Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha szüleim miatt...

Mit tegyek, ha szüleim miatt választottam egy szakot az egyetemen, de mindjárt végzek és kiráz attól a munkakörtől a hideg?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiányos voltam, nagyon sokat számított (számít?) mit gondolnak rólam a családom, az ismerőseim.18-19 évesen recepciós, cukrász, vagy óvonő szerettem volna lenni. A családom és az ismerőseim nagyon leszóltak, nagyon lenéztek ezek miatt az ötletek miatt. Azt mondták nem tudom majd magam eltartani és nagyon egyszerű munkák, buta embereknek (valaki olyat mondott libáknak!!!) való.

Egy gazdasági szakot választottam egyetemen, hogy felnézzenek rám. Pár évig nagyon jó megoldás volt, de hamarosan végzek. Most pedig azzal piszkálnak, hogy ehhez illő komoly állásokra jelentkezzek. Nézegettem ilyen állásokat, de nehéznek, borzasztó unalmasnak és fárasztónak tartom őket.

Kényszerítsem magam ilyen munkára?

Most még egy gazdasági szakot tervezek elvégezni, szintén állami támogatással. Ennek az ötletnek legalább örülnek a rokonok, de ez egyedül csak időhúzás lenne. Nem tudom mit kezdjek magammal, az életemmel.

L



2017. febr. 27. 15:39
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Egyetem alatt dolgozgattam, de én természetesen nem azt amit tanultam. Vendéglátói, ruhabolti diákmunkákat.
2017. febr. 27. 15:40
 2/24 A kérdező kommentje:
Olyan önbizalomhiányom volt, hogy mindent megtettem volna, hogy tiszteljenek és felnézzenek rám a hozzám közel állók. Ez a szak erre tökéletes volt, de semmi másra nem. Hirtelen kellett döntenem, akkor végeláthatatlannak tűnt az egyetem, nem törődtem vele, mi lesz ha végzek.
2017. febr. 27. 15:45
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem bántásból,de kíváncsi lennék azoknak rokonaidnak a munkahely3re,végzettségére,akik azt mondják,hogy az óvónő szakma butáknak,libáknak való. Gondolom azt hiszik,hogy az óvónő egész nap csak ül és a gyerekekkel játszik.
2017. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#3 igen, tájékozatlanok. Idősek és az ő idejükben máshogy mentek a dolgok.

Főleg műszaki, jogi, pszichológiai végzettségűek vannak a családomban, de nem keresnek sokat. Tőlem mindig is nagyon elvárták, hogy jól fizető állásom legyen.

2017. febr. 27. 15:53
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Húha, azonnal kezdj bele valami olyanba, ami érdekel és amit élvezel. Az fog neked önbizalmat adni. Ha lesz önbizalmad, akkor meg már magasról fogsz tenni a kívülálló véleményekre. Boldog leszel és elégedett. Egy utálattal végzett munkától meg is lehet betegedni!
2017. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Recepciós ne akarj lenni. Én az vagyok, egy 3 csillagos szállodában. A fizetés szar, reggel 4-kor kelek, gyűlölöm éjszakázni, holtszezonban szétunom magamat, főszezonban meg elvesztem a fejemet, akkora a pörgés.

Szerintem próbáld ki magad a végzettségedben. Ha nem tetszik, tanulj mást.

20N

2017. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
#3 Unatkozós idődben kitanulhatnál valami olyat, ami érdekel. Ezt meg felfoghatod átmeneti megoldásnak.
2017. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, a hatosnak akartam küldeni!
2017. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Mivel még nem tudom, mi érdekel, maradok ennél. De köszi az ötletet. :)
2017. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
95%
kene egy felmerest csinalni, hogy az emberek hany szazaleka megy egyetemre csupan a kornyezete nyomasara, megdobbento lenne az eredmeny azt hiszem. borzaszto latni, hogy mennyien nem tudnak megszabadulni a kornyezetuk elvarasaitol, kivanom, hogy te kepes legyel ra, boldog leszel, felszabadult, szabad, es lesz onbizalmad, nem masoknak kell megfelelned az eletben hanem magadnak, fel evet jartam a bme gazdasagi karara, csak azert mert azt toltak a fejembe, hogy ha nem megyek egyetemre nem lesz munkam, es ha nem mutatok fel egy diplomat, egyetlen komolyabb munkahelyre sem vesznek majd fel, es en ezt elhittem! de aztan mertem hallgatni a sajat donteseimre, otthagytam az egyetemet, diakmunkat kezdtem, eloszor szaktanacsado voltam egy muszaki aruhazban, sokkal tobbet tanultam az eletrol mint a gimnaziumban addig, es hasznosnak ereztem, amit csinaltam! ez talan a legfontosabb, hogy azt erezd, hogy van ertelme felkelni reggel. annyira negativ visszhangot kaptam mindenhonnan a kornyzetembol, amiert otthagytam az egyetemet, hogy aztan rakenyszeritettem, magam egy okj s kepzesre, ez 2 ev alibi volt pluszban, megtanultam ezt azt, ami vegulis nem volt haszontalan, de magamtol is ment volna ha utananezek otthon. ezutan nyaron fesztivalon dolgoztam, ezt is elveztem, mert vmi hasznos dolgot csinaltam, aztan eltelt a nyar, es ott volt a kerdes, hogy akkor most mi legyen, interjukra jelentkeztem, de nem az okj vel kapcsolatos allasokra. erdekelnek a telefonok, az informatika, jelentkeztem, it, es telekomunikacios cegekhez, felvettek angol nyelvtudassal es egy kis it affinitassal, elvezem amit csinalok, boldogabb vagyok, es nyugodtabban telnek a napjaim mint az elmult 5 evben barmikor, jofejek munkatarsak, es leszarom, hogy nincs diplomam, mert az nem minden. majd egy ket ev mulva a kornyezetemben az emberek is radobbennek, hogy van mas ut is mint az egyetem, remelem, keress egy munkat, probald ki magad tobb helyen, es valassz egyet, ahol ugy erzed, hasznosan aldozol fel 8 orat az eletedbol, keress penzt, elvezd az eletet, es szard le azokat akik szerint a cukrasz munka nem er annyit mint egy diplomas munnka. egy dologgal viszont nekem meg kellet kuzdenem, es meg a mai napig is meg kell neha, a kornyezetemben eloknek elmeselni, hogy igen, abbahagytam az egyetem, es nem is fogom folytatni, nem, nem is szeretnem kesobb sem, igen szeretnek kesobb is itt dolgozni ahol most...ha szokatlan az idojaras, mindenki arrol beszel. ha mast csinalsz, mint amit elvar toled a kornyezeted, akkor megkerdezik, majd, hogy miert csinalod ezt, mi tortenik veled, hogyan segitsenek? valassz akozott, hogy azt csinalod amit mindenki mas, es a tomeg reszeve valsz, vagy jarod a sajat utadat, es megkeresed a boldogsagot az eletedben.
2017. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!