hogy beleöltek egy csomó pénzt a taníttatásomba én meg csak kiszórom a pénzt az ablakon. Nincsenek céljaim, nem vagyok kiemelkedően jó semmiben, nem tudom mit válasszak.

Tudok angolul és németül, van mindkettőből felsőfokúm, de félek beszélni. Szeretem a matekot, ötösre érettségizem belőle, de ahhoz sem vagyok elég jó. Nem tudom mit kezdjek az életemmel.

Nagyon szeretek sminkelni, és a kozmetikus szakma érdekelt eddig a leginkább, de elég lenézőek az emberek ezzel kapcsolatban, pláne a szüleim. Apum eléggé kimért ember, szerinte az ilyesmivel nem lehet egy életet alapozni és azok csinálják akiknek nem jött össze az élet és ostobák egyetemet elvégezni.

Befejezzem az egyetemet vagy elmenjek inkább dolgozni? Mit tegyek?



#szülő-lánya kapcsolat
2018. szept. 30. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

De most komolyan?! Milyen rengeteg pénzt öltek a taníttatásodba?


Egyetemen mindenkinek van 12 ingyen féléve, de ha ennek ellenére költségesen iratkoztál be, akkor ha még most abbahagyod, akkor vissza kapjátok az eddig befizetett összeget...


Vagy mire gondolsz? Arra, hogy etettek és ruháztak általános és gimi alatt? Csak mert az a kölességük?


Vagy esetleg fizettel neked egy magántanárt felkészüléshez?

Még az sem ok arra, hogy ne te válazd meg, hogy mit akarsz tanulni, meg a szerzett tudás amúgy sem megy kárba, nem értelek...


De olyan egyetemi szakot elvégezni ami nem érdekel nagyon nagy butaság, ha egyáltalán sikerül, mi van ha pl. az utcsó évet így nem tudod befejezni, mert nem lesz elég motivációd?


Akkor éveket dobsz ki és állami féléket, + akkor még vissza is kell fizetned.

2018. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Csak mert az a kötelességük...*

(Véletlenül ide is kérdőjelet írtam)

2018. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%
#3 iq bajnok Istenem. Azt mondom neki,hogy azt csináljon amit szeret. Nem én mondom meg,vagy te vagy itt gyik-on vagy az anyjáék hogy mit csináljon. Csak mondtam,a kozmetikusok is megtudnak élni,és ha nem is értesz valamihez jobb lehetsz ha fejleszted a képességeid. Mi volt ebben olyan érthetetlen?
2018. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!