Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak/csináljunk, ha...

Mit csináljak/csináljunk, ha áll a balhé a babakocsi miatt, amit választottam? Már bánom az egészet

Figyelt kérdés

Májusban születik a kislányunk és anyukám mondta, hogy a babakocsit ő szeretné megvenni.

Nem igazán vannak anyagi gondjai, de azért megkérdeztem, mennyit szánna rá, hogy ne legyen vita. A válasz az volt, hogy "nincs határ, amilyet szeretnénk". Nekem az egyik Stokke kocsi nagy szerelem, ki is próbáltam már (több barátnőmnek is van). Mondtam anyukámnak a márkát, színét, de csak az alap kocsit kértem, a kiegészítőkkel úgy voltam, hogy megvesszük mi.

Viszont anya teljesen kiakadt, hogy nem vagyok normális ennyit költeni egy babakocsira, amit 2 évnél tovább nem fogunk használni, meg hogy miért akarok egy kislányt szürke babakocsiba beletenni... Azóta ezt naponta felhozza és mondtam, hogy ha ez ennyire szívfájdalom neki, nem kell megvennie, mert mi is megengedhetjük magunknak, csak ő ragaszkodott hozzá annyira. Mire a válasz, hogy ne forgassam ki a szavait, ő csak jót akar, stbstb. Mutatott más kocsikat, hogy azok "mennyivel jobbak", de mi fogjuk a barátommal a legtöbbet használni, ezért szerintem a fő szempont az, hogy nekünk mi tetszik. Próbáltam ezt szépen megbeszélni anyával, de eddig 0 eredménye lett.


2017. márc. 10. 09:11
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
91%
Én határozottan megmondanám neki, hogy ezt a babakocsit veszem meg és kész, többet fel se hozza a témát. Adja oda azt az összeget, amit rászánt, ti majd kipótoljátok, ha többe kerül.
2017. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos ez van, ha szivesseget tesz valaki akkor beleszolasi jogot erez maganak. Nalunk is ez van. Egyszer szova tettem, hogy ezt erzem, marmint hogy kedvesek hogy segiteni akarnak de ha ez az ara akkor inkabb ne, hat ketnapos sertodes lett belole anyam reszerol.
2017. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
94%
Jelentsd be neki, hogy megvettétek, már nem aktuális a dolog. Vegyen pl kiságyat inkább. Ti meg megveszitekzt a kocsit amelyiket akarjátok.
2017. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
62%
Nézd meg,hogy az általa javasolt babakocsinak mennyi az ára és adja oda azt,vagy azt se. Esetleg kérjetek tőle màst. Tényleg húzós,de egy ilyen kocsit simán el tudtok tenni a tesónak,vagy szép állapotban viszonylag jó áron túl tudsz adni rajta.
2017. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
14%

3-as nagyon okos dolgot irt, en ezt tennem.


Ajandekozasnal nem tartom szep dolognak hogy "na pengesd ide a lovet de a velemenyed leszarom".... az nem ajandek ugyanis. De megertem azt is, hogy ti valasztjatok a kocsit.

Vegyetek meg ti es mondd anyudnak, vegyen babaruhakat vagy valasszatok egyutt egy agyikot.

(Hacsak nem azert valasztottal 300 ezres kocsit mert o fizetne.....)

2017. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
60%

Vedd meg magadnak, a saját pénzetekből, amit akartok és kész. Utána pedig mondd el neki, hogy megvetted. Ennyi.


Légy határozottabb: anya leszel.

2017. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
91%

Én egyszerűen megvenném magamnak a kocsit. Ennyi. ez így nem ajándék, ahogy anyud csinálja, én el se fogadnám. voltam hasonló szitukban, vagyis próbáltak belekeverni, de az én néztem neked, ebből válassz használati tárgyakban nem hiszek. Amit nekem kell használni, azt én választom, ennyi. költök rá én, ha valaki ilyen kontrolláltan akarja adni az ajándékot, inkább ne adja.


de nagyban is így van. Most pl épp azért veszünk fel hitelt, mert a család úgy adna pénzt, hogy beleszólhatnak hol lakjunk. Na persze. köszönjük nem. Lakunk ahogy akarunk, a mi dolgunk.


Babakocsit ti használjátok, neked kell kényelmes legyen. Én a két gyereket 3 babakocsival nyomtam végig, pedig másfél évesen már egyik se ült benne. ebből egyiket simán tovább tudtuk ajándékozni, még egy barátunknál is kiszolgált egy babát.


Figy, lehet most balhézik anyukád, de a babával ti lesztek naponta, nektek kell közlekedni a babakocsival. Ez a balhé meg elmúlik. A babakocsi tovább tart ;)

2017. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem anyud kicsit "nagyzolni" akart, hogy majd ő veszi nektek a babakocsit. Egyébként lehet, hogy a nincs határ, amilyet akartok kijelentés alatt ő max. 100.000 ft-ra gondolt. Lehet nem is gondolta, tudja, hogy van 300.000 ft-ért is babakocsi. Jobb, ha megveszitek magatoknak, mint évelig hallgatni ezt.
2017. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
87%

Emlékszem, annó anyámék teljesen elhűlve mondták, hogy minek nekem arra az 1 évre 80ezres babakocsi... A három gyerekkel összesen 8 évig nyúztuk... ;)

Ragaszkodj hozzá, hogy neked ez a kocsi kell, ha valóban meg tudod venni magadnak, és nem csak anyukád pénzéből futná rá. Mondjuk nagyon halkan abban meg neki adok igazat, hogy a Stokke egy túlárazott cucc, biztosan találnál szuper kocsit jóval olcsóbbért is...

2017. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
54%

#Utolsó

Ha arra vágyik, vegye meg. Egyébként megéri a kényelem, amit nyújt.


Kb. mint fapadossal repülni vagy első osztályon. Odavisz mindkettő, de az egyik sokkal kényelemsebben.

2017. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!