Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos volt anyam beszolasa?

Jogos volt anyam beszolasa?

Figyelt kérdés

Tegnap este anyam nagyon kiakadt, szinte nem ismertem ra, nem is tudom, h este 10 orakor honnan jott neki ez a “meg kell beszelni az ajtoban allva” otlet.

24 eves vagyok, egyetemre jarok (mas orszgabol valo vagyok, mas tanszisztemmel, nem MO-i, igy ebbe remelem nem kot bele senki, h meg miert jarok suliba). A csaladom az a tipus, akiknek konnyen felcsusznak a kilok, de nehezen le. 167 cm vagyok es olyan 68 kg, szoval 8 kg feleslegem van kb, es kvazi ez el is veszik rajtam, mert eloszlik. Nem kibeszeles, h tegyek ellene, mivel odafigyelek a kajara, heti 2x igyekszem eljutni Crossfitre.

Anyam azzal jott este 10-kor, h h megvagyok hizva, es a 120 kilos unokatestveremhez kezdett el hasonlitgatni, h lassan olyan leszek mint o... Meg1x mondom, 8kg feleslegrol beszelunk, nem. 60-ról.. Utana meg masokat is a fejemhez vagott igy jelenleg nem csak kovernek, de egy pupnak is erzem magamat a csaladom nyakan, mikozben aktivan kiveszem a reszemet a csaladi vallalkozasban is es ott segitek ahol tudok. A tesommal ellentetben persze mindig en vagyok az aki “megtalalja az okot, h elkoltse a penzt valamire” (bejelentettem, h uj telefonre lenne szuksegem, ami egy kozepkategorias 140e.-ben merul ki es en fizetem), mig a tesom, akit 6272x kell “kérni” arra, h csinaljon meg ezt azt, mar azt repesgeti, h o jovore 320e.-s telefont FOG KÉRNI. Borbelyhoz 2 hetente jar nyiratkozni potom 4800e-ert, amire anyamektol az magyarazat, h “majd ez is atmegy rajta”, en pedig ott igyekszem fogni a penzt, ahol tudom, nehogy az legyen a “megint vettel valamit” duma... Tovabba a tesom nem tud bevasarolni itt a helyi varosban, vele 50 kilometerral alrebb kell utazni, h egy X helyen tudjon maganak ruhakat venni... Szoval most en vagyok a x@r, a kövér és a nem tudom mi... Teljesen ki vagyok lelkileg jelenleg es keszulok suliba vissza menni a kovetkezo hetre... Szerintetek?


2018. okt. 8. 08:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnezest a hibakert, nem vagyok tulsagosan a toppon, pedig 3x is atolvastam :)
2018. okt. 8. 08:27
 2/11 anonim válasza:
21%
Megbocsátom a hibákat. Fiú vagy, avagy lány?
2018. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lány
2018. okt. 8. 08:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Tovabba ocsem van, aki szinten egyetemre jar
2018. okt. 8. 08:34
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

1. Faj az igazsag, es ezt nem bantasbol mondom.

Rajtam is amikor volt par kilo plusz (167-hez 59 kg voltam), anyum folyton celozgatott, hogy fogyozhatnek kicsit vagy valami mozgas es en meg rendesen besertodtem ra, kozben meg tenyleg igaza volt. Figyelj, rajtam is reszben aranyosan oszlott el, de azert meglatszik valakin, ha mar nem az egeszseges kategoriaban van. Crossfittel izmot nem nagyon epitesz, max zsirt egetsz, szoval azt se mondhatjuk, hogy az izom miatt vagy ennyi.

Az masik teny mar, hogy anyud ezt eleg bunkon kozli, de szerintem csak azt akarja, hogy egeszseges sulyban legyel.

Ha ennyire zavar a beszologatasa, miert nem teszel ellene valamit? 2-3 honap alatt le tudod adni azt a kis zsirt. Nem vagy egy balna, de vekony sem, ennyi... anyud meg tulajdonkeppen bunkon tudatja veled ezt.


2. Nem normalis, amit csinal veled meg tesoddal. Mindket gyereket ugyanugy kene kezelnie... esetleg nem vagy nagyszaju vagy valami ami kivalthatja ezt a nagy ellentetet fele?

2018. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem fullra nem az bantott, h megmondta, tenyleg nem, mivel en sem vagyok megelegedve magammal. A talalasi stilusa, es h ugy allitott be, mint aki x*rna magara, mint akit nem erdekelne, holott nagyon jol tudja, h teszek erte. Egyebkent a Crossfit pont az a mozgasforma, amiben 80%-ban sulyokkal dolgozunk, es kb 20% kardio van benne :) Nem kotozkodesbol, de ez pont az izomepites kategorias torna. De en termeszetesen erre sem akarom fogni a sulyomat, h most ettol mutat tobbet a merleg, mert nem. Szeretnek melle valami kardiot kitalalni, viszont futni gyulolok, de ugyis az lesz a megoldas... 😅 Egyebkent nem vagyok nagyszaju, lehet sokszor ez a baj, h befogom es nem mondom meg amit latok es ahogy erzek a tesommal szemben.
2018. okt. 8. 08:48
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Neked pont a 60kg lenne az ideális, ha kb. 12-14% lenne a testzsirod.

De alapjáraton: 52-55 kg.


Ezenfelül: te így is remek nő vagy, és bármilyen állapotban van jelenleg tested lelked, el tudod érni amit akarsz. Ha az mínusz 2 kg, azt. Ha az mínusz 15kg zsír, azt:)

2018. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

24 éves vagy.

Szavazóképes, nagykorú, felnőtt ember.

Szerintem képes vagy ezt a Nagy Konfliktust kezelni az anyáddal. Ellenkezőe setben gyámság alá kell vetetni.

2018. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
Fiatal felnőttként erről kérdést kell kiírni meg a link öcsédre mutogatni? Anyunak kellett volna ezeket felsorolni és álláspontot kérni a megkülönböztetés okáról. Öcséd "fog kérni"...kérj te is! Borbélyra költ 9600forintot? Te meg költsd fodrászra. Ugye milyen egyszerű?
2018. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Jogos volt, mert szegény teljesen bekattant. Ha jó a kapcsolatotok, és nem szokott így kiakadni, beszélgess vele, hogy mi a baj, valami biztos van a háttérben. Ha nem olyan a viszonyotok, akkor haggyad, majd lenyugszik.
2018. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!